כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

זו הסיבה שתשמעו בחודש הקרוב בומים וקולות נפץ

במסגרת התרגיל ובמהלך החודש כולו תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון

זו הסיבה שתשמעו בחודש הקרוב בומים וקולות נפץ

תרגיל הצה״לי רחב ההיקף, שיימשך כחודש, מתקיים לראשונה וידמה לחימה רב-זרועית ורב-זירתית עצימה באוויר, בים, ביבשה ובסייבר

מדובר צה"ל נמסר: השבוע נפתח תרגיל צבאי רחב היקף שיימשך ארבעה שבועות ברצף – "מרכבות האש".

לצד התרגיל, משימתו העליונה של צה״ל היא הגנה על ביטחון תושבי מדינת ישראל. כוחות צה״ל ימשיכו לבצע פעילויות התקפיות לסיכול הטרור ויפעלו לחיזוק מאמץ ההגנה בתפר במסגרת מבצע ׳שובר גלים׳, גם במהלך התרגיל.

"מרכבות האש" הינו תרגיל ייחודי, שמטרותיו הן הגברת המוכנות של צה״ל ובחינת כשירות הכוחות למערכה עצימה וממושכת. בתרגיל ייקחו חלק כוחות צה"ל בסדיר ובמילואים, מכלל הפיקודים, הזרועות והאגפים. ישתתפו בו כוחות לוחמים, מפקדות ומערכים מקצועיים מכלל יחידות צה"ל.


הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי הגדיר את הישגיו הנדרשים של התרגיל וביניהם: שיפור המערכת המבצעית ומוכנותה למלחמה לצד הטמעת 'תפיסת ההפעלה לניצחון' בדגש על מימוש מבצעים בקצב גבוה, במהלומות, בהגנה ובתמרון רב-ממדי, זאת תוך תרגול מרמת המפקדה הכללית ועד 'הקצה' המבצעי. בנוסף, הוגדר כי לקחי מבצע 'שומר החומות' יישומו במסגרת התרגיל, במהלך החודש כולו.

התרגיל הינו רב-מדרגי ורב-מערכי ויכלול שילוב יכולות רב-זרועיות ורב-ממדיות בלחימה היבשתית, האווירית והימית, במימד הקיברנטי והספקטרלי, במענה הלוגיסטי הרב-זרועי ובהפעלת האש. במהלך התרגיל, יתורגל שילוב יכולות בין ארגוני הביטחון ומשרדי הממשלה השונים. בנוסף לכך, התרגיל יבחן את ציר הפעולה מהרמטכ״ל והמפקדות הראשיות במטה הכללי ועד לוחמי צה"ל בשדה הקרב.

התרגיל יכלול התמודדות עם אתגרים ואירועים מתפרצים בכלל זירות הלחימה, לצד תרחישי מעבר משגרה לחירום במרחב הצבאי והאזרחי. כמו כן, יתורגלו תוכניות אופרטיביות בהתאם לתרחישים המתורגלים ויבחנו יכולות אספקת שירותים שונים ומאמץ הצלת החיים בעורף. 

התרגיל ישלב גם שני תרגילי אוגדה רחבי היקף, בסדיר ובמילואים – עוצבת הפלדה (162) ועוצבת האש (98).

במסגרת ניהול התרגיל יתקיימו צוותי תחקור ולמידה רב-זרועיים בנושאים נבחרים. זאת במטרה לשפר את תפקוד הכוחות והמפקדות ולקיים תהליך הפקת לקחים ויישומם, לצד מימוש לקחי תרגילים מטכ"ליים קודמים.

במסגרת התרגיל ובמהלך החודש כולו תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון: כלי רכב צבאיים ומשוריינים, כלי טיס וכלי שיט.

במידה ויושמעו אזעקות מטעם פיקוד העורף באזור שלנו אנו נעדכן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן