כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

נתוני הלמ"ס קבעו: ראשון לציון מהערים המבוקשות בישראל, שיא בהנפקת היתרי בנייה בשנת 2021

שוק הנדל"ן בראשון לציון לוהט. לפי הנתונים, ראשון לציון אחת הערים המבוקשת בישראל

שוק הנדל"ן בראשון לציון לוהט. לפי הנתונים, ראשון לציון אחת הערים המבוקשת בישראל ואשתקד הונפקו 2,909 היתרי בנייה בעיר – במספר שיא של כל הזמנים. עוד עולה כי במהלך 2021 החלה בנייה של 2,691 דירות חדשות בעיר. ראש העירייה, רז קינסטליך: "הנתונים משקפים את הקו שאנו מובילים – פיתוח העיר והגדלת כמות התושבים, לצד פיתוח מרכזי תעסוקה ומסחר".

ברקע התחממות שוק הנדל"ן בישראל, ראשון לציון הפכה לאחת מהערים המבוקשת ביותר למגורים. רק השבוע יצא לדרך מכרז "דירה בהנחה" של משרד הבינוי והשיכון, המאפשר לזוגות הצעירים לרכוש דירה במחיר מוזל ממחיר השוק. במסגרת הרישום לתכנית, ראשון לציון נמצאת במקום השני בביקוש לדירות כשמעל ל-24 אלף משקי בית נרשמו להגרלה בעיר.

הביקוש הרב לדיור בעיר בא לידי ביטוי גם בנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כאשר שנת 2021 הולידה שיא של כל הזמנים בהנפקת היתרי בנייה בעיר.

עיריית ראשון לציון הנפיקה אשתקד 2,909 היתרי בנייה, מדובר במספר שיא המשקף את הביקוש הרב לדירות. בשנת 2020 הונפקו 2,232 היתרי בנייה חדשים ובשנת 2019 הונפקו 1,284 היתרים.

ראש העירייה, רז קינסטליך: "ראשון לציון היא אחת הערים המובילות בארץ ובקרוב תהפוך לשלישית בגודלה, ולכן הביקוש לדירות גדול. אחת הדרכים לפתור את מצוקת הדיור ולענות על הביקוש הרב היא בניית כמות גדולה של דירות שיגדילו את ההיצע. הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משקפים את הקו שאנו מובילים – פיתוח העיר והגדלת כמות התושבים, לצד פיתוח מרכזי תעסוקה ומסחר. אנחנו נמשיך להגדיל את ההיצע באמצעות דירות נוספות ופרויקטים נוספים של התחדשות עירונית שאנו מקדמים בעיר".


עוד עולה מהנתונים כי בשנת 2021 החלה בנייה של 2,691 דירות חדשות בראשון לציון. 1,290 מהדירות היו בשכונת נוריות
החדשה ו-596 דירות בדיור מוגן בקרבת חוף הים. בשנת 2021 גם הסתיימה בנייה של 1,551 דירות בעיר, כאשר 646 מהן בשכונת רקפות החדשה. מגמת בניית יחידות הדיור בעיר צפויה להמשיך גם בשנים הבאות – בסוף שנת 2021 היו 5,852 דירות חדשות בבנייה פעילה, 2,997 מהן היו בשכונת רקפות ובשכונת נוריות.

מחירי הדיור עלו ב-1.5% בחודשים נובמבר-דצמבר עלו מחירי הדיור ב-1.5 % לעומת החודשים אוקטובר-נובמבר. בשנת 2021 רשמו מחירי הדיור עלייה של 11.3%.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן