כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

קשיים בחופש הגדול?

מכללת הורים של עיריית ראשון לציון עוזרת להתמודדות ההורים והילדים

קשיים בחופש הגדול? מכללת הורים של עיריית ראשון לציון עוזרת להתמודדות ההורים והילדים

הורים חווים לא מעט אתגרים עם ילדיהם, בייחוד בחודשי הקיץ. בעיריית ראשון לציון יצאו ביוזמה חדשה ומעניקים להורים שירותים רבים להתמודדות עם ילדיהם, ביניהם ייעוץ פרטני, טיפול משפחתי וסדנאות בתחומים רבים. ראש העירייה, רז קינסטליך: "פעמים רבות סיוע חיצוני עוזר להורים ולילדים, תכנית מכללת הורים שיזמה העירייה מעניקה להם כלים להתמודד עם הקשיים ולהתגבר עליהם".

חודשי הקיץ מציבים לא מעט אתגרים בפני הורים לילדים. על מנת לסייע להורים לצלוח את החופש הגדול, מעניקים בעיריית ראשון לציון סל שירותים במסגרת מכללת הורים במחירים מסובסדים. המיזם נולד מתוך מטרה להעניק ידע, תובנות וכלים להורים לקיום יחסים מיטביים עם ילדיהם ועם הסביבה החינוכית בה הם שוהים.

במסגרת השירותים הניתנים ישנן מגוון אפשרויות:

  1. ייעוץ פרטני ממנחות מקצועיות – טיפול ממנחות מקצועיות להורה או זוג הורים, המוגדר במספר מפגשים מראש (עד 6 מפגשים) ב-150 ₪ בלבד לפגישה.
  2. טיפול משפחתי – טיפול מקצועי להורים שפונים בנושאי הורות ומשפחה ב-180 ₪ לשעת פגישה.
  3. הרצאות פתוחות ללא עלות לקהל הרחב במגוון נושאים ברחבי העיר – במתנ"ס שיכון המזרח, במתנ"ס רמת אליהו, בבית העם ועוד.
  4. סדנאות במגוון נושאים – סדנה בת 7-9 מפגשים בעלות של 350 ש"ח לשני בני הזוג. בין הנושאים: הכנת הורים לכיתה א', סמכות הורית וגבולות, ויסות רגשי וניהול כעסים, תקשורת מיטבית במשפחה, התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, חיזוק מוטיבציה ללמידה ועוד.
  5. "ראשונני" – מנחה מקצועית המגיעה לבית הלקוח כדי להעניק לו ייעוץ והכוונה בנושאי הורות ומשפחה בעלות של 250 ₪.

מכללת הורים אף מפיקה אירועים קהילתיים רבים לכל אורך השנה עבור הורים והורים שבדרך. בכל חודש פברואר מתקיים חודש הורות ומשפחה עם הרצאות פרונטליות ומקוונות במגוון נושאים. כמו כן, בחג שבועות מתקיים פסטיבל יולדות ולאורך השנה יש פסטיבל הריון ולידה בתאריכים משתנים.
בסוף החופש הגדול (24-25 באוגוסט) יתקיים פסטיבל היערכות לכיתה א', בו יהיו עמדות העוסקות במיומנות לכיתה א' וכלים להורים אשר יעזרו בהתמודדות עם המעבר בין הגן לכיתה א'.
במכללת הורים דואגים לעטוף קהילות שונות, ביניהן – אמהות יחידניות, הורים לפני ואחרי לידה, סיוע בהתמודדות לילדים להורים גרושים, סיוע להורים לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד.


ראש העירייה, רז קינסטליך: "בראשון לציון יש לא מעט משפחות צעירות אשר מתמודדות לראשונה עם אתגרים הניצבים בגידול ילדיהן. לכן החלטנו להעמיד לרשות ההורים כלים וסיוע מקצועי שישמש אותם ואת ילדיהם. פעמים רבות סיוע חיצוני עוזר להורים ולילדים ומעניק להם כלים עתידיים להתמודד עם הקשיים, ואף להתגבר עליהם. אני מזמין את ההורים והילדים להשתתף באפשרויות הרבות שהעמדנו עבורם".

אפרת אברמוביץ', משנה לראש העירייה ומחזיקת תיק קהילה, מסרה: "הורים רבים נתקלים בשלב כלשהו בקושי עם ילדיהם, ולעיתים יש צורך בסיוע של אנשי מקצוע. מכללת הורים הנה חלק ממערך השרותים לתושב שמספקת עיריית ראשון לציון תחת מנהל קהילה ומספקת להורים בראשון לציון ליווי צמוד בכל קושי או אתגר בפניו הם ניצבים. אני מזמינה את הקהילה בראשון לציון לקחת חלק בתוכניות הרבות שמוצעות ולהיעזר בהן לטובת תקשורת טובה ונכונה עם ילדיהם".

לפרטים נוספים על פעילות מכללת הורים במינהל קהילה ניתן לקבל בטלפון: 03-9547303 או במייל: Horim@rishonlezion.muni.il

קרדיט:עיריית ראשון לציון

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן