כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

אגף התברואה התגייס למענה

התכשיטים הושלכו לפח בשגגה

תכשיטי זהב עם ערך סנטימנטליים שנשמרו בכיס של מעיל ישן, הושלכו לטמון קרקע בשכונת רמת אליהו * כאשר תושבת העיר הבינה את הטעות, היא פנתה מיד למוקד העירוני * מנהל אזור במינהל איכות הסביבה, אפי דרוויש, הגיע מיד ונחלץ לעזרתה: "הרגעתי אותה והבטחתי לה שזה יהיה אצלה בחזרה"

אחד החששות של כל אחד מאיתנו הוא שבחוסר תשומת לב נזרוק לפח האשפה פריט יקר ערך. בתה של וורקה גטנך, תושבת רמת אליהו, עשתה סדר בבית והחליטה לזרוק כמה בגדים ישנים, בינהם מעיל ישן של אמה שלא לבשה אותו שנים. אלא שבכיס המעיל הסתתר אוצר- תכשיטי זהב רבים, שלחלקם ערך סנטימנטלי רב לאם.

בדיוק באותו היום, רצתה האם לענוד את אחת הטבעות, היא ניגשה לארון וחשכו עיניה. המעיל איננו. היא שאלה את בני משפחתה ואז הבת סיפרה שהיא זרקה אותו לפח. האם המבוהלת התקשרה מיד למוקד העירוני ואלו הפנו את הפנייה לאגף התברואה.

"קיבלתי פנייה מהמוקד העירוני על אישה שטוענת שהבת שלה זרקה בטעות תכשיטים לטמון קרקע" מספר אפי דרוויש, מנהל אזור במרחב מערב של מינהל איכות הסביבה "היא הייתה מבוהלת ומבולבלת. הרגעתי אותה ואמרתי לה שאני מבטיח לה שזה יהיה אצלה בחזרה. היו שם שני טמוני קרקע והיא לא ידעה להגיד באיזה מהם הבת שלה זרקה, אמרתי לה שאם צריך אני אשפוך את שניהם על המדרכה ואחר כך נביא מנוף שיאסוף, אבל התכשיטים יחזרו אליה".

עובדי התברואה החלו בהנפת הטמון קרקע וחיפוש בין הפסולת, עד שמצאו את המעיל הישן. "וואו, היא הייתה בשמיים" מספר דרוויש בחיוך "היא כל כך התרגשה. אם לא הייתי מוצא את התכשיטים, הייתי יותר עצוב ממנה. היא הודתה לנו בלי הפסקה".


"וואי מה עבר לי בראש" סיפרה וורקה גטנך "כל מי שדיבר איתי בטלפון מהעירייה הם אנשים טובים, אם כולם היו ככה במדינה שלנו- היה טוב. כשמצאתי את השקית, הרגשתי את הלב שלי. היו לי שם עגילים שקניתי לבנות שלי שנולדו ושרשרת זהב שקיבלתי מאמא שלי שנשארה באתיופיה, זה הקשר שלי אליה".

ראש העירייה, רז קינסטליך, שיבח את ההתגייסות של עובדי מינהל איכות הסביבה ואמר: "אני גאה בעובדי העירייה, זה בדיוק מה שאני מצפה מהם ברמת השירות לתושב. להזדהות עם הצרכים של התושבים ולתת מענה אדיב ומהיר". חברת מועצת העיר קרן דנה, המחזיק בתיק איכות הסביבה, סיכמה: "ישר כוח לעובדים על המענה המהיר והיעיל".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן