כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

יחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים הגישה בקשה לבית משפט למתן צו פירוק לעמותת סלעים איתנים המפעילה את קבוצת הכדורסל הפועל חולון

כל הפרטים בחדשות חולון goitem

יחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים הגישה בקשה לבית משפט למתן צו פירוק לעמותת סלעים איתנים המפעילה את קבוצת הכדורסל הפועל חולון
בעקבות ליקויים שנמצאו בהתנהלות העמותה ובכלל זה חלוקת רווחים אסורה ושימוש פרטי בנכסי עמותה

יחידת רשם העמותות והחל"צ ברשות התאגידים שבמשרד המשפטים, קיימה הליך פיקוח בעניינה של עמותת סלעים איתנים (ע"ר), עמותה לקידום ספורט כדורסל הבוגרים בעיר חולון (ע"ר), המחזיקה בקבוצת הכדורסל הפועל חולון, אשר משחקת בליגת העל בכדורסל. דוח תוצאות פיקוח מיום 2 במאי 2023 קבע, כי בהתנהלות העמותה נמצאו ליקויים מהותיים, המהווים עילת פירוק בהתאם לחוק העמותות, ולפיכך תיק העמותה הועבר להמשך טיפול יחידת אכיפה ובקרה של רשות התאגידים, אשר הגישה היום, 12 ביוני 2023, בקשה למתן צו פירוק כנגד העמותה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. במקביל להגשת בקשת הפירוק לבית המשפט הגישה יחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים בקשה דחופה, בהסכמת העמותה, למינוי בעל תפקיד לעמותה, על מנת שהקבוצה לא תינזק.

יחידת העמותות והחל"צ ויחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים פועלות בשיתוף פעולה ושילוב כוחות להגשמת התפיסה, לפיה יש להגביר את אמון הציבור במגזר העמותות והחל"צ ולחזק מגזר זה והכל לטובת קידום האינטרס הציבורי ושמירה על כספי הציבור.

עו"ד שולי אבני שוהם, רשמת העמותות וראש רשות התאגידים: "עמותות המתנהלות בניגוד להוראות הדין פוגעות בתדמית ובמוניטין של כלל העמותות בישראל ומובילות לפגיעה חמורה באמון שהציבור נותן בארגונים אלה. אנו פועלים בכל הכלים העומדים לרשותנו בשירות, בפיקוח ובאכיפה כדי למגר התנהלויות בניגוד להוראות הדין ולהגביר את אמון הציבור במגזר השלישי. הפעלת כלי האכיפה נעשית מתוך הכרה בצרכים של כל עמותה ועמותה ומתוך רצון להמשיך ולשמר את פעילותן של העמותות במקרים המצדיקים זאת".

עו"ד טובה פריש, מנהלת יחידת אכיפה ובקרה: "הליכי האכיפה המבוצעים ביחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים נועדו להבטיח שעמותות וחברות לתועלת הציבור שנמצאו הפרות חמורות בהתנהלותן, לרבות חלוקת רווחים אסורה, התקשרויות עם חבר ועד ושימוש פרטי בנכסי עמותה, יועברו להליכי פירוק בפיקוח בית המשפט, זאת במטרה להביא להתנהלות תקינה של התאגיד ולהבראתו או, במקרים המתאימים, לחיסולו, והכל בהתאם להוראות הדין".


להלן תגובת מועדון הפועל חולון להודעה לתקשורת של רשם העמותות:
בהמשך לדוח הפיקוח שפורסם ב-2.5.23, קיימנו פגישה עם נציגי מח' אכיפה ובקרה ברשם העמותות ב-30.5.23 .
בקשת הפירוק נעשית בידיעתנו, אך לא בהסכמת המועדון, עם זאת, המועדון הסכים למינוי בעל תפקיד מלווה אשר
אנו סמוכים ובטוחים שיתרשם כי הליקויים שהועלו תוקנו וכי העמותה פועלת כיום על פי התקנות.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן