כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יצאה בפרסום: העיר בת-ים היא שיאנית הבנייה לגובה ברבעון הראשון של שנת 2022

כל הנתונים על יחידות הדיור החדשות במגדלי מגורים בני 16 קומות ומעלה
כל הנתונים אודות הבנייה בבת ים
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יצאה בפרסום: העיר בת-ים היא שיאנית הבנייה לגובה ברבעון הראשון של שנת 2022
העיר בת-ים היא שיאנית הבנייה לגובה בישראל ברבעון הראשון של שנת 2022 – כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטיסטיקה שפורסמו לאחרונה. בעיר החלו להיבנות בתקופה זו 1,511 יחידות דיור חדשות במגדלי מגורים בני 16 קומות ומעלה, לעומת 1,233 דירות כאלה שהחלו להיבנות בשנת 2021 כולה – קצב המצביע על זינוק חד בהתחלות הבנייה במונחים שנתיים. בהתפלגות התחלות הבנייה לפי קומות, עולה כי כל התחלות הבנייה במגדלים בבת-ים ברבעון היו בבניינים בני 21 קומות ומעלה.
לדברי אבי צרפתי, מנכ"ל משותף בקבוצת צרפתי שמעון: "הנתונים משקפים את תנופת הבנייה והפיתוח שעוברת העיר בת ים בשנים האחרונות – העיר מובילה בהתחלות הבנייה, היא בצמרת הערים במכירות הדירות וגם בהיתרי הבנייה שניתנו, וכמובן היא אחת מהערים הכי מתחדשות בישראל – מקודמים בה פרויקטי התחדשות עירונית רבים. על קו החוף היפיפה של העיר נבנות בימים אלה שכונות חדשות. גם אנחנו השקנו לאחרונה את השלב הראשון בפרויקט היוקרתי sae&park בשכונת פארק הים, בו ייבנו מגדלים בני 25 קומות. אני מאמין שבמקביל להמשך הפיתוח, קו הרקיע של העיר יתמלא בגורדי שחקים בעיקר בקו החוף".
קבוצת צרפתי שמעון בונה פרויקט מגורים מעורב שימושים בבת-ים, בסמיכות לשכונת פארק הים החדשה בעיר ובמרחק הליכה מרצועת החוף. הפרויקט יכלול כ-225 יחידות דיור בשני מגדלים בגובה של 30 קומות ושטחי משרדים ומסחר של כ- 20 אלף מ"ר בבניין נוסף. החברה רכשה קרקע בשטח של כ-6 דונם בשלושה מגרשים סמוכים לשם הקמת הפרויקט בתמורת כוללת של 130 מיליון שקל. התב"ע כבר אושרה בוועדה המחוזית. במקביל, החברה מקדמת פרויקט מגורים נוסף בשכונת פארק הים הכולל כ-600 יחידות דיור ב-7 מגדלים. התקבל כבר היתר בנייה לשני המגדלים הראשונים בפרויקט ובהם 175 יח"ד. שכונת פארק הים תכלול כ-4,000 יחידות דיור, מרכז בילויים וקניות, מרכז תעסוקה ומסחר, מתחם מלונות, פארק חוף, מרכז אקדמי, מרכז ספורט, מבני ציבור ותרבות ועוד.
ברמה ארצית החלו להיבנות ברבעון הראשון של השנה 5,567 דירות במגדלים בני 16 קומות ומעלה – קצב שמצביע על זינוק במונחים שנתיים לעומת כל שנת 2021 שבה החלו להיבנות 12,059 דירות במגדלי מגורים (אם יימשך הקצב הנוכחי גם ברבעונים הבאים). שיעור התחלות הבנייה של מגדלים מהסך הכל עמד ברבעון הראשון על 30%, לעומת שיעור של 20% בכל שנת 2021 ולעומת שיעור שנתי ממוצע של 13-14% בעשור האחרון. הערים המובילות בבניית מגדלים ברבעון הן בת ים כאמור עם 1,511 דירות, נתניה (1,009), ת"א (510), לוד (412), גבעת שמואל (377). החמישייה השנייה: ראשון לציון (365), רחובות (237), אשקלון (226), ירושלים (204), ופ"ת עם 164 התחלות בנייה במגדלים.

see and park

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן