כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הלימודים ייערכו כסדרם

– בית הדין לעבודה הוציא צו מניעה נגד מזכ"לית הסתדרות המורים

הלימודים ייערכו כסדרם – בית הדין לעבודה הוציא צו מניעה נגד מזכ"לית הסתדרות המורים

הלימודים ייערכו היום כסדרם זאת לאחר שבית הדין לעבודה הוציא לפנות בוקר (חמישי) צו מניעה כנגד החלטתה של מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד להשבית את הלימודים במערכת החינוך (להוציא את מוסדות החינוך המיוחד). בהחלטת בית הדין צוין כי ההודעה למורים והגננות נמסרה 11 שעות בלבד לפני פתיחת יום הלימודים – מועד שאינו מותיר זמן לקיום דיון במעמד הסתדרות המורים ומשרד החינוך. היום ב-14:00 יתקיים דיון במעמד שני הצדדים בנושא.

כזכור, מז"כלית ההסתדרות יפה בן דויד בהודעה חד משמעית, פרסמה אתמול: "עובדות ועובדי הוראה יקרים, לאור החלטת הממשלה שחושפת אתכם לנגיף הקורונה באופן שמסכן את בריאותכם ולנוכח אלפי פניות מכם, יינקטו מחר צעדי מחאה – אין להגיע מחר לבתי הספר ולגנים. במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל. בכתות חנ"מ בבתי ספר רגילים – יצטרפו למחאה. אנא המתינו להנחיות באשר לצעדי מחאה נוספים".

ההחלטה של המזכ"לית בעקבות המתווה החדש. היום תיכנס לתוקף מדיניות הבדיקות החדשה במערכת החינוך. כל התלמידים יחוייבו לבצע שתי בדיקות אנטיגן בשבוע – בימים ראשון ורביעי. ראש הממשלה, שר הבריאות ושרת החינוך סיכמו לפני זמן קצר את פרטי מדיניות הבדיקות החדשה במערכת החינוך. להלן פרטי המתווה – תלמידים בכל מערכת החינוך יידרשו לבצע שתי בדיקות אנטיגן בשבוע – בימים ראשון ורביעי, לפני ההגעה ליום הלימודים. לאחר ביצוע הבדיקה, נדרש התלמיד או אחד מהוריו לדווח על כך בפורטל משרד החינוך. תלמיד שתוצאת הבדיקה הביתית שלו שלילית: יגיע למוסד החינוכי לשגרת לימודים. תלמיד שתוצאת הבדיקה הביתית שלו חיובית: לא יגיע ללימודים וייגש להיבדק בתחנת בדיקה מפוקחת. אם תוצאת הבדיקה המפוקחת שלילית – התלמיד ישוב למוסד החינוכי לשגרת לימודים. אם תוצאת הבדיקה המפוקחת חיובית – התלמיד יבצע חמישה ימי בידוד מלאים עד להחלמה (בכפוף לבדיקות ביתיות בימים 4 ו-5 ולתוצאה שלילית בשתיהן). תלמיד לא מחוסן שלא ייבדק בימים ראשון ורביעי, וימלא בהתאם את הנתונים בפורטל משרד החינוך, יידרש להיכנס לבידוד מלא (5 ימים מלאים) במקרה שיתגלה תלמיד מאומת בכיתתו.

יודגש: תלמיד עם תסמינים נדרש שלא להגיע ללימודים עד חלוף התסמינים – מי שחולה נשאר בבית. במקרה של חשיפה ישירה וקרובה למאומת (בכיתה, בבית או בשעות אחר הצהריים) – מומלץ להיבדק מדי יום, בחמשת הימים שממועד החשיפה. תלמיד שנמצא בסיכון גבוה לתחלואה קשה בשל מחלת רקע או שאחד מבני משפחתו הגרעינית מצוי בקבוצת סיכון – יורשה לא להגיע ללימודים בחודש הקרוב. ממחר נדרשים כל תלמידי ישראל לבצע באופן חד פעמי בדיקה ביתית לפני ההגעה ללימודים.

המתווה החדש יוחל על תלמידים בכל הגילים (עד 18) במוסדות החינוך הבאים:
• גני הילדים לרבות פעוטונים
• בתי ספר יסודיים
• חטיבות הביניים והתיכונים
• ישיבות
• פנימיות


שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון מסרה בתגובה להודעה על שביתה מצד הסתדרות המורים: ״צעדים כוחניים ופוליטיים על גבם של ילדי ישראל אינם ראויים ואינם מקובלים, בטח בימים מאתגרים כאלה. התנהלות אגרסיבית וחד צדדית לא בבית ספרנו. משרד החינוך פועל להוצאת צווי מניעה".

דורית חזן, יו"ר ארגון הגננות התייחס גם היא לנושא: "גננות מחוסנות חולות, גנים נסגרים והממשלה ממשיכה להפקיר את הגננות. מאות גננות שחוסנו ונדבקו מעידות על תשישות וכאבים עזים גם לאחר החלמה. הגיע הזמן שממשלת ישראל תפסיק להפקיר את הגננות בשטח".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן