כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

התחזית והאזהרות

כל ההנחיות והאזהרות של משטרת ישראל ומכבי האש

לקראת הגשם הצפוי בימים הקרובים אנו מביאים לכם את התחזית המעודכנת של השרות המטראולוגי והאזהרות ושל משטרת ישראל ושרותי הכיבוי.

תחזית מזג האויר:

היום: מעונן חלקית. בדרום הארץ ינשבו רוחות ערות וייתכן אובך. משעות הצהריים צפויים ממטרים מקומיים מלווים בסופות רעמים במזרח הארץ ובדרומה. בשאר האזורים ייתכן גשם מקומי. חשש כבד משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. הלילה: מעונן חלקית עד מעונן ייתכן גשם מקומה. במהלך הלילה ייפסקו הגשמים.

יום שלישי: מעונן חלקית ותחול ירידה ניכרת בטמפרטורות. משעות הצהריים יחלו לרדת ממטרים מקומיים בעיקר לאורך החוף ובצפון, מלווים בסופות רעמים בודדות. ינשבו רוחות דרום-מערביות ערות וייתכן אובך בעיקר בדרום הארץ. במהלך הלילה הגשמים יתחזקו ויתפשטו בהדרגה עד לצפון הנגב עם חשש משטפונות והצפות במקומות המועדים.

יום רביעי: גשם לפרקים מלווה בסופות רעמים מצפון הארץ ועד הנגב. בדרום הנגב ובערבה ייתכן גשם מקומי. חשש לשטפונות בנחלי המזרח והדרום והצפות במישור החוף. ינשבו רוחות ערות. הטמפרטורות יוסיפו לרדת ויהיו נמוכות מהרגיל.


יום חמישי: מעונן חלקית עד מעונן. עדיין צפוי גשם מקומי בעיקר במרכז הארץ ובנגב. עדיין קיים חשש קל משטפונות בנחלי המזרח. תחול עלייה קלה בטמפרטורות בעיקר בצפון הארץ.

היערכות משטרת ישראל לקראת מזג האויר הסוער והמלצות לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך

על פי תחזית השירות המטאורולוגי, החל ממחר אחה״צ (יום ב׳) ועד לשעות הערב של אותו היום צפוי גל ראשון של גשמים שעלול להשפיע בעיקר על דרום הארץ לרבות העיר אילת עם חשש לשיטפונות.
החל מיום ג׳ (15/12) ועד ליום ד׳ (16/12) צפויה להתחיל מערכת חורפית סוערת אשר תשפיע על רוב אזורי הארץ ובעיקר באזורי הצפון וחוף.
במערכת זו, צפוי מזג אוויר גשום וסוער עם משקעים משמעותיים, ולכן ייתכנו הצפות ושיטפונות במוקדים שונים ברחבי הארץ, קרה ורוחות חזקות שיובילו לגלים גבוהים וסכנה לרחצה בים.

משטרת ישראל נערכת למתן שירות מיטבי לציבור משתמשי הדרך, בכבישי הארץ ובצירים הראשיים בפרט, הכל במטרה לשמור על חייהם ובטיחותם של כלל אזרחי ישראל. כמו כן, יחידות החילוץ והמערך האווירי של המשטרה יופעלו בתוך זמן קצר במוקדים השונים ככל שיידרש, זאת במטרה להציל חיים.

המשטרה תפרסם כל העת מידע אודות חסימות כבישים ושיבושי תנועה בעקבות מזג האוויר. מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת. כמו כן ניתן לקבל מידע אודות שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110. בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מידית – יש לפנות ללא שיהוי למוקד החירום של המשטרה שמספרו 100.

הערכות המשטרה כוללת גם תאומים והכנת כוחות שיגיעו לצמתי דרכים בהם יידרש טיפול וסיוע מידי כתוצאה מפגעי מזג האוויר.

להלן הנחיות לציבור וכללי בטיחות והתנהלות נכונה במזג האוויר הסוער:
🔹מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.

🔹הרחצה בים בעת רוחות חזקות וגלים גבוהים מסוכנת וקיימת סכנת טביעה, לכן יש להימנע מרחצה ובילוי בחופי הים.

🔹רוחות חזקות עלולות להוביל לקריסת עצים, עמודים וכיו״ב, וכן להתעופפות של חפצים שונים. יש לדווח על כל מפגע מעין זה לרשויות בהקדם, וכן לקשור/לאבטח במרפסות ובגינות חפצים מסוכנים שעלולים לעוף כתוצאה מהרוחות ולהוביל לפגיעה בעוברי אורח.

🔹 מומלץ לפנות לגורמים המוסמכים לפני יציאה לטיול בשטח לשם קבלת מידע חיוני ועדכני.

לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך:
🔹יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות וביצוע פניות חדות.

🔹יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה ולנהוג לאט ובזהירות בפרט כשיש קרה על הכביש עקב סכנת החלקה.

🔹כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

🔹 יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש – עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

🔹יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

🔹יש להימנע מכניסה לשלוליות שלא ניתן לאמוד את עומקן ולהיזהר משאר מפגעים על הכביש.

🔹יש להימנע מחציית מקורות מים וממקומות עם זרימת מים חזקה.

🔹שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

🔹 בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם פגומים. יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג, וכן לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

מכבאות והצלה לישראל נמסר:
הנחיות לציבור לקראת אירוע גשם:
אנו מבקשים, כאשר יש חשש ממשי להצפה במבנה
לא לשהות במפלסים ומעליות מתחת לקומת הקרקע.

ענף הסברה והדרכת אוכלוסייה של כבאות והצלה לישראל מזהיר כי

❗אין להיכנס לחניונים ומפלסים תת קרקעיים בעת הצפה אפילו אם היא בתחילתה
❗אין להשתמש במעליות למפלסים תת קרקעיים כאשר יש סכנת הצפה במבנה
❗אין להכנס לשלוליות שלמראית עין נראות עבירות, אך עלולות לסחוף את הרכב ולהפוך לסכנת חיים

בכל מקרה של שריפה או סכנת חיים יש לחייג 102 ללוחמי האש!

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן