כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מפגשי שיתוף ציבור בתחום החינוך יצאו לדרך בראשון לציון

למעלה ממאה הורים, צוותי חינוך, תלמידים ונוער ואנשי מקצוע בתחום, קיימו שני מפגשים ראשונים * שני נושאים שעלו: יותר לימודים חווייתיים וסביבת הלימוד בבית הספר *  בעיריית ראשון לציון מבקשים להפוך את התושבים לשותפים פעילים בגיבוש פני החינוך בעיר עד שנת 2025 * 11 מפגשים נוספים יתקיימו בשבועות הקרובים * התובנות והמלצות שיגובשו ישמשו נדבך משמעותי בתוכנית העבודה העירונית

רוצים להשפיע על פני החינוך בראשון לציון? עיריית ראשון לציון החלה בסדרת מפגשי תושבים במטרה לרתום אותם כשותפים פעילים בגיבוש פני החינוך בעיר עד שנת 2025. למשל אלו ערכים צריך לקדם, מהם התחומים בהם צריך להשקיע את מירב המאמצים, מהם היעדים המרכזיים שצריך להוביל ועוד.

שני מפגשים ראשונים התקיימו ביום חמישי האחרון, האחד במקיף ח' והשני במקיף יא'. כמאה הורים, צוותי חינוך, תלמידים ונוער ואנשי מקצוע בתחום, השתתפו בכנסים והעלו נושאים ושנים ומגוונים. הדיונים בשולחנות העגולים היו אפקטיביים מאוד, המשתתפים ציינו את הערכים שחשוב לדעתם לקדם בחינוך בעיר, שמעו אחד את השני ויחד זיקקו את התובנות שלהם. שני נושאים מרכזיים שעלו במפגשים הם הגברת הלימודים החווייתיים והשקעה בסביבת הלימודים.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "אמרנו לכל אורך הדרך כי העירייה בראשותי תהיה שקופה ונגישה לתושבים. המהלך הזה הוא נדבך נוסף במסגרת שיתוף ציבור, לכולנו יש מטרה משותפת והיא להבטיח חינוך מיטבי ואיכותי לכלל ילדי העיר והיכולת של כל ילד וילדה להגשים את עצמם. אנו מאמינים כי ההורים הינם שותפים מלאים לתהליך החינוך המתחיל בבית ונמשך בבית הספר ומחוצה לו ולכן זה חשוב שהם יהיו חלק פעיל בגיבוש פני החינוך בעיר".

באתר העירייה מפורסמים מועדים ל-11 מפגשי תושבים נוספים, שניים מהם יתקיימו ביום רביעי הקרוב (22.1.20) במקיף ה' ובמקיף ט'. ההרשמה באתר העירוני. התהליך נעשה באמצעות שלושה ערוצי היוועצות שבסופם יגובשו יחד עם תושבי העיר תובנות והמלצות אשר ישמשו נדבך משמעותי בתוכנית עבודה העירונית בתחום החינוך בראשון לציון בחמש שנים הקרובות.


ערוצי ההיוועצות יכללו ראיונות וקבוצות מיקוד עם מומחים מתחומים שונים, ביניהם האקדמיה, משרד החינוך ויזמות חינוכית, שיתוף של התהליך עם מומחים ובעלי תפקידים יחד עם הציבור הרחב בנושא זירה הדיגיטלית ומפגשי שיח עם תושבים.

סגנית ומ״מ ראש העירייה, עו״ד ליאל אבן-זהר, המחזיקה בתיק החינוך ויזמה את המהלך, אמרה:

"היה חשוב לשמוע את הרעיונות המעניינים של כלל המשתתפים ובפרט שמחתי לשמוע את הנוער. מכנה משותף רחב ששמענו הייתה השאיפה לראות את כבוד האדם כערך מכונן לדמות הבוגר בראשון לציון. נסיק מסקנות ונוביל את מערכת החינוך להיות הטובה ביותר לילדינו, והמובילה בישראל. תודות להנהלת העירייה ולראש העירייה, למינהל החינוך וצוותי החינוך ולכלל עובדי העירייה, למשרד החינוך ולוועדי ההורים  על ההתגייסות והמחויבות לחינוך בראשון לציון. אני קוראת לכל אלו שחינוך חשוב להם ויקר לליבם, לענות על הסקר באתר העירייה, להצטרף לקבוצות המחשבה העירוניות ולקחת חלק בבניית תכנית החינוך העירונית״.

מעוניינים להתעדכן במפגשים הבאים ובכלל בפעילויות ואירועים הרלוונטיים אליכם?

הצטרפו בחינם לשירות "ראשון פלוס" – שירות מידע דיגיטלי אישי לתושב, שיעניק פלוסים במגוון תחומים.

להלן מועדי המפגשים וקישור להרשמה:

22.1.2020 יום ד' בשעה 18:00 במקיף ה', רח' ההרדוף 5 ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

22.1.2020 יום ד' בשעה 20:00 במקיף ט', רח' התזמורת 17, ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

23.1.2020 יום ה' בשעה 18:00 במקיף ג', רח' המתנדבים 6, ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

23.1.2020 יום ה' בשעה 20:00 במקיף י"ב, רח' העצמאות 37, ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

27.1.2020 יום ב' בשעה 18:00 בבניין העירייה, רח' הכרמל 20 ראשון לציון, קומה 5 (מפגש לציבור הדתי).  להרשמה לחצו כאן

29.1.2020 יום ד' בשעה 18:00 במקיף ז', רח' גוש עציון 24 ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

29.1.2020 יום ד' בשעה 20:00 במקיף ו', רח' ראם 25, ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

30.1.2020 יום ה' בשעה 18:00 במקיף ד', רח' הרצל 119, ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

30.1.2020 יום ה' בשעה 20:00 במקיף א' – הגימנסיה הריאלית,  רח' הורוביץ 30 ראשון לציון.
להרשמה לחצו כאן

3.2.2020 יום ב' בשעה 18:00 במקיף י', רח' אבני החושן 3, ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

3.2.2020 יום ב' בשעה 20:00 במקיף י"ג, רח' גרינשפן 8, ראשון לציון. להרשמה לחצו כאן

צילום: יוסי אלטרמן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן