כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

החופיקס חוזר

המיזם של עיריית ראשון לציון בשיתוף בני הנוער

שמשייה או כסא בשלושה שקלים? עיריית ראשון לציון חוזרת עם המיזם התעסוקתי חופיקס שבו בני נוער משכירים שמשיות וכיסאות למתרחצים בחוף הים * וגם בני הנוער, המשמשים כעוזרי מציל, החלו את פעילותם השבוע * יסייעו לאנשים עם מוגבלות להיכנס לים * השירות יינתן בימי שני ורביעי בין השעות 15:00-19:00

 עיריית ראשון לציון החלה להפעיל בימים אלו את המיזם החברתי תעסוקתי- חופיקס. מדובר במיזם שבו 24 נערים ונערות יועסקו בהשכרת כסאות או שמשיות בשלושה ₪ בלבד. מדובר בפרויקט משותף של אגף לטיפול וקידום נוער וצעירים במינהל לשילוב חברתי ואגף חופים ואגמים.

בני הנוער, בגילאי 14 עד 18, יועסקו שתי משמרות החל מהשעה 10 בבוקר ועד סיום שעות הרחצה. הפעילות תתקיים עד ה-15.8. תושבי העיר מוזמנים לנצל את את השירות ולשכור כסאות או שמשיות במחיר סמלי.

סגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, המחזיק בתיק שילוב חברתי, אמר: "מציאת תעסוקה לבני נוער וצעירים תורמת להם לבטחון האישי ולקבלת אחריות. מעבר לזה היא מסייעת בכלכלת הבית בתקופה לא פשוטה זו. אני מודה לכל מי שלוקח חלק להצלחת הפרויקט. שיהיה לנו קיץ שקט ובטוח". המשנה לראש העירייה, עידן מזרחי המחזיק בתיק חופים ואגמים, הוסיף: "המיזם מאפשר לבני הנוער להתנסות בשוק העבודה תוך למידה של עצמאות כלכלית וכישורים נוספים של מוסר עבודה ותחושת מסוגלות. בינתיים אין ספק כי מדובר בפרויקט נהדר המשלב הזדמנות, אחריות, למידה ולא נשכח גם הנאה".

זהו אינו המיזם התעסוקתי היחיד בחוף הים עבור בני הנוער, השבוע החלו בני הנוער, המשמשים כעוזרי מציל בחוף הים, את פעילותם. תפקידם העיקרי הוא לתת מענה לאנשים עם מוגבלות להיכנס לתוך המים. ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "הים צריך להיות נגיש לכולם, זו המחויבות המוסרית שלנו לאפשר תנאים בסיסיים לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה. בני הנוער מגיעים למשימה עם אנרגיה, אכפתיות ורגישות ואנחנו שמחים שהם לצדנו בחוף הים". שירות ההנגשה יינתן בימי שני ורביעי בין השעות 15:00-19:00. בלשכת שיקום נכויות במינהל לשילוב חברתי מספרים כי ההחלטה להעניק את השירות הגיעה בעקבות פנייה ממשפחות בהן אנשים עם מוגבלויות. הטענה הייתה כי לא די באמצעים המסייעים כניסה למים כדוגמת עגלות מונגשות, אלא קיים צורך גם בהנגשה אנושית. כלומר לסייע לבני המשפחה להעביר את האנשים עם מוגבלות מהכיסא שלהם לעגלה המונגשת.


נזכיר עוד כי אגף חופים ואגמים בעירייה שדרג לאחרונה את שביל הגישה למים בחוף הנכים, הרחיב אותו והקטין את המרחק לקו המים בחצי, כך שהשביל מגיע עד לקו החוף הרטוב. בנוסף, הונגש באותו האופן גם החוף הנפרד וכן הוספו כעשרים מקומות חנייה עבור נכים. נזכיר עוד כי בכל סוכות המציל בחוף ישנם כסאות גלגלים ייעודיים עם גלגלי בלון המאפשרים הגעה נוחה למים.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן