כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות

הוגש כתב אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד תושב המרכז, בן 57, בגין רצח בנסיבות מחמירות של אשתו ז"ל.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין לירון שטרית, במועד הרלוונטי לכתב האישום, הנאשם והמנוחה היו נשואים זה לזו כשלושים שנה. בשנת 2018 לערך, הכירו הנאשם והמנוחה מספר זוגות ובילו איתם את זמנם הפנוי בפעילויות חברתיות שונות. בשנת 2019 לערך, החליט הנאשם, בניגוד לרצונה של המנוחה, כי עליהם לנתק את הקשר עם החבורה. בסוף שנת 2018 לערך ועד ליום האירוע, שררו בין הנאשם לבין המנוחה יחסים מתוחים שכללו גם מריבות ביניהם, בין היתר, על רקע החלטת הנאשם כי השניים ינתקו את הקשר בינם לבין החבורה. הנאשם אף הביע את רצונו להתגרש מהמנוחה. כשבוע לפני הרצח, התעורר חשד אצל הנאשם כי בניגוד להחלטתו, המנוחה עדיין מקיימת קשר עם החבורה. בשנת 2019 הוציא הנאשם רישיון לנשק והחזיק באקדח חצי אוטומטי.

ב- 14.03.2020, על רקע המשבר במערכת היחסים בין הנאשם למנוחה, ובאמתלה שעליהם לשוחח על הליך הגירושין, תיאם הנאשם עם המנוחה לשוחח על כך ביחידות מחוץ לבית המשפחה. במועד שאינו ידוע במדויק, גמלה בלבו של הנאשם החלטה להביא למות המנוחה. לשם כך הצטייד בסכין ובאקדח ובו מחסנית בה 9 כדורי 9 מ"מ. ב- 14.03.2020 בסמוך לשעה 21:00 הגיעו הנאשם והמנוחה ברכבם לחניון בראשון לציון. הנאשם והמנוחה ישבו ברכב ושוחחו, כאשר הנאשם ישב במושב הנהג והמנוחה לצדו במושב הנוסע. בשלב מסוים, פרצה ביניהם מריבה קולנית. בשעה  21:30 לערך יצאו מהרכב לכיוון בית קפה סמוך, אולם חזרו כעבור דקות ספורות לרכב. בשעה 21:40 לערך, בעודם ברכב, החלו הנאשם והמנוחה לריב. הנאשם נטל את הסכין, כיוונה לעבר צווארה של המנוחה ודקרה. עוד דקר הנאשם את המנוחה מספר פעמים בגופה. בתגובה צעקה המנוחה "הצילו" מספר פעמים, והגנה על עצמה באמצעות ידיה. בשלב זה, ולמשמע צעקותיה של המנוחה, הגיעו לרכב אדם שעבר במקום, עובר אורח, וחברתו. עובר האורח דפק על חלון דלת מושב הנוסע, ופתח את הדלת. המנוחה צעקה לעברו "הצילו, הצילו, הוא מנסה להרוג אותי" בעודה מדממת מראשה, כאשר גופה נשמט לכיוונו של עובר האורח. הנאשם לא פסק ממעשיו, אחז בבגדיה של המנוחה, משך אותה לכיוונו, ואיים על עובר האורח באומרו :"סגור את הדלת, אני אצא עלייך", בהציגו בפני עובר האורח מצג כאילו המנוחה מבקשת לשים קץ לחייה. בשל חששו מהנאשם, סגר עובר האורח את הדלת, התרחק מהרכב יחד עם חברתו והתקשר למשטרה. בהמשך, כעבור שניות ספורות, ירה הנאשם במנוחה באמצעות האקדח, פגע במספר מקומות בגופה וגרם למותה. לאחר מכן, ירה הנאשם בעצמו בצוואר. כעבור מספר דקות הגיעו למקום כוחות משטרה ומד"א. מותה של המנוחה נקבע במקום והנאשם פונה לקבלת טיפול בבית חולים, שם אושפז עד ל- 22.04.2020. במועד זה הועבר הנאשם למוסד שיקומי, שם הוא שוהה עד למועד הגשת כתב האישום.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד שטרית כי "… נגד הנאשם קמה עילת מעצר סטטוטורית מכוח… שכן מדובר בעבירה שדינה מאסר עולם. מעשיו של הנאשם מלמדים על המסוכנות הרבה הנשקפת ממנו. על רקע משבר בינו לבין בת זוגתו, גמלה בלבו של המשיב החלטה להביא למותה הנאשם הצטייד לשם כך באקדח וסכין, ובאמתלה כי ברצונו לשוחח עם מערכת היחסים ביניהם ביחידות, נסע עם בת זוגתו לחניון, שם דקרה בצווארה ובגפיה בעודה זועקת לעזרה. לא עזרו ניסיונות של עד ראיה שקרב לרכב בה שהו השניים. הנאשם איים על עד הראיה, משך את בת זוגתו. אליו וכעבור שניות ספורות ירה בה שלוש יריות והביא למותה. לאחר מכן ירה הנאשם בעצמו..".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן