כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מתגייסים שימו לב:הבקו"ם עובר לרמלה

כל הפרטים בחדשות goitem

מתגייסים שימו לב:הבקו"ם עובר לרמלה

שר הביטחון, יואב גלנט, מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר, ראש העיר רמלה, מיכאל וידל ובכירי צה"ל ומשרד הביטחון הניחו את אבן הפינה להקמת המחנה הרב חיילי הגדול של צה"ל ברמלה.

פרויקט "אופק רחב" יצא הבוקר (ב') לדרך בטקס הנחת אבן פינה, שהתקיים במעמד שר הביטחון, יואב גלנט ובהשתתפות מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר, ראש אט"ל, אלוף מישל ינקו, ראש מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, אלון יפרח, ראש העיר רמלה, מיכאל וידל, יו"ר חברת שיכון ובינוי, דורון ארבלי ומנכ"ל החברה, תמיר כהן. הטקס נערך סמוך למפקדת פיקוד העורף ברמלה, על השטח בו יבנה הבסיס החדש.

על המגילה שנטמנה באדמה, בשטח הבסיס המיועד, נכתב: "כהמשך לשלבי התכנון ומתוך אמונה מלאה במימוש החזון, אנו מתחילים את היישום".
שר הביטחון, יואב גלנט: "לא בכל אירוע ומעמד אנחנו מצליחים לעשות היסטוריה, והדבר שאנו חונכים כאן הוא כזה – מה שהיה חזון וחלום במשך שנים רבות, הופך למציאות בשטח. לחוויה הראשונה שהמתגייסים והמתגייסות לצה״ל חווים יש חשיבות רבה, ובמחנה ״אופק רחב" הם יזכו לתנאים מיטביים ושרשרת חיול חדשנית. למהלך הזה יש חשיבות ביטחונית אך לא פחות חשוב – חברתית. המחנה ישמש כמקום עבודה עבור אלפי אנשים, והפרויקט יהווה מנוף עצום לפיתוחה של העיר רמלה ויישובי הסביבה".

מחנה 'אופק רחב' יוקם בניהול של מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון וצה"ל וישתרע על שטח של 360 דונמים. הוא יהווה את המחנה הרב-זרועי הגדול והמרכזי של צה"ל ויאכלס בתוכו, בין השאר, את לשכת הגיוס ושרשרת החיול (בקו"ם) החדשים, את מפקדת זרוע היבשה, החילות והיחידות של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ושל אגף כוח-האדם, מרכז רפואי מתקדם, שטחי מסחר, חניונים ומתקני ספורט.


המחנה ייבנה בטכנולוגיה ירוקה וחכמה, שתוביל להתייעלות ולחיסכון, וסביבו יפותחו תשתיות תחבורה ציבורית חדשות. הבסיס החדש מתוכנן לקלוט כ-9,000 משרתים ולהעניק שירות לכ-5,000 מבקרים מדי יום והוא מקודם על ידי מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, בשיתוף עם אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל.

הקמתו של המחנה ברמלה תייצר הזדמנויות לשיתוף פעולה עם העירייה ורשויות נוספות, לטובת מינוף התשתיות האזרחיות ופיתוח המרחב. מעבר היחידות למחנה 'אופק רחב' יביא לפינויים של כ-850 דונמים באזורי ביקוש במרכז הארץ: תל השומר, רמת גן, קסטינה וצריפין ויאפשר הקמה של כ-30 אלף יחידות דיור ומאות אלפי מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה.

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר אמר בטקס: "משרד הביטחון וצה"ל נמצאים בעיצומו של מהלך היסטורי. אנחנו בונים את צה"ל ל-100 השנים הבאות: 2 מיליון מ"ר בהשקעה של למעלה מ-20 מיליארד ₪, שישנו את פני הצבא, את בניין כוחו ואת תנאי המשרתים בו. פרויקט "אופק רחב" יהיה מחנה העתיד של צה"ל. בעידן של הוקרת השירות ומאבק על הטובים שבטובים, אנחנו חייבים להבטיח למשרתים גם את התשתיות הטובות ביותר, שבהן הכל נגיש וטכנולוגי״.

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף מישל ינקו: "אבן הפינה היא לבנה סימלית, אשר הנחתה מסמלת את תחילת בנייתו של מבנה או במקרה שלנו, של מחנה. בשנים האחרונות אני מלווה את הפרויקט מנקודות מבט שונות: בשנת 2018 בהיותי קצין טכנולוגיה ואחזקה ראשי, הוצג לי הפרויקט לראשונה. אז נחשפתי להזדמנות האדירה לשיפור תשתיות צה״ל. בשנת 2020, עת כהונתי כראש מטה אגף כוח אדם והיום, כראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. אני נרגש לחלוק אתכם, את המעמד המרגש לקראת הקמתו של המחנה הרב זרועי הגדול בצה״ל. כאן יוקם בין היתר שער הכניסה החדש לצה״ל, בו יתקיימו תהליכי מיון וגיוס, תוך שילוב חדשנות וקידמה טכנולוגית. לכאן יהגרו יחידות מטה רבות של צה״ל כחלק מתהליך לאומי לחיזוק הפריפריה ופינוי שטחים באיזורי הביקוש".

ראש מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, אלון יפרח: "זהו המגה פרויקט החמישי שמנהל המעבר דרומה מוביל בשיטת ה-PPP להקמת קריות רחבות היקף. בפרויקט זה יוקם מחנה רב זרועי מתקדם בשטח של כ- 300,000 מ"ר, שיהווה תשתית חדשנית וראויה ליחידות הרבות אשר יאכלסו אותו ויאפשר להן להתמודד עם אתגרי העתיד בצורה טובה הרבה יותר. מחנה אופק רחב יהפוך גם לשער הכניסה החדש לצה"ל, שער המותאם לזמננו ולדורות הבאים של המתגייסים לצה"ל. בנוסף, הקמת הבסיס בעיר רמלה, יחד עם המשך שיתוף הפעולה המבורך עם ראש העיר רמלה וצוותו וכן עם הזכיין, יאפשרו פיתוח כלכלי בעיר רמלה ובסביבתה".
ראש העיר רמלה, מיכאל וידל: "רמלה משנה את פניה. מעברו של צה"ל לרמלה מהווה מנוף כלכלי אדיר לעיר רמלה ותנופה ענקית לעסקים. עם השלמת פרויקט ״אופק רחב״, אלפי אנשים יגיעו מדי בוקר לעיר, יטיילו בה, ירכשו בה, ויגלו את יופיה ועושרה התרבותי והייחודי. מעבר צה״ל לרמלה ימשוך לעיר אוכלוסייה חזקה ואיכותית, יביא לגידול עצום בהכנסות לעירייה (וכתוצאה מזאת הגדלת ההשקעה בתושבים), יצירת מאות משרות חדשות לתושבי רמלה, ואפשרות לשיפור בתעסוקה של תושבי העיר ומעבר למשרות בתחום הטכנולוגיה והשירותים המתקדמים. רמלה שמחה וגאה להוות בית חדש ליחידות צה״ל".

מנכ"ל חברת שיכון ובינוי, תמיר כהן: "מדובר בפרויקט חדשני ומורכב הכולל מספר עצום של דרישות מצד משרד הביטחון. חברת שיכון ובינוי צפויה לבנות את הפרויקט הייחודי הזה בהתאם לאמות המידה המחמירות ביותר, ותוך הקפדה על לוחות הזמנים כפי שנקבע בהסכם. העתקת בסיסי צה״ל הוא מהלך ציוני, כלכלי וחברתי, חשוב ומשמעותי בישראל. שיכון ובינוי ביצעה פרויקטים רבים למשרד הביטחון, ומבצעת בימים אלה שלושה מגה-פרויקטים נוספים, תוך שביעות רצון הדדית מהפעילות המשותפת רבת השנים".

קרדיט:משרד הביטחון

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן