כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

פרשה מזעזעת נחשפה בראשון לציון

עבריין החזיק 23 כלבים בתנאים ירודים ובמצב הזנחה

השירות הווטרינרי העירוני בראשון לציון הציל 23 כלבים שהוחזקו בתנאים ירודים

לאחר מידע מהמשטרה, נמצאו 23 כלבים שהוחזקו בתנאים ירודים ובמצב הזנחה והם הועברו לווטרינריה העירונית. ראש העירייה, רז קינסטליך: "אין מקום למקרה מצער ומזעזע שכזה, מברך את פעילות כלל הגורמים".

במהלך חול המועד פסח, 23 כלבים שהוחזקו בתנאים ירודים זכו לחירות שלהם לאחר ששוחררו לווטרינריה העירונית. המקרה התחיל לפני חג הפסח עם קבלת פנייה מהמשטרה על עבריין שנעצר והתברר כי הוא מחזיק בכמות אדירה של כלבים בתנאים ירודים. נציגי השירות הווטרינרי בעיריית ראשון לציון הגיעו למקום ואיתרו 22 כלבים מגזע שיצו, וכלב אחד מגזע גולדן רטריבר. כלל הכלבים אותרו במצב ירוד ללא חיסונים וללא טיפול וטרינרי אלמנטרי, ובהמשך הועברו לכלבייה העירונית שמהווה מתקן מוגן.

ראש העירייה, רז קינסטליך: "אני מברך את כלל גורמי האכיפה ואת שירות הווטרינרי העירוני על הצלת הכלבים והעברתם לכלבייה העירונית, שם יוחזקו בתנאים ראויים. אין מקום בעיר ראשון לציון ובכלל למקרה מצער ומזעזע שכזה. לא נאפשר לאיש לפגוע בבעלי חיים, ונמשיך לבצע אכיפה על מנת לשמור עליהם".

ד"ר יהונתן אבן צור, מנהל השירות הווטרינרי העירוני: "בעזרת שיתוף הפעולה של השירות הווטרינרי עם גורמי אכיפה שונים כמו משטרת ישראל ומשרד החקלאות, הצלחנו להגיע לכלבים ולהציל אותם. הכלבים הוחזקו בתנאים ירודים ועם העברתם לכלבייה קיבלו טיפול וטרינרי הולם שכלל טיפולים רפואיים בפצעים בעיות שיניים טיפולים נגד טפילי מעיים וחיסונים שגרתיים נדרשים במטרה שבקרוב נמצא להם משפחות שיאמצו אותם".


נציגי השירות הווטרינרי העירוני ד"ר דיאנה זילברמן ומפקח בעלי חיים גיא פרננדס ערכו במקום שני ביקורים בשיתוף עם המשטרה ויחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות. בשירות הווטרינרי העירוני הצוות והרופאים העירונים ד"ר תומר נעסימיאן וד"ר אורי אריאלי בדקו וטיפלו בכל הכלבים שהגיעו לכלבייה. הכלבים הועברו שיקום ועיקור ובהמשך עתידים להימסר לאימוץ אצל משפחות ראויות שידאגו לכלבים ולצרכיהם. כזכור, בשנה הקרובה עתיד לקום מרכז ווטרינרי חדש בעיר.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן