כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

החלו עבודות שדרוג החצרות בחי כיף

חצר הזברות יתרחב וצייר גרפיטי יצור רקע של סוואנה * כלובי הטורפים הקטנים יפורקו, ובמקומם יותקנו גדרות קלות וגבוהות לאורך השביל * עבור החיות יישתל דשא, יבנו בתי עץ קטנים ומסלעות קטנות * והחוטמנים יעברו מהכלוב לחצר פתוחה * זהו חלק ממתיחת הפנים שעובר החי כיף במטרה לשפר את תנאי מחייתם של בעלי החיים

עבודות הפיתוח בחי כיף בעיצומן. בימים אלו עובר החי כיף שינויים משמעותיים בחצרות ותצוגות בעלי החיים וזאת כחלק ממתיחת הפנים שהובטחה על מנת לשפר את תנאי מחייתם שלבעלי החיים בגן. אחד המתחמים המוכרים והאהובים – חצר הזברות יורחב ואחד מציירי הגרפיטי הטובים בארץ, הלל לזרוב, יצייר רקע של סוואנה לכל אורך הקיר שבגב החצר.

כלובי הטורפים הקטנים, של חתולי ביצות ושועלים, יפורקו ויוצאו מהגן. לאור שני צידי "המסדרון" יותקנו גדרות קלות גבוהות. בפנים יישתל דשא, יבנו בתי עץ קטנים ומסלעות קטנות. לחצר יוכנסו כל קופי הלאמור.

הוולבי, יונקי כיס ממשפחת הקנגוריים יתאחדו עם בני משפחתם – הקנגוריים בחצצר האוסטרלית. הגדר הישנה המקיפה את המבנה תוסר ובמקומה יוצב קיר זכוכית עגול ומרשים. החוטמנים, שכיום נמצאים בכלוב סגור מאחורי המשק חי, יעברו לחצר פתוחה.

הגדר, עמודי הטלפון הישנים וחומות הבטון העוטפים את חצר האיילים יוסרו, החצר תורחב ותוקם גדר אחידה חדשה. כל העבודות צפויות להסתיים עד סוף חודש מרץ על מנת לפתוח את הגן מחדש בחול המועד פסח.


עבודות אלו מצטרפות לשלב הראשון שהושלם לפני מספר חודשים וכלל העברת האריות והטיגריסים לחי פארק בקרית מוצקין, הרחבת מתחם האגם במרכז החי כיף וכן פתיחת המשק החי על שטח של דונם וחצי ובו כבשים, עזים, צבים, תרנגולות, ברווזים, ארנביה ועוד.

מחזיק תיק החי כיף, המשנה לראש העירייה עידן מזרחי, אמר: "ביצענו רפורמה גדולה מאוד במתחם החי כיף. אנחנו מתכוונים לבצע עוד שינויים שיטיבו עם בעלי החיים במקום. התושבים מצביעים ברגליים ומידי ששבוע מגיעים אלפי אנשים ונהנים מכל הפעילויות והחינוך לאהבת בעלי החיים שהחי כיף יודע להעניק. אני רוצה להודות לראש העירייה, רז קינסטליך על האמון בפרויקט חידוש המתחם, למנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק  וליד ימיני, ורד גבאי  שמנהלת את המתחם. בקרוב יהיו עוד חידושים נוספים ומרעננים, נעדכן בהמשך".

מנהלת החי כיף, ורד גבאי, הוסיפה: "החי כיף במגמת שינוי והתחדשות, והכל למען הטבה ושיפור חייהם של בעלי החיים בגן. אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים על מנת להפוך את הגן למתחם משפחתי, איכותי וידידותי יותר לבעלי החיים".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן