כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

היזהרו בקניית קרקעות

עיריית ראשון לציבור מזהירה את הציבור ממידע מוטעה

עיריית ראשון לציון בהודעה לציבור:

"כל הרוכש זכויות עתידיות בקרקעות חקלאיות- עושה זאת על אחריותו בלבד"

לאחרונה גברו הפרסומים על שטחים חקלאיים שלטענת המפרסמים צפויים להפשיר * במינהל תכנון ובניה בעיריית ראשון לציון, מבהירים: "כל מידע תכנוני לגבי שטחים אלה רצוי ומומלץ לקבל במחלקה למידע תכנוני בעירייה"

נתקלתם במודעה על הפשרת שטחים חקלאיים בראשון לציון? במינהל תכנון ובניה בעיריית ראשון לציון מבהירים: "כל מידע תכנוני לגבי שטחים אלה רצוי ומומלץ לקבל במחלקה למידע תכנוני בעירייה על מנת למנוע עגמת נפש, הפסד כספי, בלבול או טעות". הרקע לדברים הוא פרסומים שהופצו לאחרונה על ידי גורמים שונים המציעים למכירה שטחים חקלאיים שצפויים לטענתם להפשיר בקרוב.

העיר ראשון לציון מוקפת שטחים פתוחים וחקלאיים שחלקם אינם מיועדים לבניה אלא לשמש כשטחים פתוחים לטובת הדורות הבאים ולשמירה על אופייה של העיר, בהתאם לתכניות השונות ועל פי מדיניות התכנון העירונית והארצית. 


אדריכלית העיר, שרון שפר, מוסיפה: "מגיעות אלינו לא מעט פניות מאנשים לגבי פרסומים שאין לעירייה כל קשר אליהם. חשוב לדעת שרק עם אישורה של תכנית בניין עיר לשטח מסוים, נוצרת הוודאות התכנונית לגבי שטח זה ומה מותר לעשות בו. כל עוד לא אושרה תכנית בניין עיר, לא קיימת וודאות תכנונית האם בכלל הקרקע תופשר, האם תותר בו בכלל בניה ומה יהיו היקפיה וכמובן אין לוחות זמנים למימוש התכנית ולבניה. לכן כל הרוכש זכויות עתידיות בקרקעות חקלאיות עושה זאת על אחריותו בלבד".

צילום: אביב בן אור

בתמונה:

שטחים פתוחים סביב ראשון לציון. להמחשה בלבד.

אין בהכרח קשר בין המתואר בתמונה לנאמר בידיעה.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן