כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

עונת הקייטנות

העירייה שינתה לטענת ההורים את מיקום הקייטנה מבלי ליידע אותם

הקייץ החל ואיתו המסגרות אותם ההורים נאלצים לשים את הילדים.

במתחם גנים בחולון נוצר כאוס בו ההורים רשמו את ילדיהם בידיעה ששם תהיה הקייטנה אך לא כך היה הדבר לטענת ההורים עיריית חולון שינתה את המיקום ללא הודעה מוקדמת להורים.

חברת המועצה שני כהן מסילתי פנתה לראש עיריית חולון מוטי ששון בנוגע להעתקת מיקום קייטנות הקיץ ממתחם אריאל שרון למתחם בי"ס ברחוב הערבה.
שני מציינת בפנייתה כי בימים האחרונים היא קיבלה תלונות רבות מצד תושבי העיר על כך שקיימות שמועות על שיפוץ מתוכנן במתחם הגנים אריאל שרון.
מבדיקה שערכה שני , התברר כי השמועות אכן נכונות ויש כוונה להעתיק את מיקום קייטנות הקיץ מהמתחם המקורי למתחם בית הספר ברחוב הערבה.
שני מציינת כי ההחלטה פוגעת באופן משמעותי בילדים ומשפחותיהם שכן לא כל ההורים ניידים ולא יוכלו להגיע למתחם שאינו במרחק הליכה ממקום מגוריהם. השירותים במתחם המוצע נמצאים מחוץ לגן עצמו כך שילדי טרום טרום חובה שרגילים שהשירותים נמצאים בחלל הגן יאלצו לעבור דרך וליווי בכדי להתפנות. מתווסף גם מימד של חשש עבור ילדים שעברו שנה כל כך מאתגרת. שוב מגיעים למקום חדש, עם אנשי צוות חדשים שאינם מכירים.
אנחנו מבינים כי בחודשי הקיץ מתבצעות עבודות שיפוץ במוסדות החינוך ובטיחות הילדים מעל הכל, אך מההתנהלות הכוללת, עולות שאלות רבות בנוגע לאופן קבלת ההחלטות ונבקש לקבל עליהן מענה:
1 .מדוע לא הוסבר להורים טרם הרישום על כך שהמתחם עתיד לעבור שיפוץ ולא
יתקיים במתחם אריאל שרון?
2 .מדוע המהלך לא נעשה תוך הידברות עם ועדי הגנים במתחם?
3 .מתי חשבה העירייה לעדכן את ההורים בשינוי זה באופן רשמי?
4 .מדוע נבחרה דווקא החלופה הזו ומה בנוגע לחלופות אחרות?
5 .האם הוסדרו הסעות למתחם המוצע?
אנו דורשים מעיריית חולון לפתוח בהידברות ישירה מול הוועד ולא כאשר הם מגיעים באופן עצמאי למנהל החינוך ודורשים לקיים דיון, לשקול חלופות בשקיפות מלאה ולעשות כל שביכולתה בכדי להבטיח שהילדים לא יפגעו מהמהלך החד-צדדי הזה.
שביכולתה בכדי להבטיח שהילדים לא יפגעו מהמהלך החד-צדדי הזה.

גם הורי הגנים הביעו את מחאתם כלפי עיריית חולון והם מציינים בין היתר :

הידברות עם ועדי הגנים במתחם אריאל שרון לא נלקחה בחשבון ואנו תוהים מתי חשבה עיריית חולון לעדכן את ההורים בשינוי זה. מדוע לא ניצלתם את ערוץ ההידברות, הקיים ממילא, עם ועד הגנים העירוני בכדי להגיע לפתרון לרווחת הילדים?


לצערנו הרב, לא כל ההורים ניידים. לא כל הילדים שנרשמו לקייטנות יוכלו להגיע למתחם שאינו במרחק הליכה ממקום מגוריהם. בנוסף, הורים רבים נעזרים בסבים וסבתות/אחים ואחיות גדולים/בייביסיטר על מנת להוציא את ילדיהם מהמסגרות, בייחוד בחודשי הקיץ.

מה יעשה נועם מגן בר, שסבתתו הולכת כ-15 דקות על מנת להוציאו מהגן? מה תעשה הודיה מגן חיטה שאחיה הגדול מוציא אותה מדי יום?

כיצד אמורים להגיע אותם גורמים, שאמונים על הוצאת הילדים מהגנים, אם אין ברשותם רשיון נהיגה ו/או רכב?

אנו מוכנות לערוך רשימה של כלל ילדי הגנים, שנרשמו לקייטנה, ואין להם יכולת לוגיסטית להגיע למתחם ברח' הערבה. מי ייתן את הדעת על אותם מקרים? מי ייקח אחריות על אותם ילדים, שנותרים ללא סידור?

מה יעשו אותם הורים שיאלצו עכשיו לבטל את הרישום לקייטנות מכיון שאין באפשרותם להגיע לרח' הערבה?

האם עיריית חולון מתכוונת לממן הסעות לילדי הגנים?

ההורים דורשים שעבודת השיפוץ תבוצע בשלושת השבועות האחרונים של חודש אוגוסט. במידת הצורך שהעבודה תבוצע במשמרות בכדי לעמוד בלוח הזמנים הצפוף.

תגובת עיריית חולון:

קבלנו את פנייתכם ואת בקשתכם ולצערי לא נוכל להיענות לבקשה.

בבית הספר אריאל שרון התעוררה בעיית בטיחות בסוף שנת הלימודים ואנו נדרשים לבצע עבודות להורדת חיפוי המעטפת החיצונית של מבני בית הספר וגני הילדים.

ביצוע העבודה כולל פעילות להורדת חיפוי המבנים ושחזור מעטפת הבניין, עבודה המלווה ברעש תמידי. העבודה נעשית במקביל בשני המתחמים זאת על מנת לאפשר לקבלן לבצע את העבודה בצורה מהירה ובטיחותית ולסיימה במועד שנקבע. אי לכך, לא ניתן לקיים פעילות חינוכית בזמן ביצוע העבודה ולא ניתן לקיים את הקייטנות.

משך הזמן הנדרש לביצוע העבודה כחודשיים. אנו עושים מאמץ  לסיים את התהליך ב – 1 בספטמבר ולהביא לפתיחה בטיחותית של שנה"ל תשפ"ב.

ברצוני להזכירכם כי ברישום לגני החופש הגדול נרשם בטופס הרישום במפורש כי "אין התחייבות של הרשות לשיבוץ לגן האם".

לאחר בחינת כל השיקולים והחלופות ועל מנת לתת מענה נכון לכל ילדי ששת גני המתחם שנרשמו לקייטנה, נמצא כי בבית ספר "יחד" קיימים התנאים לקליטת כל 6 הגנים.

אנו ניערך לייצר פעילות חוויתית לילדכם.

רשת קהילה ופנאי המפעילה את הקייטנות מסרה לנו בתגובה:

ההחלטה על העברת המתחם הינה החלטה של מנהל חינוך בעקבות מצב בטיחותי אשר נכפה עליהם, לא מדובר בשיפוץ.

מכתב ממנהל חינוך הופץ היום לכל הורי המתחם.

המתחם החדש נבחר בשל הרצון והצורך להעביר אשכול שלם, עם המנהלת שלו, למקום בו יש חטיבה צעירה כך שיתאים ככל שניתן לילדי הגן. הבחירה נעשתה בתיאום ובאישור אנשי המקצוע הממונים בעיר.

אנו נעשה כל שניתן על מנת שלילדים יהיה קיץ נעים וחוויתי.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן