כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע תושב העיר בהפעלת רשת הברחת נתינים זרים מגיאורגיה לארץ

24 חודשי מאסר ועשרה ימים בנוסף לעונש המאסר הוטל עליו קנס בסך 180,000 ₪ ומאסר על תנאי.

בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע היום תושב ראשון לציון בכתב אישום מתוקן, ב- 14 אישומים של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, כניסה לישראל שלא כחוק ושיבוש הליכי משפט.

על פי כתב האישום המתוקן בו הודה הנאשם, הוא היה מעורב במשך שנתיים ב-14 מקרים של הברחת נתינים זרים, רובם ממוצא גיאורגי, לישראל דרך מעבר הגבול בנתב"ג, תוך שהוא נעזר במשתפי פעולה ישראלים. שיטת הפעולה שהגה כהן והוציא לפועל התבססה על מאפיינים ייחודיים וכללה הטסה לחו"ל ומימון שהייתם של משתפי הפעולה לחו"ל, תיאום שובם של משתפי הפעולה לישראל, דרך נתב"ג, ושל המוברחים אותם ביקש כהן להכניס לישראל. עם הגעתם לנתב"ג, הורה הנאשם למשתפי הפעולה  למסור את תעודות המעבר שהוציאו לעצמם למוברחים, וזאת על מנת שיוכלו לצאת מנתב"ג ללא עיכוב, תוך שמשתפי הפעולה נצמדים אל המוברחים במעבר בשיטת "כפיות" או יוצאים בדרך אחרת מנתב"ג.

הנאשם הודה במסגרת הסדר טיעון שכלל הסכמה לעניין העונש, לפיו העונש יועמד על 24 חודשי מאסר ועשרה ימים בנוסף לעונש המאסר הוטל עליו קנס בסך 180,000 ₪ ומאסר על תנאי. בית המשפט טרם גזר את עונשו של כהן, והוא צפוי לעשות כן בעוד כחודש.

בין שיקולי הפרקליטות להגיע להסדר הטיעון נמנים לקיחת האחריות מצדו של הנאשם והבעת החרטה בטרם החל לנהל את המשפט, תוך חסכון בזמן שיפוטי ובעדותם של עדי תביעה רבים. זאת לצד עמידה על כך שכהן ירצה עונש מאסר משמעותי ויושת עליו קנס כבד.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן