כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

"מחוברים לחיים" – 400 תלמידי תיכון בבת-ים לוקחים חלק בתוכנית הבן דורית ומדריכים את בני הגיל השלישי. על טכנולוגיה וקשר אישי עם בני הגיל השלישי

"מחוברים לחיים", תכנית בין דורית מטעם קרן מיראז' מכשירה בני נוער להעביר קורסים לגמלאים על אפליקציות חיוניות כמו ביטוח לאומי, קופות החולים, וואטצאפ ופייסבוק; ראש העיר, צביקה ברוט: "מדובר בעשייה חברתית ערכית ומשמעותית"

המייחד את תוכנית מחוברים לחיים הוא הקשר האישי הנרקם כבר במפגשים הראשונים בין התלמידים לבין הגמלאים. המפגש הבין דורי מאפשר הפרחת סטיגמות ויצירת קשר של  כבוד המבוסס על סובלנות הדדית. הגמלאים מרוויחים לא רק ידע וכלים לשימוש יעיל בטלפונים החכמים, אלא גם נכדים מקסימים עם מוטיבציה גבוהה ללמד. התלמידים מספרים על תחושת סיפוק ומתרגשים מהמחוות הקטנות שמעניקים להם הקשישים, בצורת עוגיות ביתיות, חיבוקים ונשיקות.

תוכנית "מחוברים לחיים" היא התוכנית הבין דורית הגדולה בעיר בת ים, והיא פועלת במרכזים הקהילתיים: "עופר", "גאולים", "כנרת", "גורדון", "בית צדיק", "הבונים", "אילת" וב"כותר הפיס". "מחוברים לחיים" משולבת בפרויקט "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" במערכות השעות של התלמידים, וזאת הודות להירתמותם של מנהלי בתי הספר בבת ים.

בין היתר לוקחים חלק בתוכנית תלמידים מבתי הספר: חטיבת הביניים אורט רמת יוסף, חטיבת הביניים של תיכון חדש דרכא, תיכון חשמונאים, בית הספר יעד, תיכון חדש דרכא ותיכון אורט רמת יוסף.

התכנית, מטעם קרן מיראז', הפועלת לקדם ולחזק את החברה הישראלית ומאפשרת לבני הגיל השלישי לרכוש ידע וכלים להתמצאות באפליקציות חיוניות לגיל השלישי, כגון: דואר ישראל, ביטוח לאומי, קופות החולים, פייסבוק, וואטצאפ, יוטיוב ועוד. בנוסף, התכנית פועלת לגשר על פערים טכנולוגיים שנוצרו בקרבם ומעודדת חיזוק קשרים משפחתיים ומתן כבוד ועזרה הדדית. הגמלאים אשר ישתתפו בתכנית ירוויחו תחום עניין חדש ואפשרות להתגבר על מגבלות פיזיות באמצעים טכנולוגיים, לדוגמא – ללמוד את האפשרות להזמין תור לרופא באמצעות אתר קופת החולים ולשמור על קשרים חברתיים ומשפחתיים באמצעות המדיה החברתית.


ראש העיר, צביקה ברוט, בירך את המשתתפים: "הקשר בין בני נוער לדור הוותיק מחזק ומעצים את ההון האנושי בבת ים ומקשר בין חלקי האוכלוסייה. בעשייה חברתית ערכית ומשמעותית הנוער יכיר מקרוב את הצרכים של המבוגרים ויפעל לסייע להם. אוכלוסיית הגמלאים יקרה ללבנו ונמשיך ללוות ולהעניק את כל הסיוע הנדרש כדי שאף פעם לא יישארו לבד".

רבקה שטנצלר, מנהלת תחום התנדבות והדרכה במחלקה לנוער וצעירים: "לקשר הבין דורי יש פוטנציאל רב בהעצמה אישית הן של בני הגיל השלישי והן של בני הנוער. לפי נתוני הלמ"ס, בת ים היא העיר שבה מספר התושבים בגיל השלישי הוא הרב ביותר, חובתנו וזכות היא לנו לדאוג לבני הגיל השלישי, להפיג את בדידותם ולהחזיר להם באהבה על הנתינה העצומה שלהם לעיר ולמדינה". 

את התוכנית מובילה בעיר המחלקה לנוער וצעירים בחברה לתרבות, פנאי וספורט.

תמונות – המחלקה לנוער וצעירים, עיריית בת-ים

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן