כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מלמדים נגישות

שכבה ז' במקיף ח' אירחה את עמותת "נגישות ישראל" ולמדה על נושא שילוב בעלי מוגבלויות בחברה בדרך חוויתית * התלמידים פגשו בעלי מוגבלויות שונים, שמעו את סיפורם האישי ואת הקשיים היום יומיים שלהם והתנסו במוגבלות עצמה.

השכבה הצעירה במקיף ח' אירחה לאחרונה את חברי עמותת "נגישות ישראל" ליום מרתק וגדוש פעילויות.  במסגרת הפעילות הגיעו לבית הספר חברי העמותה, ששמה לה למטרה לאפשר לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחתם להשתלב בחברה בכבוד, וקיימו פעילות הסברה בנושא המוגבלויות השונות וצורות ההנגשה הקיימות. חברי העמותה, בעלי מוגבלויות שונות, שיתפו את התלמידים בחייהם האישיים, בקשיים בהם נתקלים, ביחס מהחברה ובהתמודדות היום יומית ולסיום, הפעילו בכיתות מספר תחנות בהם הילדים התנסו במוגבלויות השונות.      

"המפגש היה עוצמתי מאד" אומרת טל בן נון, רכזת חברתית של החטיבה, שיזמה את הביקור של נגישות ישראל ומוסיפה "בכל כיתה היו תחנות שדימו את המוגבלות, כיסאות גלגלים, כיסויי עיניים ואוזניים והיו משימות שהתלמידים היו צריכים לבצע עם המוגבלות. התלמידים התעניינו מאד, היו מרותקים לסיפורים האישיים, שאלו שאלות והתייחסו לנושא מאד ברצינות. היה לנו חשוב לקדם פעילות זו בבית הספר כי אנו מאמינים שמפגש אישי על בעלי המוגבלויות, שמיעת סיפורם האישי והתנסות במוגבלותם יכולים לשנות משמעותית את היחס כלפי בעלי המוגבלויות בחברה". 

היום נפתח בהרצאה מרתקת על נושא מוגבלויות, הנגשה, זכויותיהם של בעלי המוגבלויות בישראל והקשיים היום יומיים בהם הם נתקלים. לאחר מכן כל כיתה עברה ב 4 תחנות אשר אותן ניהלו בעלי המוגבלויות עצמם (חרשים, נכים, עיוורים ובעלי מוגבלות נפשית). בכל תחנה התלמידים הקשיבו לסיפור החיים האישי של בעל המוגבלות, שמעו על הקשיים ועל דרכי ההתמודדות שלהם ולאחר מכן התנסו בכל באותה מוגבלות. התחנות שהיו כללו התניידות בכיסא גלגלים בתוך מסלול, ביצוע פעולות שונות עם כיסויי עיניים לדימוי אובדן ראייה ותקשור ללא יכולת שמיעה.  

התמונות מאושרות לפרסום . קרדיט טל בן נון


אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן