כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

כל התשובות לשאלות על ההגבלות עקב הקורונה

מתי מתקשרים ולמי?ומה כוללות ההגבלות החדשות

אתמול רה"מ נתניהו נשא דברים בתידרוך מיוחד בהם הסביר את המגבלות החדשות והצעדים למיגור הקורונה המגזר הציבורי יעבור למתכונת חירום, והמגזר הפרטי יעבוד במתכונת מצומצמת

הממשלה אישרה פה אחד בישיבת ממשלה טלפונית, שבה השתתף גם נציג הייעוץ המשפטי, תקנות לשעת חירום להפעלת הכלים הדיגיטליים שיסייעו במאבק נגד התפשטות נגיף הקורונה. לפי התוכנית, שב"כ יעקוב אחר חולי קורונה מאותרים והמסלול שעשו עד שנכנסו לבידוד או אשפוז. הטכנולוגיה תאפשר לשב"כ לזהות את כל האנשים שנמצאו בטווח הידבקות מהחולה לאורך מסלול התנועה שלו, וכך ניתן יהיה לדווח להם ישירות למכשיר הטלפון שנחשפו למחלה ושעליהם להיכנס לבידוד או להיבדק. ראש הממשלה נתניהו החליט להעלות את ההצעה במסגרת תקנות לשעת חירום, מאחר שהיוזמה נבלמה בכנסת.

"השימוש באמצעים דיגיטליים יהיה בתוקף למשך 30 יום; בנוסף, אפשר שיוטלו סגרים מקומיים באזורים שבהם יהיו מוקדי התפרצות של הנגיף.

המגזר הציבורי יעבור למתכונת חירום ברביעי (18/3), ועד 80% מהעובדים בכל משרד ממשלתי יצאו לחופשה על חשבון ימי החופש שלהם.

במגזר הפרטי תצומצם העבודה ב-70%, למעט עסקים של 10 עובדים ומטה שימלאו את הנחיות משרד הבריאות.


השירותים החיוניים יוסיפו לפעול במתכונת מלאה, כולל מרכולים, מערכת הבריאות, בתי מרקחת, כספומטים ועוד.

התחבורה הציבורית תמשיך לעבוד, אך יהיו שינויים במתכונת פעילותה".

שר האוצר, כחלון: נאפשר דחייה של תשלומי חובה לעסקים קטנים ובינוניים, לרבות תשלומי ארנונה עסקית, מים, ביטוח לאומי וחשמל; נספק מענק מיוחד לעצמאים בשווי עד 6,000 שקלים, ועובדים שייצאו לחופשה ללא תשלום יקבלו דמי אבטלה בתנאים משופרים.

"נקצה חמישה מיליארד שקלים נוספים לחבילת צעדים שיאפשרו לעסקים הקטנים והבינוניים להתקיים על רקע הנגיף".

בהלת הקורונה והבלבול הרב שנוצר בציבור הוביל לעומס פניות מיותר * במד"א מבהירים – עפ"י הנחיות משרד הבריאות, יש להתקשר למוקד 101 של מד"א רק במידה ויש את אחד מתסמיני המחלה לאדם שנחשף למי שאובחן כחיובי לנגיף הקורונה או חזר מחו"ל

בהלת הקורונה יוצרת בלבול בקרב הציבור, לעיתים רבות מייחסים תסמינים גופניים שונים לנגיף הקורונה, שלא קשורים למחלה, ובשל כך ממהרים להתקשר למוקד מד"א, דבר היוצר עומס מיותר. במד"א מבקשים לחדד את ההנחיות לציבור – מתי פונים ולמי?

יש לי שאלה כללית בנושא הקורונה, למי עליי לפנות?

במקרה כזה יש להתקשר למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400*, למוקדי קופות החולים או להיכנס לאתר משרד הבריאות, שם ניתן למצוא את כל המידע בנושא הקורונה.

קמתי בבוקר עם חום וכאב גרון, מה עליי לעשות?

במקרה של חולי כמו כאב גרון, חום, שיעול, דלקת וכדומה ובמידה ולא שהייתי בחו"ל ולא נחשפתי למי שאובחן כחיובי לנגיף הקורונהבשבועיים האחרונים, עפ"י הנחיות משרד הבריאות, יש לפנות לרופא המשפחה בקופת החולים בטלפון או לקופת החולים באמצעים הדיגיטליים.

יש לי חום, שיעול וקוצר נשימה וחזרתי לאחרונה מחו"ל או נחשפתי למי שאובחן כחיובי לנגיף הקורונה, מה עליי לעשות?

במקרה כזה בו יש תסמינים של וירוס הקורונה או אחד מהם בשילוב עם חזרה מחו"ל או חשיפה למי שאובחן חיובי לנגיף הקורונה, יש להתקשר למוקד 101 של מד"א ושם ינחו אותך על המשך התנהלות.

יודגש כי בכל צורך רפואי שמצריך פינוי לבית חולים באמבולנס יש לחייג מידיית למד"א בקו החירום 101

במד"א ממליצים להוריד את האפליקציה 'מד"א שלי' ובה ישנו מענה לשאלות נפוצות ושאלון דיגיטלי קצר שמכווין את הפונה מה עליו לעשות ובמידה ויש חשד להידבקות בקורונה יודעת האפליקציה לחייג אוטומטית למוקד 101 של מד"א. במידה ואינך חשוד כמי שנדבק תודיע לך האפליקציה כי הינך יכול להמשיך בשגרת חייך.

להורדת אפליקציית 'מד"א שלי' http://q-r.to/bafscX

"מוקד מד"א מתמודד בשבועות האחרונים עם עשרות אלפי שיחות ביום רק בנושא הקורונה, זאת במקביל לפניות חירום אחרות שבשגרה. בכדי שהציבור יהיה פחות מבולבל ובכדי להפחית במעט את העומס על המוקד, אנו ממליצים להישמע להנחיות אלו. יש לזכור שלא כל תסמין גופני מעיד על קורונה וחשוב לעשות את ההבחנה, אותה ניתן לבצע בקלות על ידי הוראות אלה, או באמצעות האפליקציה אשר יודעת אוטומטית לענות על כך". אומר מנכ"ל מד"א אלי בין.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן