כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

חול המועד פסח 2022 עם פסטיבל "ימי זמר בתיאטרון חולון"

פרוט כל ההופעות המועדים והשעות

אחרי שנתיים של הגבלות וגעגועים – חוגגים שוב ביחד ועל מלא את הזמר העברי !

חוה"מ פסח 2022 עם פסטיבל "ימי זמר בתיאטרון חולון"

שנתיים מאז פרצה הקורונה ושנתיים מאז התקיים פסטיבל ימי זמר במתכונתו המלאה בתיאטרון חולון.

השנה הוא חוזר "על מלא " עם הפקות מקור מיוחדות לפסטיבל, עשרות משתתפים ובעיקר עם השירים, היוצרים והמבצעים האהובים של הזמר הישראלי לדורותיו.

הפסטיבל בהפקה וניהול של תיאטרון חולון בראשותו של גיא תלם ובניהולה האמנותי של נעמי אטיאס יתקיים בחוה"מ פסח, 18 – 20 באפריל 2022 באולמות תיאטרון חולון.


לדבריה של המנהלת האמנותית המופעים הגדולים יוקדשו ל ”דיוות הגדולות”

שלנו: הוותיקה – אסתר עופרים ,הנוכחית – מירי מסיקה ודיוות שירת הרבים

תלמה אליגון.

התוכנית האמנותית של הפסטיבל בשנה זו מייחדת מקום של כבוד ליוצרים ששיריהם הפכו לחלק מפנתיאון הזמר העברי: דוד זהבי, יוני רכטר, מוני אמריליו, נתן אלתרמן , תרצה אתר, יורם טהר לב, ויעקב שבתאי. חלקם הלכו לעולמם אך לעולם יישארו אתנו בלחנים ובמילים שהשאירו לנו.

שורה ארוכה של מיטב המבצעים הישראליים ישתתפו בפסטיבל ימי זמר ויציגו את פרשנותם לשירים הבלתי נשכחים: אסתר עופרים בעלת קול הפעמונים, מגיעה לביקור מיוחד בפסטיבל ולמופע עם יוני רכטר. מירי מסיקה מגשימה חלום ומבצעת את שירי אלתרמן ובתו תרצה אתר. יהורם גאון, אסתר רדא, נועם בנאי, אביגיל רוז , קרן הדר ועוזי פוקס מבצעים את שיריה של המשוררת והפזמונאית תלמה אליגון רוז. רוחמה רז, דורית ראובני, לאה שבת וששי קשת חוגגים למוני אמריליו יום הולדת 90. ״ארבעתנו״ – רביעיית מוסיקאיות המציגות עיבודים חדשים לשירי הטרובדורים האהובים שלום חנוך, שלמה ארצי, שמוליק קראוס ומאיר אריאל. אורי הרפז ובתו שני הרפז מקדישים מופע לשיריו של יעקב שבתאי. זמרות האופרה הצעירות דניאלה סקורקה, הדר עטרי וטל גנור מציגות את שיריו של יורם טהר לב באור חדש. מיטל טרבלסי, דפנה זהבי, ורדינה כהן ודודו זכאי מבצעים מבחר משירי דוד זהבי ועוד.

הפסטיבל יפתח במופע "שלוש אהבותי – מחווה לשירי תלמה אליגון" בו יבוצעו שיריה של אליגון – יוצרת רב תחומית שכותבת שירים, ספרים ומחזות וגם מלחינה, מתרגמת, עורכת ומפיקה. במופע חד פעמי זה יבוצעו מבחר משיריה המבטאים אופטימיות, אהבת הארץ והאדם: "שלוש אהבותי", "ילדונת", "דרך רחוקה", "איפה את אהובה", "יונה עם עלה של זית", "תחתונים וגופיות" ועוד. משתתפים: יהורם גאון, אסתר רדא, נועם בנאי, אביגיל רוז , קרן הדר ועוזי פוקס. עם תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של דוד זבה. מנחה :נתן דטנר עורכת : נעמי אטיאס.

(יום ב 18.4.22 שעה 21:30 אולם 1)

המופע “בארץ אהבתי” הוא מחווה לשיריו המופלאים של מוני אמריליו החוגג 90 אביבים. אמריליו הלחין עד היום למעלה מ – 600 שירים, שרובם עוסקים בטבע האנושי ובטבע שסביבנו. מלודיסט בחסד, אמריליו הוא חתן פרס אקו"ם ופרס משרד החינוך והתרבות על "מפעל חיים בזמר העברי". ה"מפעל" של מוני אמריליו עוד רחוק מלהיסגר ולמרות שבינואר האחרון מלאו לו 90, הוא לא מפסיק ליצור ולהלחין שירים חדשים, שמבטאים כמו תמיד את רגישותו הרבה ויחסו לטקסט שאותו הוא בוחר להלחין. במופע בניהולה המוסיקלי של ורד פיקר, יבוצעו מיטב שיריו האהובים ובהם: ”עץ האלון”, “ומתוק האור בעיניים”, “שלוש אהבותי”, “רקפת”, ”יש פרחים”, “ היום היום”, “בארץ אהבתי" ועוד. משתתפים: רוחמה רז, דורית ראובני, לאה שבת וששי קשת. עורכת: נעמי אטיאס.

(יום ב 18.4.22 שעה 19:00 אולם 2 )

במופע ״ארבעתנו״ -מבצעות ארבע מוזיקאיות משיריהם של ארבעה מהיוצרים הבולטים במוסיקה הישראלית : שלום חנוך, שלמה ארצי, שמוליק קראוס ומאיר אריאל. המופע נוצר במיוחד עבור הפסטיבל ובו עיבודים רעננים ומקוריים לשירים כמו “אדם בתוך עצמו”, ”אינך יכולה”, “שלל שרב“ ועוד. משתתפות: רעות יהודאי – עיבודים, שירה וקלידים, עדי לביא – ניהול אומנותי, שירה וקלידים, ענבל אבנעים – גיטרה ושירה ונעה וקס – שירה וכלי הקשה.

( יום ב 18.4.22 במה 3 שעה 19:30).

אחד המופעים המרגשים בפסטיבל הוא המופע המשותף של אסתר עופרים עם יוני רכטר. בשנת 1977 הצטלבו דרכיהם של רכטר ועופרים ומאז ועד היום הוא משמש כמנהלה המוזיקלי ומרבה לשתף עמה פעולה בהופעותיה באירופה. במופע המיוחד לפסטיבל תבצע אסתר אוסף ממגוון משיריה. יוני רכטר ילווה אותה עם להקת מוזיקאים ויבצע גם הוא מספר שירים מהרפרטואר העשיר שלו. בין השירים הבלתי נשכחים שיבוצעו: "היו לילות", "מה אומרות עינייך", "לילה לילה", "שיר הנודד", "התרגעות ", " ואולי ", "דמעות של מלאכים ", "מעמק וגבעה" ועוד.

(יום ג 19.4.22 שעה 21:30 אולם 1)

קשה להיפרד מיורם טהר לב שהלך מאיתנו השנה. במופע עוד לא תמו כל פלאיך יבצעו שלוש זמרות האופרה דניאלה סקורקה, הדר עטרי וטל גנור את שיריו של יורם טהר לב בליווי ועיבודים מיוחדים של דוד זבה. השירים שיבוצעו מייצגים נאמנה את הפסיפס המוסיקלי המגוון שיצר יורם לגדולי הזמרים שלנו – שלמה ארצי, שלום חנוך, הלהקות הצבאיות, שלישיית שוקולד מנטה מסטיק, רוחמה רז ועוד. שירים שכולם שירי אהבה ליופיה של הארץ ובכלל, אהבה לאינסוף.

(יום ג שעה 19:00 אולם 2)

הזמר והנגן הגיטרה אורי הרפז (לשעבר הפרברים) ובתו הזמרת והיוצרת שני הרפז יקדישו מופע בין דורי מרגש של קולות וצלילים לשיריו של המשורר יעקב שבתאי. במופע שוזרים השניים בין השירים גם את סיפור חייו. ביו השירים שיבוצעו: "אהובתי שלי לבנת צוואר", ”מתוק התפוח”, “לפנות ערב”, “מארש הדייגים”, “הגבירה בחום” ועוד.

(יום ג במה 3 שעה 19:30).

הפסטיבל שמח להעניק במה להגשמת חלום של מירי מסיקה – במופע חדש המוקדש לשירי נתן אלתרמן ותרצה אתר . שירתו של אלתרמן מלווה את חייה מירי מסיקה ומעשירה אותם במילים ודימויים שהם תמציתה של הארץ במובן הלאומי ובמובן האישי. בפסטיבל מעלה מירי ביחד עם האורקסטרה – תזמורת הג'אז הישראלית בניהולם האמנותי של רון אלמוג ויאיר סלוצקי מופע משיריו של אלתרמן ומשירי בתו תרצה אתר ובהם: “שיר ערש”, ”תוצרת הארץ”, “צריך לצלצל פעמיים”, “זמר שלושת התשובות”, "אליפלט" ועוד.

(יום ד 20.4.22 שעה 21:30 אולם 1 )

“שלא יגמר לעולם” מופע המוקדש לדוד זהבי, המלחין הצבר הראשון, שהלחין בגיל 17 את שירו הראשון "אורחה במדבר" (ימין ושמאל רק חול וחול…) ובעקבותיו עוד מאות שירים שרבים מהם הפכו לחלק בלתי נפרד מהקלאסיקה הישראלית. במופע ישירו מיטל טרבלסי, כלתו דפנה זהבי ,ורדינה כהן ודודו זכאי משיריו ובהם: ”אלי אלי”, ”ניגונים”, ”ירדה השבת”, ”הן אפשר”, ”אני נושא עמי”, "יצאנו אט”, “שקיעה נוגה” ועוד. ניהול מוסיקלי: ורד פיקר, עורכת: נעמי אטיאס.

( יום ד 20.4.22 אולם 2 שעה 19:00)

“אגדה ישראלית” הוא מופע מחווה לשיריו של ליאור ייני ז”ל שהלך לעולמו השנה והשאיר אחריו נכסי צאן ברזל שליוו את המדינה שנים רבות. פעילותו האמנותית הענפה כללה את "התרנגולים", "החמציצים", "הלוך הלכה החבריא", "שירי ולדימיר ויסוצקי" בתרגומו, סרטים ומחזות ועוד. במופע בניהולה המוסיקלי של גילה חסיד שגם תנגן בפסנתר ותשיר ישתתפו גם עוזי רוזנבלט (אקורדיון), מאיר ברבי (חליל ושירה) ומרגלית טובי (תחקיר והנחיה). במופע יבוצעו שיריו ויסופר סיפורו.

(יום ד 20.4.22 אולם 3 שעה 19:30)

פסטיבל ימי זמר בתיאטרון חולון

20-18 באפריל – חוה"מ פסח

כתובת: שדרות קוגל 11, חולון

(חניה ללא תשלום בחניון צפרירים waze)

מחירי כרטיסים: 50 ש"ח – 250 ש"ח

אתר הפסטיבל: festival.co.il-https://zemer/

טל'5023001-03

אוליבר פנטיש ,רגב גל

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן