כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

שלושה בני נוער בני 12-14 מראשון לציון נתפסו כשהם מפעילים נפצים אסורים

בוצע הליך אכיפה כנגד הנערים והוריהם והם נקנסו ב-730 שח כל אחד

פורים בפתח ובחברה העירונית לביטחון ראשון לציון החלו להתמודד עם תופעת השימוש בנפצים אסורים.
אומנם השנה נרשמת לעת עתה ירידה בשימוש בנפצים אסורים בשל שינוי תקנות היבוא והפיקוח. אולם בימים האחרונים נתפסו שלושה בני נוער בני 12-14 כשהם מפעילים נפצים אסורים. פקחי החברה לביטחון וסדר ציבורי ראשון לציון ביצעו הליך אכיפה כנגד הנערים והוריהם והם נקנסו ב-730 שח כל אחד.
מטרד הנפצים חוזר על עצמו בכל שנה בימים שלפני חג הפורים. מעבר לסכנות המרובות בשימוש בנפצים שהינם חומר נפיץ. הנפצים גורמים לפגיעה קשה בקרב אוכלוסיית הפוסט טראומטיים החיים בקרבנו, לפעוטות וקשישים שנבהלים ונחרדים מקולות הנפץ, וכן לחיות הבית שמגלים סימני פאניקה למשמע קולות הנפצים.
זאת הסיבה כי ראש העירייה רז קינסטליך הנחה להגביר את פעילות החברה כנגד התופעה ובכלל זה פעילות הסברה בקרב בני הנוער, פעילות אכיפה בחנויות ובקרב מי שסוחר בנפצים וכן הגברת פעילות פקחי החברה ברחובות לצד הפעלת מצלמות הבקרה העירוניות באותם מוקדים בהם ישנה פעילות של שימוש בנפצים.
ראש העירייה, רז קינטסליך: "כמו בכל שנה, גם הפעם אנחנו נחושים למגר את תופעת הנפצים. הנחתי את החברה לבטחון להשקיע את כל המשאבים האפשריים על מנת להגיע לכל מי שמפוצץ את הנפצים וכמובן גם מי למי שמוכר אותם. מדובר בתופעה שעלולה לסכן ולהבהיל את תושבי העיר ואת בעלי החיים, וגם את מי שמשתמש באותם הנפצים. אנחנו לא נרפה, ונעשה כל שביכולתנו שחג פורים יעבור ללא קולות הנפצים".
בחברה לביטחון וסדר ציבורי קוראים להורים לפעול ולהסביר בקרב הילדים על הסכנות בשימוש בנפצים ולפעול למנוע מילדיהם את השימוש.
סגן ראש העיר מקסים בביצקי אמר: חג הפורים מתקרב ואיתו גם שימוש בנפצים על ידי נערות ונערים, פעולה שמעמידה את אותם בסיכון גבוה.
חשוב לי גם לציין שאנו חיים במדינה שידעה פיגועים ומלחמות ויש אנשים ביננו שסובלים מפוסט טראומה וכל פיצוץ כזה מקפיץ אותם ומחזיר אותם אחורה, ואנו קוראים להורים להזכיר זאת לילדיהם ולהדגיש בפניהם שעליהם להימנע מכך.
אנחנו מתייחסים ברצינות רבה לנושא הנ"ל ועושים את כל מאמץ על מנת למנוע את התופעה."חג הפורים מתקרב ואיתו גם שימוש בנפצים על ידי נערות ונערים, פעולה שמעמידה את אותם בסיכון גבוה.
חשוב לי גם לציין שאנו חיים במדינה שידעה פיגועים ומלחמות ויש אנשים ביננו שסובלים מפוסט טראומה וכל פיצוץ כזה מקפיץ אותם ומחזיר אותם אחורה, ואנו קוראים להורים להזכיר זאת לילדיהם ולהדגיש בפניהם שעליהם להימנע מכך.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן