כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

האם גם אתם נפלתם קורבן למעשה ההונאה החדש?

הנזק המצטבר שנגרם לכלל המוכרים מוערך במאות אלפי שקלים

משטרת ישראל עצרה חשוד שביצע עשרות מקרי הונאה כלפי מוכרים באתר יד 2, זאת לאחר שעל פי החשד רכש מוצרים, הציג מצג שווא למוכרים ולא שילם עבורם.

במהלך החודשים האחרונים התקבלו בתחנות משטרה שונות ברחבי הארץ עשרות תלונות של אזרחים שביקשו למכור מוצרים שונים באמצעות אתר יד 2 שנפלו קורבן למעשה הונאה ברשת. מרבית המוצרים הם מוצרי חשמל, מחשוב ואלקטרוניקה.

מהתלונות הרבות שהתקבלו במשטרה עולה כי, לאחר שפרסמו המוכרים מודעות למכירת המוצרים, יצר איתם קשר אדם שביקש לשלם להם עבור רכישת המוצר באמצעות העברה בנקאית, שלח להם באמצעות ה-WhatsApp צילום של העברה בנקאית שלכאורה ביצע, ובחלק מהמקרים אף צילום תעודת זהות. על פי החשד נאספו המוצרים באמצעות נהגי מוניות שונים. לאחר מסירת המוצרים, התברר בדיעבד למוכרים כי נפלו קורבן למעשה הונאה ומרמה, הכסף לא הועבר לחשבונם והמסמך שנשלח להם הינו מזויף.

על פי החשד הנזק המצטבר שנגרם לכלל המוכרים מוערך במאות אלפי שקלים. בעקבות זיהוי התופעה במשטרה, נפתחה חקירה במפלג ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בשיתוף פעולה עם מחלק ההונאה של מחוז חוף ותחנת המשטרה במודיעין. במסגרת החקירה ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, חוקרי ימ"ר ירושלים איתרו וחשפו את זהות החשוד במעשה – בן 40, תושב הקריות.

אתמול נעצר החשוד במעשי ההונאה, הזיוף והמרמה על ידי בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים. לפני זמן קצר הוארך מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בירושלים בשישה ימים, זאת עד ליום 8.8.2022 .


אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן