כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

צפו:עומסים באיילון

צפו :עקב מחאת האוטובוסים ישנם שיבושי תנועה באיילון

בשעה זו: חסימות באיילון. עשרות אוטובוסים חוסמים את נתיבי איילון באזור מחלף השלום במחאה על התעלמות ממשלת ישראל מקריסת ענף ההסעות הפרטיות. הנהגים צופרים במשך דקות ארוכות בכלי הרכב עליהם מודבקות מדבקות ענק עם הכיתוב: "ענף בקריסה. תעשיה בגסיסה. מירי רגב אל תפני לנו את הגב!"

לאחר חודשים בהם ניסה ארגון חברות ההסעה בישראל להגיע להידברות עם משרדי הממשלה, החליטו הבוקר עשרות נהגים לחסום את נתיבי איילון במחאה על ההתעלמות המתמשכת המביאה לגסיסת הענף.
חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים כבדים כבר עם פרוץ מגיפת הקורונה, כשענפים רבים בהם היא פעלה כמו תיירות, תעשיה, חינוך ועוד, הפסיקו את עבודתם, כשעד כה רובם טרם חזרו לפעילות מלאה, מה שמביא חברות רבות בענף לקריסה מוחלטת.
חשוב לציין- למרות היותן חברות תחבורה, חברות ההסעות הפרטיות לא נמצאות תחת משרד התחבורה, מה שמאפשר למשרדי הממשלה להעביר את דרישותיהם מאחד לשני ולא לתת להם כל מענה אמיתי. כעת יצא הארגון בקמפיין רחב הקורא לשרת התחבורה מירי רגב להכניס את הענף תחת משרדה ולמנוע את קריסתו.

הכעס של חברות ההסעות הפרטיות נובע בין היתר בשל העובדה כי למרות העומסים הקשים בתחבורה הציבורית, הנובעת ממגבלות משרד הבריאות, הפסקת פעילות הרכבת והעבודות באיילון, נמנעת מדינת ישראל להשתמש בשירותיהן במטרה להקל על העומסים, ובכך גם לסייע להן כלכלית ולאפשר להם להתפרנס.

הענף מסיע מדי יום (בשגרה) 1.2 מליון ישראלים ובהם תלמידים, כוחות ביטחון, אנשים מוגבלויות, חינוך מיוחד ועוד. החברות מחזיקות 22 אלף כלי רכב (הרב מעבר לתחבורה הציבורית) ועובדים בהן כ-30 אלף מועסקים, אשר רובם המוחלט תחת חזר לפעילות.

יו"ר הארגון ניסים סרוסי : "עשרות אלפי נהגים יושבים בבתים כואבים, מתוסכלים וחוששים מהעתיד לבוא עליהם בשל חוסר היכולת להתפרנס. מהרגע הראשון ישבנו בשקט, עזרנו בכל פעם שביקשו מאיתנו, גם במחירי הפסד, הכל מתוך אמונה שיגיע הרגע ומשרדי הממשלה יתפנו לסייע לנו, אך לצערנו זה לא קרה. ציבור הנהגים ובעלי חברות ההסעה קורסים, וככל שעוברים הימים מצבם נהיה קשה יותר ויותר, הפתרון נמצא אצל השרה מירי רגב, אני פונה אליה ומבקש- תצילי אותנו, אל תפני לנו את הגב, ואל תאפשרי לאנשים להמשיך ולאבד את פרנסתם".


אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן