כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הוסרה המסוכנות המיידית בבניין בשדרות העצמאות 32 בבת ים

הדיירים ישובו להתגורר בדירותיהם לאלתר

מהנדס העיר בת-ים חתם על גמר העבודות להסרת המסוכנות המיידית בבניין, לאחר קבלת חוות דעת קונסטרוקטור המאשר את הסרת המסוכנות המיידית ואת שובם של הדיירים להתגורר בדירותיהם בבניין

בהתאם להצהרה של מהנדס קונסטרוקטור שהוגשה למהנדס העיר, הודיע מהנדס העיר כי הכרזת הסכנה של עמוד הבניין הסמוך למגרש השכן מוסרת וניתן להחזיר את הדיירים לדירותיהם. כזכור, עיריית בת-ים הוציאה צו הפסקה עבודה מיידי לקבלן ויקטור בובליל בשל הפרת תנאי היתר הבנייה שניתן לו, בבניין בשדרות העצמאות 30. הצו ניתן בשל ביצוע רשלני של העבודות (אופן הקמת הקלונסאות) במגרש (העצמאות 30) ופגיעה ביסודות הבניין השכן, שדרות העצמאות 32, באופן שנקבע לגביו בחו"ד קונסטרוקטור "מסוכנות מיידית" , כך שהדיירים נאלצו לפנות את המבנה עד לחיזוקו והסרת מסוכנות זו.

אף על שלא מדובר בנושא המצוי באחריות העירייה, שכן מדובר בנכס פרטי, החליט ראש העיר, צביקה ברוט, כי העיריה תסייע לדיירים במציאת דיור חלופי, וכן הורה כי העירייה תממן את תיקון הליקויים ותגיש תביעה נגד הקבלן הפוגע בגין ההוצאות לתיקון הנזק שגרם, זאת במטרה להקל על הדיירים.  ראש העיר אף הורה למחלקת הרווחה בעירייה ולאגף הפיקוח  להעניק לדיירים ליווי אישי ולוודא אופן במציאת פתרונות לתקופת ביצוע העבודות לחיזוק הבניין, אף שאין מדובר במקרה שהינו באחריות בעירייה.

העיריה, הסתמכה על חוות דעתם של שני מהנדסי  קונסטרוקציה, שקבעו כי מדובר סכנה מיידית לקריסת הבניין. לאור חוות דעת אלו, נאלצו הדיירים להתפנות מהבניין עד תום העבודות לחיזוקו והסרת המסוכנות המיידית כפי שנקבע בדו"ח. מיד עם היוודע הנזק, קונסטרוקטור מטעם מחלקת הנדסה נשלח לשטח וקבע בחו״ד כי קיימת סכנה מיידית לקריסת הבניין. לדבריו, יש לפנות ולחזק את הבניין לאלתר, שכן קיימת סכנה לקריסתו. מחלקת ההנדסה הסתייעה בחו"ד נוספת של קונסטרוקטור חיצוני, שקבע אף הוא כי קיימת סכנה מיידית ואין להתגורר בבניין. לאור חוות דעות, אלו חתם ראש העיר, צביקה ברוט, על צו לפינוי המבנה.


קרדיט תמונה: דוברות העירייה

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן