כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

46 צמות בערב עבור חולות סרטן-צפו בתעוד

ביום חמישי האחרון משעה 17:00 בככר ויצמן המחודשת בחולון, התקיים הפנינג ססגוני שכותרתו "שקוף שזה סגול" שמטרתו הייתה איסוף 70 צמות עבור פאות לנשים חולות סרטן בישראל, שיועברו ל"עמותת פ.ל.א – פאות לכל אשה" ביוזמתה של אמנית השיער דנית אנקר ואשר לראשונה  בוצע בתוך "המשאית השקופה" של הרדיו החברתי הראשון

השיער, כמו הכנסות מהדוכנים והפעילויות שיתקיימו – הועברו קודש לעמותת "פ.ל.א- פיאה לכל אישה" עמותה המפעילה כ- 8 מספרות במחלקות האונקולוגיות ברחבי הארץ ומחזירה את החיוך והבטחון העצמי לאלפי נשים בתקופה קשה שהן עוברות.

אמנית השיער דנית אנקר, אשר פועלת כבר מספר שנים למען העמותה באיסוף שיער היא היוזמת ומארגנת ההפנינג, שבמהלכו היא וצוות הספרים שלה סיפרו את התורמות והתורמים שהגיעו בהתנדבות מלאה!  דנית מספרת " איבדתי את אבי למחלת הסרטן, ובתקופה בה ליוויתי אותו במחלה ראיתי את הכאב והצער הרב של נשים בכל הגילאים, כאשר בעקבות הטיפולים, הן מאבדות את השיער, שלא לחינם נקרא "עטרת הראש". וקיבלתי החלטה לפעול ולעזור בהתנדבות על מנת לאסוף שיער לפאות עבור אותן נשים יקרות, והצבתי לעצמי מטרה להפנינג הקרוב להגיע ל-70 צמות שיער שיתרמו לעמותה!".

אנקר פנתה לאלי בן זיקרי, מנכ"ל עמותת פ.ל.א. והציעה את עזרתה. שכמובן התקבלה בשמחה ומזה מספר שנים הם פועלים בצוותא ועל תוצאות שיתוף הפעולה הזה יעידו חולות אונקולוגיות רבות שהשמחה והבטחון העצמי חזרו לחייהן.

אלי בן זיקרי, מנכ"ל עמותת פ.ל.א, ספר נשים במקצועו, פתח את העמותה בעקבות סיפורו האישי. לפני 14 שנה, אלי חלה בסרטן, ובתקופת אישפוזו, נוכח בצער הרב שנגרם בשל איבוד השיער בעת הטיפולים.  הוא גם שמע על העלויות הגבוהות של רכישת פאות ותחזוקתן,  שנשים רבות לא יכלו לעמוד בהם. ושם לעצמו כמטרה לספק פיאות מותאמות אישית לכל אשה חולת סרטן, בעלות סמלית. ופתח מספרות במחלקות האונקולוגיות ברחבי הארץ על מנת לספק שירות תחזוקה (חפיפה וסידור) לפאות. לאחרונה פתחה העמותה בשיתוף בי"ח קפלן קורס הכשרה לפאניות, אליו מנותבות נערות ונשים שנפלטו ממסגרות וכך הן גם מקבלות מקצוע ופרנסה וגם פועלות לטובת הכלל.


בסופו של הערב נאספו 46 צמות ואף שקלים ללא ספק השג מכובד עבור דנית שהחליטו לעשות משהו קטן וטוב עבור העיר חולון וחולות הסרטן אשר זקוקו לשער

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן