כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הקורונה – 28 מחולון, 62 מראשון לציון ו28 מבת-ים, שוהים בבידוד ביתי

118 תושבים מחולון ,בת ים וראשון לציון שוהים בהסגר ביתי בגלל הקורונה

עיתון ידיעות אחרונות חשף הבוקר את נתוני משרד הבריאות הנוגעים למספר התושבים בישראל השוהים בבידוד ביתי. על פי הנתונים ישנם כ1600 תושבים בישראל השוהים בבידוד, מתוכם 28 תושבים מחולון, 28 מבת ים ו62 מראשון לציון.

תאילנד היא המדינה ממנה אחוז השוהים בבידוד הוא הגבוה ביותר, והעיר תל אביב מובילה עם 102 תושבים הנמצאים בבידוד.

כזכור, הוראות משרד הבריאות מציינות שמי שהיה בדרום קוריאה, יפן, סין, הונג קונג, מקאו, סינגפור ותאילנד בשבועיים האחרונים, חייב לשבת בבידוד ביתי עד שיחלפו 14 יום ממועד עזיבתו את המדינה.

בינתיים, בראשון לציון העירייה הוציאה 'צו מניעת שימוש ללא הרשאה במקרקעין'. הרקע למהלך הוא כוונה של משרד הבריאות לקלוט חולי קורונה במרכז הגריאטרי מלבן, וזאת לצד כ-שמונים קשישים סיעודיים המטופלים במרכז. כמו כן, העירייה מבקשת לסלק את ידו של משרד הבריאות מכל קרקע או מבנה שאינו משרת את הקשישים השוהים בבית החולים. ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "לא ייתכן שמשרד הבריאות יקבל החלטות הרות גורל, מבלי ליידע את העירייה, שהמבנה והשטח נמצא בבעלותה. מדובר בהתנהלות שערורייתית. מדובר בהחלטה אבסורדית וחסרת רגישות, שכן בבית החולים הגריאטרי מטופלים קשישים, חלקם סיעודיים, שגם כך המערכת החיסונית שלהם פגיעה יותר. לא ניתן יד לפגיעה באוכלוסיית הקשישים שזקוקים וראויים לטיפול ראוי. אנו פועלים כעת בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להילחם בהחלטה האומללה".

נזכיר כי זו אינה הפעם הראשונה שמשרד הבריאות מחליט לעשות במקום כבשלו, כאשר לפני כשנה וחצי גובשה תוכנית, להעביר למרכז, אסירים ביטחוניים ששבתו רעב בבתי הכלא, ביניהם בכיר הפת"ח, מרואן ברגותי.


'מרכז גריאטרי מלבן' נמצא בשנים האחרונות במחלוקת בין העירייה למשרד הבריאות. מדובר בנכס שנמצא על קרקע בבעלות העירייה. מאז שנת 2009, משרד הבריאות מחזיק בנכס ללא הרשאה וללא תשלום דמי שימוש על פי חוק. בנוסף, בעוד שבתי חולים ברחבי הארץ מדווחים על עומס ניכר ותפוסה של יותר מ-150 אחוזים, משרד הבריאות "ייבש" את המרכז ולא קיבל מטופלים חדשים. על כך פורסם דו"ח מבקר המדינה המותח ביקורת חריפה על משרד הבריאות בכל הקשור לניהול ביה"ח הגריאטרי ותפקודו וקורא לו להסדיר את השימוש בקרקע מול העירייה. נכון להיום יש כ-שמונים מטופלים על שלוש מאות מיטות. כמו כן, משרד הבריאות טרם העביר כ-35 מיליון ₪ עבור דמי שימוש על פי חוק. עיריית ראשון לציון מעוניינת שהמרכז ימשיך לפעול, לקבל מטופלים חדשים ואף להתרחב.

קרדיט:הנתונים נלקחו מתוך עיתון ידיעות אחרונות(תמר טרבלסי חדד)ynet

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן