כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

פתיחת שנת הלימודים בצל הקורונה

כל הפרטים על פתיחת שנת הלימודים בראשון לציון

עיריית ראשון לציון נערכת לפתיחת שנת הלימודים בצל נגיף הקורונה

כמעט 50 אלף תלמידים צפויים לפתוח את שנת הלימודים הקרובה בראשון לציון * ראש העירייה, רז קינסטליך: "אין ספק שזו צפויה להיות שנה מורכבת ומאתגרת, היא תתאפיין בגמישות ניהולית ופדגוגית תוך הדבקת הפערים של השנה החולפת."


ב-1 בספטמבר, 49,929 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים תשפ"א בראשון לציון, כשברקע המאבק בנגיף הקורונה
. בעיר קיימים 511 מוסדות חינוך בהם לומדים 10,513 ילדי גן, 3,458 תלמידים שיעלו לכיתה א', 20,208 תלמידים ביסודי ו- 19,208 תלמידים בעל-יסודי.
ראש העירייה רז קינסטליך, אמר: "אנחנו נערכים לפתוח את שנת הלימודים תחת ההנחיות וההגבלות שקבעה הממשלה. אין ספק שזו צפויה להיות שנה מורכבת ומאתגרת בשל המאבק בנגיף הקורונה, היא תתאפיין בגמישות ניהולית ופדגוגית תוך הדבקת הפערים של השנה החולפת ותרגול למידה דיגיטלית שתסייע ללמידה מרחוק. עשינו לילות כימים בחודשים האחרונים על מנת לסיים את העבודות וההכנות לחזרה ללימודים תחת הגבלות הקורונה, ולוודא שכל מוסדות החינוך בעיר ערוכים לקראת פתיחת שנת הלימודים הנוכחית". קינסטליך הוסיף ואמר: "בגני הילדים הבטחנו שנצמצם את כמות הילדים בכיתות. במאמץ רב, בהאצת בניית גנים חדשים והכשרת צוותי חינוך הצלחנו להביא לכך שב-85% מגני החובה יהיו פחות מ-30 ילדים. המשמעות היא יותר תשומת לב ויחס לילדים שלנו".

לצוותי החינוך יצטרפו השנה תשעה  מנהלי בתי ספר חדשים: פופא אסא– מנהלת חדשה בבי"ס איתמר, שרית צור – מנהלת בי"ס אלונים, שירי אדרי – מנהלת בי"ס אשכולות, ורד לזובסקי – מנהלת חדשה בבי"ס נווה עו"ז, ריקי טווילי – מנהלת חדשה לחט"ב רבין, אודליה גלנוס איטח – מנהלת חדשה לחט"ב אבני החושן, בלה חסן – מנהלת חט"ע מקיף ז',  תמי סיטון  – מנהל חדשה חט"ב אחרון הבילויים ואייל לסרי – מנהל חט"ב ראשונים.

לצד ההתרגשות וההכנות לשנה חדשה, ברור שהשנה הנוכחית תהיה שונה מקודמותיה בשל נגיף הקורונה. אלו הם ההנחיות החדשות לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א :


גני ילדים כולל חינוך מיוחד:  למידה – כבשגרה, ללא פיצול, 6 ימים בשבוע במוסדות החינוך. מסכות – ילדים לא יידרשו לעטות מסכה. הצהרת בריאות – יומית חתומה.

כיתות א'-ב'למידה – כבשגרה, ללא פיצול, לפחות 5 ימים בשבוע בימים א' – ה'.

כיתות ג'-ד': למידה – תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, לפחות 5 ימים בשבוע. עטית מסכה – תלמידי כיתות ג׳-ד׳ יתבקשו לעטות מסכות בהפסקות, בתוך כיתות הלימוד רק תלמידי כיתות ד׳ יתבקשו לעטות מסכה. שמירה על מרחק – בשיעורים כל תלמיד בשולחן, ריחוק בהפסקות.

כיתות ה'- ו':  למידה – תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, תוך כוונה להגדיל את מספר הימים שהילדים ישהו בבית הספר מעבר למה שקבע משרד החינוך (יומיים) . עטית מסכה – בשיעורים ובהפסקות. שמירה על מרחק – בשיעורים כל תלמיד בשולחן, ריחוק בהפסקות.

כיתות ז'-י"ב: למידה – תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, לפחות יומיים בשבוע במוסדות החינוך, ויתר הימים למידה מרחוק .

מ״מ וסגנית ראש העירייה, עו״ד ליאל אבן-זהר, המחזיקה בתיק החינוך והתרבות:״כמו כל שנה, גם השנה מינהל החינוך, מנהלי וצוותי בתי הספר וצוותי הגנים, נערכים כדי להבטיח לילדי העיר פתיחת שנת לימודים ברגל ימין. השנה, לעומת שנים קודמות, העיר כולה, כולל מרחבי טבע, מוזיאונים, כותרים ומרכזי קהילה, תעמוד לרשות התלמידים שלנו, על מנת לתת מענה לצורך בפיצולים ובקבוצות קטנות לאורך השנה. זו הזדמנות להודות מכל הלב לכל השותפים ברשות, הנהלת העירייה, עובדיה, והחברות העירוניות, על ההערכות המסורה והאכפתיות האינסופית לשלומם ורווחתם של כל ילדה וילד בעיר, ולאחל לילדינו שנת לימודים מוצלחת ובריאות".

ראש מנהל החינוך, אטי אדר: "קליטתם המיטבית של הילדים תלויה במידה רבה בבניית החוסן הקהילתי הקבוצתי והאישי של כל פרט, לכן הימים הראשונים של תחילת שנת הלימודים יוקדשו לבניית החוסן הקהילתי דרך הטמעה ושימוש במיומנויות רכות. אני מבקשת להודות לכל צוותי מנהל החינוך, למפקחים ולמובילי החינוך בעיר על היערכות אחראית ומסורה לטובת קליטתם המיטבית של תלמידי ראשון לציון."

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן