כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

בעקבות הפיגוע בחדרה תגבור כוחות בכל רחבי הארץ

הותרו לפרסום שמות החללים מהארוע

אמש (ראשון)סמוך לשעה 20:30 הגיעו 2 מחבלים ברכב לרחוב הרברט סמואל בחדרה ופתחו באש לעבר עוברי אורח. כתוצאה מהירי נהרגו 2 מעוברי האורח ו 2 נוספים נפצעו באורח קשה וקל.

עם תחילת הפיגוע זיהה כוח מסתערבים של מג"ב ששהה בקרבת מקום את המחבלים, חתר למגע, פתח באש לעברם ונטרל את 2 המחבלים. כתוצאה מחילופי האש נפצעו שניים מהמסתערבים באורח קל – בינוני.

כלל הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה.

כוחות משטרה גדולים בפיקוד מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר הגיעו לזירת האירוע והחלו בחקירה תוך איסוף ממצאים יחד עם שירות הביטחון הכללי.

בהערכת המצב שקיים ניצב סופר הנחה על עיבוי מערכי הביטחון השוטף בכל גזרת מחוז חוף. ניצב סופר ציין כי "מדובר באירוע חמור ביותר אליו הגיבו במהירות לוחמי מג"ב שחתרו למגע, הגיבו באש וסיימו את האירוע. נמשיך בהיערכותנו על מנת להבטיח ביטחון לציבור".


בעקבות האירוע בחדרה ובהמשך להערכת מצב שקיים המפכ"ל, הוא הורה על העלאת הכוננות של משטרת ישראל לפע"מ ב'(פעילות מבצעית ב' – מתוך א'-ד' – בפע"מ ד' המשטרה מחזירה את כל שוטרי משטרת ישראל לפעולות מבצעית גם מחופשות מתוכננות) ולמגן 3 –
זו כוננות הביטחון השוטף הגבוהה ביותר מתוך 3 רמות. המשמעות נוכחות מקסימלית של כוחות המשטרה בשטח בפריסה רחבה בכל המוקדים והצירים.

החל מהיום צפויים מחסומי ביקורת בצירי הנסיעה המרכזיים. הציבור מתבקש להישמע להנחיות השוטרים ולגלות סבלנות.

דוברות המשטרה (מג"ב):

גבורתם של הלוחמים: משמר הגבול מרכין ראש לזכרם של הלוחם רש"ט יזן פלאח ז"ל והלוחמת רש"ט שיראל אבוקרט ז"ל שנפלו הערב בקרב עם מחבלים חמושים שביצעו פיגוע ירי לעבר כוחותינו ונוטרלו לאחר קרב יריות עם מסתערבי מג"ב בעיר חדרה.

במהלך קרב היריות של לוחמי משמר הגבול עם המחבלים החמושים נפצעו באורח קל עד קשה שלושה לוחמים ולוחמת נוספים, שפונו לבית החולים הלל יפה.

רש"ט יזן פלאח ז"ל, בן 19, תושב כסרא סמיע. התגייס למשמר הגבול לפני כשנה ושירת בפלוגה מ"ג במג"ב איו"ש. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

רש"ט שיראל אבוקרט, בת 19, תושבת נתניה. התגייסה למשמר הגבול לפני כחצי שנה ושירתה בפלוגה מ"ג במג"ב איו"ש. השאירה אחריה הורים ואח.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן: "הלוחמים נלחמו בגבורה, אנחנו משתתפים בצערן ומחבקים את משפחותיהם של הגיבורים יזן ושיראל ז"ל שהגנו בגופם על אזרחים ובכך הצילו חיי אדם רבים. לוחם ולוחמת צעירים, בעלי מוטיבציה גבוהה, שמסרו נפשם למען ביטחון אזרחי ישראל."

יהי זכרם ברוך.

מבית החולים הלל יפה נמסר:
מהפיגוע בחדרה הגיעו 12 נפגעים.
אחד מוגדר קשה, מנותח
3 מוגדרים קל ובינוני אושפזו במחלקה אורתופדית
נפגע אחד קל אושפז להשגחה במחלקת ילדים
השאר במצב קל, נפגעי חרדה, מטופלים במיון עדיין.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים הערב חיתוך מצב בעיר חדרה לאחר הפיגוע

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הגיע אמש(א׳), 27 במרץ 2022, כ"ד באדר ב׳ תשפ"ב, לעיר חדרה לאחר הפיגוע שאירע בעיר.

רה"מ ביקר בתחנת המשטרה ושוחח עם אחד הלוחמים שחיסל את המחבלים.

לאחר מכן קיים ראש הממשלה חיתוך מצב בהשתתפות השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, ראש השב"כ, סגן שר הבט"פ, מפקד מחוז חוף, מפקד מג"ב, ראש אגף המבצעים במשטרה וגורמים נוספים.

ראש הממשלה קיבל עדכון אודות ההתרחשויות בפיגוע ושיבח את פעילות הלוחמים במהלכו. כמו כן, דן רה"מ בהמשך הפעולות של כוחות הביטחון.

היום(ב׳) בבוקר יקיים ראש הממשלה הערכת מצב ביטחונית נוכח פיגועי הימים האחרונים.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן