כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

עצרת המחאה

עצרת לציון שנה למותו של סלומון טקה ז"ל .

היום בערב תתקיים עצרת מחאה מול משטרת מרחב איילון ובעוד עשרות מקומות לציון שנה למותו של סלומון טקה ז"ל .

המארגנים יצאו בהודעה בה נאמר כי היום הן יזכרו ויכבדו את זכרם של קורבנות האלימות המשטרתית ,הם מבקשים מהציבור להגיע ולשף בחוויותיהם מתקיפות מצד השוטריםץ

בין משתתפי ההפגנה ניתן למצוא את ארגון אמהות על המשמר שקם לפני מספר שנים במטרה למחות נגד האלימות המשטרתית כנגד בני העדה האתיופית והיום הוא מוחה על אלימות מכל סוג שהוא .

בתאורה של הקבוצה נכתב כך: מבתחילת השנה יצא מנהיג הקהילה היהודית במרסיי וביקש מהקהילה היהודית להוריד את הכיפות וזאת לאחר שהיהודים בצרפת ובייחוד במרסיי סבלו מהצקות, הטרדות, אלימות מילולית ופיזית עד לרמה של סכנת חיים. גם ילדנו סובלות/ים, לא בגלל יהדותם אלה בגלל צבע עורן/ם. בעיני חלקים מהממסד הישראלי וביחוד המשטרה, אדם שחור מסמן פשע ואלימות. כמעט על בסיס יומיומי ילדנו חווים השפלות, זלזול ואלימות פיזית ומילולית ללא אפשרות להגן על עצמם. אנחנו לא יכולות/ים לבקש מהן/ם להשאיר בבית את צבע עורן/ם. אנו האימהות שלהן/ם רואים אותן/ם נלחמות/ים נאבקות/ים להשמיע את קולן/ם בהפגנות ובכל מקום שהן/ם יכולות/ים. נאבקות/ים לקבל את מה שמגיע להן/ם כאזרחיות/ים שווי זכיות כמו כל ילד/ה, נער/ה ובוגר/ת במדינת ישראל.

להצטרפות לקבוצת אמהות על המשמר לחצו כאן


אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן