כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מי הם הערים שהכי מעגלות לטובה?

כל הפרטים על הפרויקט "עיגול לטובה"

תל אביב, ראשל"צ וחיפה – הערים שהכי מעגלות לטובה

לקראת חג הפסח עולה שיעור הישראלים שתורמים לעמותות הקרובות לליבם • מנתוני עיגול לטובה עולה כי במקום הראשון נמצאים התל-אביבים, במקום השני תושבי ראשל"צ ובמקום השלישי – החיפאים

לקראת חג הפסח עולה שיעור הישראלים שתורמים לעמותות הקרובות לליבם. מפילוח נתונים עדכני, שערכה עיגול לטובה לקראת החג עולה כי תושבי תל-אביב, ראשל"צ, פתח-תקוה וחיפה יכולים להיות גאים: שיעור התושבים התורמים לעמותות חברתיות בערים אלו מקרב כלל ערי ישראל הוא הגדול ביותר ביחס למספרם באוכלוסייה.

עיגול לטובה היא עמותה ללא כוונת רווח המציעה פלטפורמה חדשנית המאפשרת לעגל עסקאות בכרטיס האשראי לשקל הקרוב. סכום האגורות המצטבר עובר לתרומה לעמותות לפי בחירת בעל/ת הכרטיס, מתוך רשימת עמותות רחבה הכוללת את העמותות המובילות בישראל. מדובר בסכום חודשי ממוצע של כארבעה שקלים מכל תורם, שמצטבר יחד לסכום אדיר של למעלה מ-18 מיליון שקלים בשנה.

מעגליםאחוז מסך מעגליםתושביםאחוז מעגלים מסך תושבים
ת"א36,5158%463,8088%
ירושלים26,2016%957,6003%
ראשל"צ17,6114%256,6347%
חיפה16,3244%282,5916%
פ"ת15,1313%251,1966%

מנתוני עיגול לטובה עולה כי במקום הראשון ניצבת העיר תל-אביב, שם מספר המעגלים הוא הגבוה ביותר בארץ: 36,515. התל-אביבים גם מובילים בנתון המשמעותי ביותר של אחוז המעגלים מסך התושבים – 8%. בירושלים מספר המעגלים השני בגודלו אולם ביחס לגודל האוכלוסייה – רק 3% מתושביה מעגלים לטובה.


במקום השני – ראשון לציון, שם אחוז המעגלים מסך התושבים עומד על 7%.

את המקום השלישי – חולקים במשותף: חיפה ופתח-תקוה שם עומד שיעור המעגלים על 6% מקרב האוכלוסייה.

שלומי צדקי, מנכ"ל עיגול לטובה: "עיגול לטובה פועלת לחולל שינוי בתרבות הנתינה והתרומה למטרות חברתיות ואני שמח שבזכות פעולה פשוטה, של קנייה באמצעות כרטיס האשראי, הישראלים מעגלים את האגורות ותורמים לחברה – נכון להיום יש כמעט חצי מיליון כרטיסים שמחוברים לעיגול לטובה. אנו מזהים מגמה חיובית מתמשכת של עלייה במספר התורמים ובהיקף התרומות, ובניתוח המעגלים שלנו ניתן לראות את הערים הגדולות מובילות ובעיקר ת"א, ירושלים, ראשל"צ, חיפה ופ"ת – שנמצאות בראש טבלת המעגלים לטובה. אין לי ספק כי לקראת חג הפסח, תרומות אלו יסייעו לעמותות השונות, לעזור למשפחות רבות לחגוג את החג כהלכתו".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן