כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הודעה חשובה ממשרד התחבורה לנוסעות ונוסעי התחבורה הציבורית

ממחר: תופסק מכירת כרטיסי מנוי "חופשי שבועי" ו"חופשי חודשי גמיש"

הודעה חשובה ממשרד התחבורה לנוסעות ונוסעי התחבורה הציבורית:

ממחר: תופסק מכירת כרטיסי מנוי "חופשי שבועי" ו"חופשי חודשי גמיש" לנסיעה בתחבורה הציבורית

נערכים ליישום מהפכת "דרך שווה". ממחר (שישי), 1 ביולי, תופסק מכירתם של מנויי "חופשי שבועי" ו"חופשי חודשי גמיש" בתחבורה הציבורית. זאת, כחלק מההיערכות ליישום רפורמת "דרך שווה" של משרד התחבורה, שתאפשר מה-1 באוגוסט לכלל הציבור מבנה תעריפים פשוט, שקוף שוויוני וזול יותר.

מנוי "חופשי שבועי" מבוטל במסגרת הרפורמה בשל חוסר אטרקטיביות ומספר נמוך במיוחד של נוסעות ונוסעים הרוכשים את המנוי. מדובר בכ-10 אלף נוסעות ונוסעים בחודש, מתוך כ-60 מיליון נסיעות המבוצעות מדי חודש ברחבי הארץ. עם הטמעת הרפורמה והוזלת תעריפי המנוי החודשיים, מנוי חופשי שבועי מתייתר לחלוטין.

כמו כן, תופסק מכירתם של מנוי "חופשי חודשי גמיש" במטרה לצמצם פערים במנויים החופשיים, עם יישום הרפורמה בעוד כחודש ב-1 באוגוסט.
החל מ-1 באוגוסט, מנוי "חופשי חודשי", ארצי או אזורי, יחושב כמנוי גמיש, ויהיה תקף ל-30 יום, מיום רכישת המנוי.


מהפכת "דרך שווה" יוצרת מודל חדש של שירות ותשלום בתחבורה הציבורית ומתקנת עיוותים היסטוריים בכל שיטת התעריפים. "דרך שווה" כוללת הטבות חדשות רבות ומובילה ליצירת צדק תחבורתי וחיסכון משמעותי הן עבור משפחות והן עבור יחידים.

במסגרת הרפורמה, הושקו כרטיסים חדשים ומשתלמים – "חופשי חודשי ארצי" המאפשר נסיעה באוטובוסים בכל רחבי הארץ במחיר של 225 ש"ח בלבד ו"חופשי חודשי אזורי", בעלות של 99 ש"ח, המאפשר נסיעה חופשית למרחק של 40 קילומטרים באזור 1, מחוץ למטרופולינים חיפה, תל אביב וירושלים. הכרטיסים מרחיבים משמעותית את טווחי הנסיעה וחוסכים לנוסעים הקבועים בתחבורה הציבורית כסף רב.

כמו כן, הרפורמה מרחיבה משמעותית את ההנחות הניתנות בתחבורה הציבורית. לראשונה, נוסעים מגיל 75 ומעלה יהנו מנסיעה חינם בתחבורה הציבורית, ילדים ונוער עד גיל 18 ייהנו מחופשי חודשי ב-50% הנחה, וההנחה לזכאי הביטוח הלאומי תגדל מ-33% ל-50%.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

עקבו אחרינו בפייסבוק
דילוג לתוכן