כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הלילה כוננות ירי רקטי מעזה

בחמאס ובג'יהאד מאיימים לירות רקטות בתגובה לחיסול המחבלים – גם למרכז

במסגרת פעילות של לוחמי הימ"מ על פי מידע שהתקבל אודות חוליית מחבלים שהייתה בדרכה לבצע פיגוע, ביצעו הלוחמים מעצר של רכב בו נסעה החוליה בין ג'נין לטולכרם. במהלך ביצוע המעצר נפתחה אש לעבר לוחמי הימ"מ שהשיבו בירי. בקרב היריות שהתפתח במקום חוסלו 3 מחבלים. ברכבם של המחבלים נתפס אמל"ח רב, נשקים ורימונים ובמהלך קרב היריות נפצעו ארבעה לוחמי ימ"מ, 3 באורח קל ולוחם נוסף באורח קשה אך יציב. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם.

חוליית המחבלים שסוכלה הייתה מעורבת בפעילות טרור כנגד כוחות הביטחון בתקופה האחרונה, וככל הנראה הייתה בדרכה לבצע פיגוע נוסף שנמנע הודות לפעילות המהירה והנחושה של לוחמי הימ"מ. גם בחמאס וגם בג'יהאד מאיימים על ישראל בנקמה על חיסול המחבלים. בכיר הג'יהאד האיסלאמי, דאוד שהאב: "פשע ההתנקשות בשלושת הצעירים בעיר ג'נין הוא התקפה על העם הפלסטיני והתנגדותו ועל קדושת חודש הרמדאן המבורך. ההתנגדות היא למות, וגדודי אלקודס על כל אנשיה והמוג'אהדין ימשיכו את ההתנגדות על כל צורותיה. אנו מבטיחים שדמם הטהור של הקדושים לא ישפך לשווא ופשע הכיבוש לא יעלם מעיניו".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים הערב דיון במטה שירות הביטחון הכללי (שב"כ). רה"מ וראש השב"כ, רונן בר, קיימו דיון עם פורום מטה השירות. "אנחנו בעיצומו של מאמץ משותף, של כל כוחות הביטחון, לעצור את רצף הפיגועים האחרונים ולהשיב את הביטחון לאזרחי ישראל", אמר בנט. "במהלך השבת – שב"כ, המשטרה, ימ"מ וצה"ל סיכלו פצצה מתקתקת של פיגוע בדרך, אך אנחנו בהחלט מניחים שיהיו עוד הרבה ניסיונות ואנחנו בשעות אלה פועלים כדי למנוע גם אותם. אנשינו פועלים באומץ רב, סביב השעון, בסביבה עוינת ואלימה, ואני רוצה למסור פה החלמה מהירה לפצועים בפעולה".

בנט הוסיף: "לפני מספר חודשים פגשתי את סגן-ניצב ש׳ בבסיס הימ"מ, ומדובר על אחד מטובי מפקדי השדה של מדינת ישראל. במוצאי השבת דיברתי עם מפקד הימ"מ שתיאר לי את פרטי האירוע, וכולנו מאחלים החלמה לפצועים. המטרה היא לבלום את המחבלים, היכן שהם נמצאים – רצוי בשלבי תכנון, אם לא אז בשלבי ביצוע או ממש בזירה. לכן, אנחנו דואגים שבמקביל לפעולות היזומות שלנו בשטח, יהיו יותר כוחות פרוסים ברחבי הארץ כדי לגדוע את הגל הזה בתחילתו. המשטרה במתכונת מורחבת, צה"ל בתגבור ענק ברחובות ישראל והמטרה שלנו היא לקיים חיי שגרה, תוך עירנות אזרחית ופעולות נחרצות של כוחות הביטחון. ראו, טרור הוא לא דבר חדש. פעם זה חמאס, פעם זה ג׳יהאד איסלאמי, הפעם יש מעורבות מסוימת של דאעש. הטרור והאלימות לא הזיזו אותנו בעבר. להיפך, הם איחדו אותנו וחישלו אותנו, וגרמו לנו להיאחז פה בארץ שלנו ולהגן על המדינה שלנו בכל הכח, ביחד. אנחנו נעבור גם את התקופה הקשה הזאת. יש לנו את כוחות הביטחון הטובים בעולם. אני מבקש להודות במיוחד לראש השב"כ רונן, לאנשי השירות – הלוחמים והלוחמות, האנשים הטובים, המקצוענים והמסורים, שביחד עם השוטרים של משטרת ישראל ולוחמי צה"ל, נותנים את הנשמה כדי שאזרחי ישראל יוכלו לחיות בשלום ובשלווה".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן