כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

קובי לימור בטור אישי: פתאום המציאות השתנתה ב180 מעלות

קובי לימור:האופטימיות התפוצצה לי בפרצוף

אז בדיוק לפני חודש הייתי אמור להיות במילואים.. הכל כבר היה מוכן , נפרדתי לשלום מהתלמידים , מהחניכים.. אך לפתע הכל נהיה כל כך לא ברור.. הקורונה התפרצה לחיינו ללא הזמנה , פתאום הכל נעצר .. קפא.. פתאום המציאות השתנתה ב180 מעלות , השגרה הפכה למצרך נדיר..
האמת שהייתי בטוח שתוך שבועיים החיים יחזרו למסלולם , אך האופטימיות התפוצצה לי בפרצוף .. וכנראה שהטבע חזק מהאדם , למרות הקדמה והיכולות הטכנולוגיות .. המחשבה שאנחנו בלתי מנוצחים היא אשליה אופטית שרחוקה אלף שנות אור מהמציאות היום יומית של בני האדם באשר הם.
כל העולם בהיסטריה , בטירוף , הטבע לא פוסח על דת , גזע ומין .. וזה רק מה שמחזק את המחשבות שלי בימים האחרונים שהגיע הזמן שנתעורר כאומה עולמית.. שנתחיל להפנים שאם לא נהיה תלויים אחד בשני , בסופו של יום נהיה תלויים אחד על השני.. אז אולי לא מקורונה , כי מחר זה יכול להיות כל דבר אחר שהטבע מכין לנו..
כל המלחמות , המאבקים , הקונפליקטים , כל האתגרים והמורכבויות שמפרידים ביניינו צריכים להסתיים.. להיפסק.. על מה אנחנו ממשיכים לשנוא, לא לקבל , על מה? על דת? על כסף? על שטח? על עקרונות פגי תוקף.. לא זכור לי שהקורונה דילגה עלינו או על איראן , או על רוסיה , או על סין , או על ארה״ב… כולם נפגעים ממש ברגעים אלו.. ברחובות , בערים , במדינות .. יש המון הרוגים .. חולים מונשמים .. ערים שלמות נצורות..
אז אני אומר שאולי העולם מסמן לנו משהו.. עם כל הכאב והצער על האובדן .. הגיע הזמן להניח בצד את האגו שמסנוור אותנו , לקבור אותו עמוק ולהרים את הכפפה שהטבע בעצמו הניח לנו, כפפה שמסמנת יותר מכל, הזדמנות להתחיל מחדש, לעשות ריסטארט ולהתחיל לבנות עולם טוב יותר .. לאהוב בלי תנאי , לקבל את השונה גם אם הוא חושב אחרת , גם אם הוא מאמין בדרכים שונות .. הגיע הזמן להתאחד ולשים את כל הקונפליקטים בצד.. להכל יש פתרון .. צריך להפסיק להיות קיצוניים , להפסיק לחשוב רק על עצמינו .. צריך להיות מספיק אמיצים בשביל לעשות צעד קדימה בשביל שמחר לא יהיה מאוחר מדי.. צריך לחשוב עלינו , כאחד!!
אין ספק שזה האתגר הכי מורכב שיש , הרבה יותר מהקורונה .. כי הרי הקורונה זו רק ההכנה למכה הבאה..
אני קורא למנהיגי העולם להתעורר ולהתחיל להתקרב , במקום להתרחק.. לחדול את הקיצוניות , שום דבר טוב לא יצא מזה לפני אלפי שנים , אז בטח לא יצא טוב עכשיו..

אבל לפני הכל אני פונה לביבי ולגנץ ולשאר מנהיגי ישראל..
מבחינתי הכי סימבולי לכתוב לכם תוכן זה בתאריך כ״א בניסן , הרי ביום זה אירעה קריעת ים סוף.. אחד הניסים הגדולים שמהווים עד היום את העוצמה שלנו כעם ישראל , כיהודים..

אז הקושי שלכם מובן , הלחץ שמופעל מכל צד גם הוא ברור , אך להיות מנהיג זה לדעת להשתיק לעיתים רעשי רקע.. אתם נבחרתם ליצג אותנו.. אני יודע מהיכרותי עם חלקכם שאת ציוניים ופטריוטים , אני יודע שמדינת ישראל במקום הראשון , אז היום זה הזמן הכי טוב להראות את זה. כל הסיבוכים בהרכבת הממשלה כבר נהיה סוג של בדיחה עצובה , חלאס.. בואו נעשה סדר בבית ומשם השמים הם הגבול.. אתם צריכים להוות לנו את ראש החץ הערכי , החינוכי , העוצמתי .. החץ שיקח אותנו לעתיד טוב יותר.. כי ממש ברגעים אלו גם החוסן הלאומי על סף משבר.. הגיע הזמן שאת המנהיגות שלכם תוכיחו ברגעים אלו , כי זו ממש לא חכמה להיות מנהיג של שגרה .. הגדולה במנהיגות היא לצאת גם ממעמקים , להתמודד עם מורכבויות ואתגרים קיצוניים.. בחרתם את השליחות המדהימה הזו לנהל מדינה .. תוכיחו שאתם הכי ראויים!!

ואני בסה״כ אזרח במדינה המיוחדת שלנו.. אחד ששומר חוק , משלם מיסים , אחד ששירת בצבא ההגנה לישראל 15 שנים , תרמתי , השקעתי , נלחמתי , עושה מילואים יותר מהממוצע .. המדינה היא בראש מעיניי , תמיד הייתה ותמיד תשאר.. בגלל זה בחרתי להמשיך אחרי השחרור את התרומה ועברתי לעולם החינוכי.. מנסה לתרום בפן החברתי יום ביומו ..
כן .. זה אני .. אזרח במדינת ישראל .. שרוצה קצת יחד .. ומוכן לעשות הכל בשביל זה!!
רוצים אחדות? זה הזמן!! כאן ועכשיו!

מי יתן שבקרוב נדע ימים טובים יותר.. שנצא מחוזקים ..
שלא נשכח שגם שהכל בסדר, צריך לחשוב על האחר.. כי רק כך נגיע גם למחוזות אחרים ונחלוק את הכפפה גם עם אלו שאתמול היו אוייבים


אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן