כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

דרוש מנכ"ל

300 ימים בלי מנכ"ל

סיעת הצעירים יצאה היום בקמפיין:דרוש מנכ"ל לעיריית חולון

וכך הם טוענים:

חשבתם פעם איך נראית חברה בלי מנכ״ל לאורך שנה שלמה? מצליחים לדמיין את חברת אינטל מתפקדת ללא המנכ״ל שלה או את הבנק הבינלאומי ללא המנכ״לית שלו? אתם לא צריכים לדמיין או לעצום עיניים, אם תפתחו את העיניים ותסתכלו על חולון, תראו איך מתנהלת עיר ללא מנכ״ל. 

נשמע לכם הזוי? אז בתאריך ה – .2020\1\27 ,פוטר מנכ"ל עיריית חולון דאז, יוסי סילמן, מתפקידו. מאז, חלפו להם 300 ימים! 

300 ימים בהם התפקיד הפקידותי החשוב ביותר בעיר (לצד הגזבר), אינו מאויש. 


300 ימים של קיפאון תהליכים! 

300 ימים שמסמלים עוד יותר את הניתוק בין דרג מקבלי ההחלטות בעיר לבין צרכי התושבים. תפקיד המנכ"ל ברשות המקומית הינו קריטי! 

בין היבטי התפקיד, ניתן למצוא תחומי אחריות של גיבוש אסטרטגיה עירונית ויישומה, ניהול שוטף של פעילות הרשות, ניהול ההון האנושי ברשות, ייצוג הרשות מול גופים חיצוניים ופיתוח אזורי. כל אלה נעדרים זה כמעט שנה ומי שמשלם את המחיר, הם כמובן התושבים אשר ממשיכים לקבל שירותים לא ראויים ממי האחראים לספק להם אותם. 

ב-300 הימים שחלפו, העולם, מדינת ישראל והעיר חולון עברו ועדיין חווים משבר בריאותי-כלכלי-חברתי קשה ביותר בעל השלכות מרחיקות לכת על עתידנו ועתיד ילדינו. לא ייתכן, כי במשך תקופה כה ארוכה, לא הצליח ראש העיר לאתר ולמנות את הפונקציה הקריטית ביותר דווקא לעת הזאת. 

סיעת "צעירים+", עוקבת בדאגה אחר התהליך ואף העלינו את הנושא מספר פעמים לסדר היום, הן במסגרת ישיבות המועצה והן בפרסומים ברשתות החברתיות. בכל פעם, תשובת ראש העיר והדוברות מתחמקת ולא עניינית. לאחר 300 ימים, אנחנו מתחילים לתהות בקול רם, האם אכן נעשים מאמצים מספקים כדי למצוא את המועמד או המועמדת הראויים לתפקיד, או שמא הוואקום הניהולי שנוצר, משרת את האינטרס של העומד בראש הרשות ומעצימה עוד יותר, את הריכוזיות המאפיינת את התנהלותו בשנים האחרונות.

זוהי זכותו המלאה של ראש העיר לקבל את ההחלטה על הפסקת עבודתו של מנכ"ל העירייה. זוהי גם חובתו, באם הוא סבור כי בעל תפקיד כזה או אחר, עליו הוא ממונה, אינו עושה עבודתו כמצופה. (כל עוד הדבר נעשה בהליך תקין ובהתאם לנהלים). אך לא ייתכן שבשעת חירום, שעת משבר כה קשה, שעה בה תהליך קבלת ההחלטות צריך להיות מהיר, אפקטיבי ויצירתי, אין בעיריית חולון יד מכוונת ותושבי העיר, לא מקבלים את המענה הראוי לצרכיהם הגוברים. 

"סיעת צעירים+" תמשיך לדרוש את מינוי מנכ"ל/ית הרשות ולא תחדל להעלות את הנושא על סדר היום הציבורי עד שהתפקיד יאוייש. 

מוזמנים לעקוב אחר מניין הימים בה עיריית חולון מתנהלת ללא מנכ"ל בקישור הבא: 

https://www.tickcounter.com/countup/185852/

רוצים להפעיל לחץ ציבורי על ראש העיר למינוי מנכ"ל? 

מלאו את פרטיכם בטופס העצומה בקישור הבא: https://forms.gle/5TssFrGgSJPZ4H287

תגובת עיריית חולון:

מתוך החשיבות הרבה שמייחס ראש העיר לאיתור מנכ"ל/ית מתאי/מה ומקצועי/ת, התהליך אכן אורך זמן.

התהליך נמצא בשלבים מתקדמים ועם בחירת המנכ"ל/ית המתאי/מה תצא על כך בקרוב הודעה מסודרת.

הטענות על "קיפאון תהליכים עירוניים" הינן מגוחכות ודימיוניות שאינן נסמכות על המציאות. הסמנכ"לים המקצועיים ועובדי העירייה המסורים ממשיכים במלוא המרץ בעשייה בכל תחומי החיים העירוניים גם בתקופה לא פשוטה זו, כל זאת תחת ניהולו המקצועי ורב הניסיון של ראש העיר מוטי ששון, שמעורב מקרוב בכל הפרטים.  אחת ההוכחות לכך היא, שחולון נבחרה כרשות עם החוסן הכלכלי הטוב ביותר בארץ אחרי תל אביב.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן