כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בראשון לציון

פרוט כל המועדים בהם יתקיימו הארועים

ראשון לציון מתייחדת עם הנופלים: אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

עיריית ראשון לציון תציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה עם טקסים ואירועי זיכרון. ראש העירייה, רז קינסטליך: "ב-74 שנות התקומה של מדינת ישראל השכול לא ידע שובע. הגעגוע של המשפחות השכולות ליקירים שנפלו רק מתעצם".

ביום שלישי (3.5) יצוין ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. כמו בכל שנה, תקיים עיריית ראשון לציון מגוון טקסים ואירועי זיכרון ברחבי העיר. בטקסים ייקחו חלק תלמידי העיר וחניכי תנועות הנוער. כבר הערב (ראשון, 20:00) יתקיים ערב שירה ״שרים לזכרם״ למשפחות השכולות ולציבור הרחב (בהרשמה מראש) בהיכל התרבות.
מחר (שני) החל מ-20:00 ייערך אירוע "שירים לזכרם" באודיטוריום מתנ"ס רמת אליהו (רחוב אבא הילל סילבר 2). האירוע מותנה בהרשמה מראש באתר המתנ"ס או בטלפון 03-5219219

להלן האירועים שיתקיימו בערב יום הזיכרון (שלישי, 3.5):
▪️בשעה 17:15 ייערך בבית יד לבנים מפקד בני הנוער בהובלת תנועות וגופי הנוער ובהפקת אגף הנוער והצעירים במינהל קהילה. ב-18:40 תיערך עצרת לזכר עולי הגרדום (צומת הרחובות ז'בוטינסקי – עולי הגרדום) בהשתתפות תלמידי חטיבת הביניים "דורות" ותלמידי "הגימנסיה הריאלית". כמו כן, לכל אורך היום יקיימו תנועות הנוער טקסים בסניפים.

▪️לאחר מכן יתקיימו שני הטקסים המרכזיים של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. ב-19:50 ייערך הטקס המסורתי ברחבת "התותח" (צומת הרחובות ז'בוטינסקי-הרצל) שיעמוד בסימן "ושמותיהם הברוכים יאירו לבאים". ב-21:00 ייערך טקס "במותם ציוו" באמפי-פארק בקריית ראשון. הטקס יועבר בשידור חי בערוץ 13, וייקחו בו חלק אומנים בולטים, הסעות לטקס ייצאו מרחבת בניין העירייה ב-20:00 ללא תשלום.


▪️החל מ-21:00 יתקיים ערב שירי לוחמים במוקדים הבאים: אחוזת ראשונים (הנחשול 30), אודיטוריום מקיף י"ב (העצמאות 36), בית יד לבנים (אחד העם 20) ובמתנ"ס שיכון המזרח (שדרות יעקב 50). כמו כן, ב-21:30 ייערך ערב לימוד לזכר הנופלים בבית זרובבל (לבונטין 15).

להלן האירועים שיתקיימו בערב יום הזיכרון (רביעי, 4.5):
▪️ב-9:00 תלמידי בית ספר "רוזן" ישתתפו בטקס זיכרון ברחבת האנדרטה לזכר מגני "בית קרן קיימת" (ליד צומת בית דגן). ב-9:30 יתקיים טקס בגן העיר לזכר ההרוגים בהפצצה המצרית על ראשון לציון. ב-13:00 יתקיים טקס ממלכתי ברחבת האנדרטה בפינת הרחובות ירושלים-יגאל אלון. במהלך היום ייערכו טקסים ממלכתיים בחלקות הצבאיות בבתי העלמין.

ראש העירייה, רז קינסטליך: "לצערי הרב ב-74 שנות התקומה של מדינת ישראל, השכול והעצב לא ידע שובע. כל משפחה וייסוריה, כל משפחה והכאב האישי שלה. המשפחות השכולות סוחבות את האובדן האישי לכל אורך השנה, בכל לילה ובכל בוקר, תוך גיוס כוחות נפשיים. הגעגוע לא עובר עם הזמן, אלא רק מתעצם ומתחזק. אני מזמין את כל תושבות ותושבי העיר לקחת חלק בטקסים העירוניים לזכר החללים שקיפחו את חייהם לטובת המדינה שלנו ועל מנת שאנחנו נוכל להמשיך לחיות בה".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן