כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

המצלמות הותקנו

העלות 200 אלף שקלים

ליתר ביטחון מצלמות הותקנו בכל מעונות היום והפעוטונים של רשת קהילה ופנאי בחולון

עוד בטרם כניסת חוק המצלמות לתוקף, הנחה ראש העיר מוטי ששון להתקין מצלמות בכל מעונות היום והפעוטונים של רשת קהילה ופנאי בחולון כאמצעי פיקוח נוסף. בימים האחרונים הושלמה התקנת המצלמות במוסדות חינוך אלה, וזאת בעלות כ-200 אלף שקלים. היוזמה קיבלה את תמיכתה ואת אישורה של מועצת העיר.  

המצלמות הותקנו במעגל סגור ב-26 כיתות וחצרות בתשעה מעונות ופעוטונים של הרשת, שבהם לומדים כ-600 מילדי העיר עד גיל 3, תוך שמירה, ככל האפשר, על כבודם ועל פרטיותם של הפעוטות ושל העובדים. המצלמות יתעדו את הנעשה במעון, בכל מקום שבו מתקיימת פעילות עם ילדים, למעט חדרי ההחתלה והשירותים. על פי החוק, הצפייה בצילומים מותרת לשוטרי משטרת ישראל, לרשויות התביעה ולגורמי הפיקוח בלבד. יודגש, כי מנהלות המעונות והפעוטונים או מי מטעמן אינן רשאיות כלל לצפות בצילומים, להעתיקם, להעבירם לאחר, או לעשות שימוש בצילומים או במידע שהתגלה מהם.

יצוין, כי המעונות והפעוטונים של רשת קהילה ופנאי מצויים תחת פיקוח יומיומי רחב היקף, שכולל את מנהלת המסגרת, מנהל/ת המרכז הקהילתי, מנהלת תחום הפעוטונים, מדריכה פדגוגית, מפקחת ועוד, כאשר המצלמות הן כלי נוסף לפיקוח, במידת הצורך.

ראש העיר, מוטי ששון: "מקרי האלימות הפושעת כלפי פעוטות שנחשפנו אליהם מרתיחים את הדם. ההתעללות בחסרי ישע היא חרפה מוסרית וחובתנו לפעול בכל הכלים ובכל הכוח על מנת למנוע אותה. אני מאמין כי התקנת המצלמות תסייע להמשך שמירה על תקשורת טובה בין הורי הילדים שבמעונות ובפעוטונים לבין הצוותים החינוכיים, שמבוססת על אמון ועל שקיפות".


צילום: רשת קהילה ופנאי

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן