כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מבצע לאומי להצלת פריטים אישיים מתקופת השואה מגיע לראשון לציון ב-11 למאי

פרטים נוספים ומיקום של יתר נקודות האיסוף בלינק מצורף

מבצע לאומי להצלת פריטים אישיים מתקופת השואה מגיע לראשון לציון ב-11 למאי

עמותת "יד ושם" אוספת פריטים אישיים מתקופת השואה, במסגרת מבצע "לאסוף את השברים". ביום רביעי (11.5) יגיעו נציגי העמותה לספרייה העירונית ויאספו פריטים של ניצולים ובני משפחותיהם ויתעדו של סיפורם. ראש העירייה, רז קינסטליך: "הדור של שורדי השואה הולך ונעלם, והתיעוד שלהם עוזר לספר את סיפורם בתוספת ויזואליה. כחברה עלינו לעשות הכל על מנת לזכור את העבר".

לאחרונה צוין יום השואה והגבורה ברחבי הארץ, והחל מהשבוע עמותת "יד ושם" תקיים מבצע הצלה לאיסוף ותיעוד פריטים אישיים מתקופת השואה. המבצע נקרא "לאסוף את השברים", ומטרתו להאיץ את איסופם של פריטים אישיים מתקופת השואה, ולפעול להעברת תיעוד רב ככל הניתן לדורות הבאים. במסגרת המבצע נאספים פריטים אישיים מתקופת השואה – חפצים, מסמכים, תצלומים, מכתבים, יצירות אמנות וכו'.

נציגי עמותת "יד ושם" יגיעו לספרייה העירונית (רחוב תרמ"ב 7) בראשון לציון ביום רביעי (11.5). הנציגים יתמקמו בקומה הרביעית ובה יתאפשר למסור את הפריטים. עם מסירתם הנציגים אף ייקחו תיעוד של של הסיפורים האישיים הנלווים להם. כמו כן, העתקים דיגיטליים של מסמכים ותצלומים יינתנו למוסרי החומר.

ראש העירייה, רז קינסטליך: “החובה שלנו כחברה היא לעשות כל שביכולתנו על מנת לזכור ולשמור כמה שיותר פרטים מתקופת השואה. הדור של שורדי השואה הולך ונעלם, ולכן אנחנו חייבים לעשות הכל כדי שאף אחד לא ישכח את העבר. איסוף התיעוד והחומרים של הניצולים חשוב כך שניתן לתעד מפיהם את הסיפור האישי. הפרטים של השורדים ובני משפחותיהם הם בעלי ערך רב, ובעמותת "יד ושם" יהיה בהם שימוש לשנים רבות ועבור מבקרים רבים".


המבצע "לאסוף את השברים" הושק ב-2011, ומאז נאספו מעל 300,000 פריטים שנתרמו ליד ושם על ידי למעלה מ-12,500 איש. בתהליך האיסוף לוקחים חלק מומחים ואנשי תוכן מכל המחלקות ביד ושם, לצד סורקים וצלמים מקצועיים, וכן מתנדבים מסורים. בידי הניצולים ובני משפחותיהם נמצא תיעוד אישי רב שאיננו מוכר ולא נגיש לציבור הרחב. רבים מבעלי התיעוד אינם מודעים לחשיבותם של החומרים שברשותם ולצורך בשימורם המקצועי. זאת ועוד, איסוף החומרים מן הניצולים חשוב במיוחד כדי שניתן יהיה לתעד מפיהם את הסיפור האישי הקשור בחומרים.

לפרטים נוספים ומיקום של יתר נקודות האיסוף: https://bit.ly/3EFHrdx

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן