כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

יש לכם כלב? כדאי שתקראו את זה…

לאחרונה, נפוץ ברשתות החברתיות גל שמועות לעניין תופעות לוואי בכלבים

יש לכם כלב? כדאי שתקראו את זה…

לאחרונה, נפוץ ברשתות החברתיות גל שמועות לעניין תופעות לוואי בכלבים לאחר חיסון בתרכיב כלבת Nobivac rabies מתוצרת חברת MSD. 

משרד החקלאות מדגיש כי מתוך כ-100,000 כלבים שחוסנו בתרכיב, עד כה התקבלו בסה"כ כ- 10 דיווחים מאומתים על תופעות לוואי כתוצאה מחיסון כלבת באמצעות התרכיב שבנדון. תופעות לוואי שדווחו מאפיינות כל מוצר רפואי וכל חיסון שהוא, וכוללות, בין היתר, חום וכאב מקומי ועד לתופעות אלרגיה והלם. יודגש כי לא נמצא מקרה של מוות. עם קבלת הדיווחים ועל מנת לשמור על בריאות בעלי החיים, משרד החקלאות פועל בשיתוף עם היצרן "חברת MSD" והיבואן הישראלי לביצוע תחקיר אודות המקרים שהתגלו בישראל. משרד החקלאות ממשיך לעקוב אחר הדיווחים, ונמצא בקשר עם היבואן והיצרן העולמי. במקביל, השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות נמצאים בקשר עם הרופאים הווטרינריים הרשותיים והמרפאות הווטרינריות.

התרכיב המדובר רשום בשירותים הווטרינריים בישראל (בנוסף לעוד ארבעה חיסונים כנגד מחלת הכלבת), ונמצא בשימוש בקרב מדינות רבות באירופה מזה שנים רבות. מדובר בתרכיב של החברה העולמית MSD המספקת לישראל תרכיבים רבים נוספים.

משרד החקלאות מבקש מהציבור הרחב, ככל שעולה החשד לתופעות לוואי בבעל חיים שחוסן נגד מחלת הכלבת בתרכיב שבנדון, יש לדווח ישירות, לכתובת המייל: bioplanPV@bioplan.co.il
את סוג התרכיב ניתן לראות בפנקס החיסונים של בעל החיים או לפנות ולבדוק זאת עם הווטרינר.

משרד החקלאות ממשיך להיות זמין לכל שאלה בנושא באמצעות מוקד המשרד הזמין 24/7, בטלפון: 6016*.


קרדיט:עיריית חולון

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן