כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מהחודש הבא: בני ובנות 75 ומעלה נוסעים בחינם בתחבורה הציבורית

כל הפרטים על המקומות בהם ניתן יהיה לבצע את עדכון הכרטיס

לדור המבוגר מגיע לנסוע בחינם. מ-1 באוגוסט 2022, יוכלו בני ובנות 75 ומעלה לנסוע בכל אמצעי התחבורה הציבורית, אוטובוסים, רכבת ישראל, רכבת קלה והרכבל בחיפה, ללא תשלום וללא הגבלה.

את עדכון הפרופיל ניתן לבצע באתר רב-קו אונליין וביישומוני התשלום, וכן במרכזי "על הקו" ברחבי הארץ, בתחנות רכבת ישראל ובמרכז השירות "כפיר" של הרכבת הקלה בירושלים. כמו כן ניתן לעדכן פרופיל בסניפי סופר פארם, צומת ספרים, קרביץ, BE ו-COFIX. בסניפים אלה הוצבו עובדות ועובדים שיסייעו לבני 75+ בביצוע העדכון. ניתן לקבל מידע על דרכי הטענת הפרופיל ועל המקומות הקרובים לביתכם במוקד 8787* של משרד התחבורה. בני ובנות 75 ויותר שאין ברשותם כרטיס רב-קו יוכלו להנפיק כרטיס חדש ללא עלות. הנפקת הכרטיס ועדכון הפרופיל יתבצעו בהצגת תעודה מזהה וללא עלות.

ביום שישי, 22.7, בשעות 14:00-08:00 – ברחבת המדיטק בחולון

בימים ראשון-שלישי, 26.7-24.7, בשעות 16:30-10:30 – ברחבת המדיטק, בכיכר ויצמן, בכיכר סירן, במרכז המסחרי בקריית שרת בחולון

בנוסף, ניתן לקבל שירות בשעות הקבלה הרגילות במרכזי "על הקו" של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים.  


בעלי כרטיס רב-קו יידרשו להטעין את פרופיל זהב-קו החדש המזכה בנסיעה חינם, גם אם בכרטיס שלהם מוטען פרופיל אזרח ותיק המזכה אותם ב-50% הנחה. ללא טעינת הפרופיל החדש הם ימשיכו לשלם מחיר מופחת אך לא ייהנו מנסיעה חינם. הפרופיל אינו מתעדכן באופן אוטומטי עם הגעה לגיל 75, אלא מחייב עדכון באחת הדרכים שמשרד התחבורה מעמיד לרשותם. בני ובנות 75 ויותר, שבכרטיס הרב-קו שלהם טעונה יתרה כספית (ערך צבור) יוכלו לקבל החזר לכרטיס האשראי או במזומן בעמדות "על הקו" ובכל אחד מהסניפים שצוינו. הדרישה לתקף את הכרטיס או היישומון גם עבור נסיעה חינם נדרשת לצרכי התחשבנות משרד התחבורה מול מפעילי התחבורה הציבורית, מעקב אחר ביקושים וייעול השירות. נסיעה ללא תיקוף הכרטיס תיחשב כנסיעה ללא תשלום ועלולה לגרור קנס כספי.

עם זאת, במטרה לאפשר זמן היערכות מספק, משרד התחבורה הנחה את הבקרים לאפשר לכל בן ובת 75 ומעלה, לנסוע חינם בתחבורה הציבורית גם ללא "זהב-קו", מ-1 ועד ל-18 באוגוסט. במקביל, הבקרים יסבירו לזכאים היכן ניתן להנפיק "זהב-קו" או לחילופין על כל הדרכים לעדכן את פרופיל הנוסע. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בישראל חיים יותר מ- 450 אלף אזרחים ואזרחיות ותיקים מעל גיל 75, מהם 58% נשים ו-42% גברים. הערים המובילות במספר האזרחים הוותיקים הן ירושלים (89 אלף אזרחים ותיקים), תל אביב-יפו (70 אלף) וחיפה (59 אלף). תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם, ועומדת על 80.7 שנים בקרב גברים ו-84.8 שנים לנשים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי: "החברה הישראלית חייבת חוב גדול לוותיקות ולוותיקים שלה, לדור המייסדים. אני מאמינה שחברה שיודעת לדאוג לאזרחיות ולאזרחים הוותיקים שלה, היא חברה שתדע לתת עתיד לצעירות ולצעירים שלה. כרטיס "זהב-קו" מאפשר לבנות ובני 75 ומעלה לנסוע בתחבורה הציבורית כולה בחינם, לבקר את הנכדות והנכדים בחינם, ללכת לקניות בחינם, לנסוע לרופאה או לרופא בחינם ולהגיע לכל מקום בתחבורה ציבורית בחינם. אנחנו משיקות ומשיקים היום את אחת היוזמות המרגשות, החשובות המשמחות והמהפכניות שלנו במשרד התחבורה, במסגרת מהפכת "דרך שווה", בשורה שתעזור באופן ניכר להוריד את יוקר המחיה שכולנו מתמודדות ומתמודדים איתו".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן