כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

העיר חולון תפתח את חגיגות ה-80 עם תערוכה רטרוספקטיבית יחידה במינה "מהחול אל הכל" אמני חולון והעיר כמקור השראה

העיר חולון מתכוננת לחגיגות יום ההולדת 80 .

את החגיגות תפתח תערוכה מיוחדת במינה ובה יוצגו ציורים ועבודות של אמני חולון ואמנים שהתארחו בעיר והעבירו רשמיהם אל הבד ברישום ובצבע. זוהי תערוכת אמנות ראשונה מבין שתיים אשר יתקיימו במסגרת חגיגות ה-80 לעיר ובהן יוצגו עבודות של אמני חולון מדור המייסדים ועד לאמנים עכשוויים היוצרים בה ובהשראתה כיום.

לדברי אוצרת התערוכה הראשונה "מהחול אל הכל" מאירה  אוהד דורי שחולון היא חלק בלתי נפרד מהביוגרפיה שלה כאמנית וציירת בעצמה:

" חולון עיר שצמחה מבין החולות והפכה לעיר יפהפיה, מודרנית ועכשווית, מובאת בתערוכה לידי ביטוי בסגנונות השונים והמגוונים של "אמני סטודיו 21" בעיקר ואליהם היה לי חשוב להוסיף נקודת מבט של אמנים וותיקים אורחים שחלקם לצערנו כבר אינם בין החיים אך השפיעו על דורות רבים של יוצרים ואמנים מקומיים.

אמני סטודיו 21 המביאים מגוון רחב של "דיבור בציור" הציגו בחולון תערוכות רבות במהלך 25 השנים האחרונות ובנוסף הציגו תערוכות יחיד ותערוכות משותפת במקומות שונים ברחבי הארץ".


בין העבודות שיוצגו: עבודות של שושי חייט ז"ל , דור שני לשואה אשר נולדה בעיר קלוז' בטרנסליבניה, רומניה. בשנת 1950 עלתה לישראל. בחייט דבק הכינוי 'ציירת הליצנים', משום שהדמויות האנושיות בציוריה עוטות על פניהן לרוב מסכה. סימטריה, שקט, סמכותיות ושלוות צבע עבדו אצל הציירת כמין בולם זעזועים מפני רקמת המציאות הקשה. חייט אפשרה ביצירותיה למצוא גוונים רבים ולעיתים הניחה רק לשחור וללבן, הפשוטים לכאורה של העיפרון, להעניק הבעות אנושיות מגוונות כחכמה, תמימות, ערמומיות ואומללות.

בשנת 1964 נישאה לצייר יעקב חייט ז"ל, חבר באגודת הציירים והפסלים תל אביב ובין התורמים להכרה ולהתפתחות של האמנות בישראל. חייט הרבה לשלב מגוון סגנונות וטכניקות של ציור ונמנע מלהגדיר תחום וסגנון בלעדי. בתפיסת עולמו האמנותית צריך היוצר ללכת עם התקופה, עם הזמן ועם הסביבה ובהתאם לכך להשתנות ולהתפתח כל העת. לפיכך תערוכותיו הרבות שונות האחת מקודמתה והציגו פנים ותחומי עניין מגוונים של היוצר. ביצירותיו הוא השתמש בשלל חומרים ובכללם: אקריליק, שמן, אקוורל וצבעי פנדה.

כמו כן יוצגו עבודות של הציירת תמר גולן אשר נולדה בתל אביב בשנת 1933 וחיה ויוצרת  בעיר חולון, בוגרת סמינר לגננות ולימודי עיצוב אופנה.

התבוננות בתערוכה ובעבודות משקפת את סקרנותם של האמנים ואיך חולון נתפסת לאורך כל התקופות בעיניהם תוך התמקדות בהתפתחות התרבותית של העיר ומוסדותיה.

כך ניתן לראות בתערוכה ציורים של אתרים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מהעיר והשתלבו בריקמת חייהם של התושבים: המדיטק, מוזיאון הילדים, מוזיאון העיצוב, גני סיפור ופינות החמד שבהם, החולות שנעלמו ועוד

בין האמנים המשתתפים: שושי ויעקב חייט ז"ל תמר גולן אמני סטודיו 21: אהרון ברנעאהובה רוזנבאוםאורנה סולמוןאראלה בארי ,דורית שלוורדה גרנותחדוה זלוטרחיים דרוקרחיה תלמילאה נגלר לאה פילימטי גרון איילה מנדלמןרונית ארנטלרותי לייברחל אגררחל פארןשרית עמיחי.

פתיחה ב–  18.1.2020

נעילה: 22.2.2020

גלריית החווהכתובתרחהנחושת 1 פינת רחהמלאכהא.ת חולון,

שעות פתיחהימים ד', ה' – 17:00 – 20:00,

ימים שישי ושבת – 10:00 – 14:00,

הכניסה לגלריה ללא תשלום

קרדיט צילום:טל קירשנבאום

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן