כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

כמה תושבים נצפו בנסיעה ברכב ללא חגורת בטיחות?

עמותת אור ירוק ערכה תצפיות בנוגע לשימוש בחגורות בטיחות

כמה תושבים נצפו בנסיעה ברכב ללא חגורת בטיחות?

מעל חמישית מהנוסעים שנצפו בחולון נסעו ללא חגורת בטיחות

מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו בשבועות האחרונים תצפיות ב- 45 יישובים שונים ברחבי הארץ במטרה לדגום את מספר הנוסעים ברכב ללא חגורת בטיחות ועל ידי כך לאמוד את שיעור השימוש בחגורת בטיחות בארץ. במסגרת הסקר נצפו קרוב ל- 2,500 כלי רכב ובהם מעל 6,000 נוסעים. מתוצאות התצפית עולה כי בממוצע 23% מהנוסעים שנבדקו לא חגרו חגורת בטיחות, מדובר בעליה באחוזים בהשוואה לתצפית שביצענו בשנה שעברה ובה נצפו 18% ללא חגורה. את התצפיות ביצעו חניכי קבוצות 'נוער אור ירוק לכבוד שניאור חשין'.

בין המקומות בהם נערכו תצפיות: חולון ובת ים, במהלכן פקדו המתנדבים מוקדים שונים ביישובים.

תוצאות התצפית בחולון:


מספר הרכבים שנצפו מספר הנוסעים ברכב (כולל הנהג) -180

*ממוצע מספר הנוסעים ברכב ללא חגורת בטיחות (כולל הנהג) -474

מספר הנוסעים ברכב ללא חגורת בטיחות כולל הנהג-106

אחוז הנוסעים ללא חגורת בטיחות מבין כלל הנוסעים שנצפו-22%

לפי נתוני עמותת אור ירוק, המבוססים על נתוני הלמ"ס, בשנת 2019 נפגעו 502 בני אדם בתאונות דרכים כאשר לא השתמשו באביזרי בטיחות ובהם ללא חגורת בטיחות, מתוכם 32 בני אדם נהרגו ו- 141 נפצעו באורח קשה.

עמותת אור ירוק: "חגירת חגורת בטיחות ברכב נתפסת בעיני רבים כעניין בסיסי שבלעדיו לא נוסעים, יחד עם זאת מדי שנה אנחנו מופתעים לגלות שנוסעים רבים אינם מקפידים להשתמש באביזר הבטיחות הבסיסי הזה. בהיעדר נראות משטרתית מספקת בכבישים אין מספיק אכיפה והסיכון לנוסעים הוא רב. הוספת ניידות משטרה והגברת הנראות שלהן בכבישים תסייע בהרתעת נהגים שלא חוגרים חגורת בטיחות, או מסיעים נוסעים כשאינם חגורים. אם תהיה הרתעה מספקת בדרכים, כל נוסע ידאג להיות חגור ונוכל לצמצם את מספר הנפגעים".

במקרה של תאונת דרכים, כאשר הנוסעים ברכב אינם חגורים בחגורת בטיחות, הם עלולים להיזרק אל מחוץ לרכב או על שאר היושבים בו ולסכן גם אותם. החגורה שומרת על חייהם של הנוסעים ברכב כאשר מתרחשת תאונה, מאחר והיא מפזרת את עוצמת המכה על פני שטח הגוף של הנוסע ושומרת עליו בתוך כסאו וברכב. על פי נתוני עמותת אור ירוק, חגורת בטיחות מפחיתה את הסיכון לפגיעה חמורה ב-40%.

קרדיט תמונה:אור ירוק

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן