כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

פרויקטור הקורונה, פרופ' זרקא-פחות עמיד מול החיסון למניעת הדבקה

צפו בסרטון מתוך ועדת הבריאות בכנסת

פרויקטור הקורונה, פרופ' זרקא:
" יותר מהדלתא והאומיקרון: זן BA5 תופס את מקומו ויהיה הזן המשמעותי; ביחס לזנים הקודמים, הוא פחות עמיד מול החיסון למניעת הדבקה"

"יש מחשבה להחזיר לתקנות חובת עטיית מסכות בחללים סגורים"

"בשני הקרוב יובא לוועדה תקנות שיאפשרו בדיקה ביתית מפוקחת שתעשה דרך הטלפון"

ועדת הבריאות בראשות ח"כ עידית סילמן מקיימת כעת דיון בנושא תמונת מצב של תחלואת קורונה והטיפול בפוסט קורונה.

פרויקטור הקורונה, פרופ' סלמאן זרקא אמר בדיון: "הזן החדש BA5 הוא קרוב ל50% מהחולים כעת – הזן מייצר יחסית מחלה קלה בקרב הצעירים, אבל רואים עליה באשפוז בבתי החולים. החשיבות היא לשמירה על אוכלוסיית בסיכון ואוכלוסייה של גיל 60 ומעלה. BA5 תופס את מקומו והוא ילך ויתחזק ויהיה הזן המשמעותי. אם בדלתא – החיסון עבד ב90% ובאומיקרון 30% מהמחוסנים נדבקו, בזן החדש החיסון כבר פחות עוזר להדבקה אך כן מגן ממחלקה קשה.
אנחנו ממליצים לציבור להישאר עם מסכות בחללים סגורים. ככה אני עושה וכך אני אומר לכל מי שסביבי גם לא בבית החולים. יש מחשבה להחזיר לתקנות מחייבות עטיית מסכות. צריך לבחור את התזמון. אני לא חושב שזה מעמסה שהציבור לא יכול לעמוד בה. ממליצים ביותר לאוכלוסיה בסיכון לעטות מסכה.


עוד אמר זרקא, "במשרד עובדים להרחיב את עמדות הבידוק לקראת שבוע הבא. בנוסף, אנחנו מקדמים בדיקה ביתית מפוקחת – נערכנו מול הרבה חברות בנושא ונבקש בשני הקרוב מהוועדה לאשר תקנות שיאפשרו בדיקה ביתית מפוקחת שתעשה דרך הטלפון וכך גם אלו שעושים בדיקה ביתית, יהיו מוסדרים ורשומים במערכות ומשרד הבריאות".

קרדיט:דוברות הכנסת

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן