כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

החי כיף מתעורר בלילה

בפעם הראשונה יפתח החי כיף, בכל יום רביעי, עד השעה 22:00

בפעם הראשונה יפתח החי כיף, בכל יום רביעי, עד השעה 22:00 * החי כיף עבר בשנים האחרונות מהפיכה *

האריות והטיגריסים הוצאו מהמתחם * הוקם אוויאר רחב ידיים לקופי הלאמור * הורחבה חצר הזברות והוקמו חצרות גדולות לחוטמנים,

דורבנים, צבאים ויעלים * עלות מוזלת למשפחה

החל מהיום (1.7.20) ובכל ימי רביעי, יפתח החי כיף מהשעה 18:00 ועד השעה 22:00. כאשר בשעה 19:00 ייצא סיור מודרך ברחבי הגן עם הסברים ועובדות על החיות בגן ועל פעילויותיהם בלילה. זו הפעם הראשונה שהחי כיף פותח שעריו בשעות הערב. למבקרים תוצע חבילה משפחתית בעלות של 100 ₪. (זוג מבוגרים + 2 ילדים).

בשנים האחרונות עבר החי כיף מהפיכה משמעותית. האריות והטיגריסים הועברו לגן חיות בצפון והחצרות הורחבו, שוקמו והוקמו חדשות. מתיחת הפנים נעשתה על מנת לשפר את תנאי מחייתם שלבעלי החיים בגן.


במקום שורת הכלובים של הטורפים הקטנים (חתולי ביצות ושועלים) נבנה אוויאר חדש ורחב ידיים לקופי הלאמור. חצר חוטמנים חדשה הוקמה במרכז הגן ומשדרגת את אזור מחייתם עם מעטפת קירות זכוכית שתאפשר למבקר להציץ מקרוב לחייהם. הוולבי, יונקי כיס ממשפחת הקנגוריים יתאחדו עם בני משפחתם – הקנגוריים בחצר האוסטרלית שם הוקם שביל כניסה למבקרים.

חצר היעלים הישנה נהרסה ובמקומה נבנו שתי חצרות חדשות, האחת לטובת היעלים והשנייה לטובת זוג צבאים (צבי ארץ ישראלי) שהגיעו לחי כיף לאחרונה. הצבאים גדלו והתאקלמו בגן.

לאחרונה הועברו לגן דורבנים ששוכנו בחצר חדשה המותאמת להם. פיתוח זה מצטרף להקמת משק חי שהוקם על פני 1.5 דונם ובו כבשים, עזים, צבים, תרנגולות, ברווזים, ארנבים ועוד. המבקרים יכולים להיכנס לתוך המתחם, להאכיל את בעלי החיים וליהנות מחברתם. במרכז מתחם החי כיף הורחב האגם והוגדל האי במרכזו. לאי הועברו משפחת קופי העכביש שנהנים ממעברי חבלים, רשתות ועוד.

מחזיק תיק החי כיף, המשנה לראש העירייה עידן מזרחי, אמר: "ביצענו רפורמה גדולה מאוד במתחם החי כיף. אנחנו מתכוונים לבצע עוד שינויים שיטיבו עם בעלי החיים במקום. התושבים מצביעים ברגליים ומידי ששבוע מגיעים אלפי אנשים ונהנים מכל הפעילויות והחינוך לאהבת בעלי החיים שהחי כיף יודע להעניק. אני רוצה להודות לראש העירייה, רז קינסטליך על האמון בפרויקט חידוש המתחם, למנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק  וליד ימיני, ורד גבאי  שמנהלת את המתחם. בקרוב יהיו עוד חידושים נוספים ומרעננים, נעדכן בהמשך".

מנהלת החי כיף, ורד גבאי, הוסיפה: "החי כיף במגמת שינוי והתחדשות, והכל למען הטבה ושיפור חייהם של בעלי החיים בגן. אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים על מנת להפוך את הגן למתחם משפחתי, איכותי וידידותי יותר לבעלי החיים. אחת המטרות שלנו היא להיות חלק ממערכת החינוך העירונית ואנחנו בדרך לשם עם ביקורים שוטפים של תלמידים וילדי גן".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן