כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

חדשות קורונה:בשורה חשובה לנבדקים בבדיקות אנטיגן

בדיקות ביתיות מפוקחות יצאו לדרך לדרך

ממטה ההסברה למאבק בקורונה נמסר:

בדיקות ביתיות מפוקחות יצאו לדרך לדרך

משרד הבריאות מעדכן, כי החל מאמש (יום רביעי 27.7) יוכל הציבור, לראשונה, להיבדק בבדיקות אנטיגן ביתיות מפוקחות מרחוק באמצעות שיחת ווידאו מצולמת.
בדיקה זו תחשב כבדיקה מוסדית ותוצאותיה תדווחנה במערכת הבריאות ללא צורך לבצע בדיקה נוספת בתחנות מוסדיות.
מי שיבחר להיבדק בצורה זו בביתו, ייצור קשר עם החברה המפעילה המוכרת על ידי משרד הבריאות, יפעל על פי הנחיות הבדיקה, וכאמור, התוצאה תדווח על ידי החברה באופן רשמי למשרד הבריאות ולקופת החולים בה מבוטח הנבדק.

מהלך זה נועד להקל על כלל הציבור, ולאפשר לכל מי שמעוניין, להיבדק בצורה קלה ונגישה בביתו ובכך לחסוך את היציאה מהבית ואת העמידה בתור, ומקל במיוחד על מי שנמצא בקבוצות הסיכון.

חברות בעלות הטכנולוגיה הרלוונטית מציגות בפני מרכז השליטה הקורונה הלאומי את יכולותיהו ועמידתן בתנאי הקול הקורא וכן את מחויבותן לשמירת פרטיות האזרח, ובהתאם לכך, הן מקבלות אישור להציע את הבדיקות לקהל הרחב.


מד"א הראשונה שאושרה למטרה זו, ובימים הקרובים תאושרנה חברות נוספות.

האזרח יוכל לבחור דרך איזו חברה לבצע את הבדיקה, לרבות שיקולי העלות המבוקשת על ידי החברה (הבדיקה הינה על חשבון הנבדק).

משל"ט הקורונה הלאומי יפקח על הפעלת השירות והשגת המטרה העליונה של שגרת חיים בצל הקורונה.

משרד הבריאות שב וקורא לציבור שנמצא בסיכון עקב גיל או מחלות ממושכות להיבדק בבדיקה מוסדית (PCR או אנטיגן) ולקבל תרופות שמונעות אשפוז ומחלה קשה.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן