כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

ראשון לציון: עובד הייטק שסובל מתסמיני פוסט קורונה, יזכה לגמלה חודשית מהביטוח הלאומי

כל הפרטים על הסכום שיקבל מידי חודש ועל הזכויות שמגיעים לנפגעי קורונה

ראשון לציון: עובד הייטק שסובל מתסמיני פוסט קורונה, יזכה לגמלה חודשית של 18 אלף שקלים מהביטוח הלאומי.

בחודש שעבר הכריז ארגון הבריאות העולמי על תום מצב החירום הרפואי עליו הכריז עקב הקורונה, מגפה שגבתה כשבעה מיליון קורבנות ברחבי העולם. 

החדשות הטובות הן, אם כן, שהמגפה הפכה לנשלטת, ולכל הפחות דעכה משמעותית. החדשות הפחות טובות הן שגם כיום, כשלוש שנים מהתפרצות המגפה, מחלימים רבים מוסיפים לסבול מתסמיני פוסט קורונה קשים ביותר, הידועים בכינוי 'לונג קוביד'. 

באחרונה הסתיים במוסד לביטוח לאומי (המל"ל) טיפול בתביעה שאותה הגישה עו"ד שירי אלון, בשמו של עובד הייטק, הסובל מזה זמן רב מתסמינים קשים של 'לונג קוביד'.  

לדברי עו"ד אלון, העוסקת בדיני נזיקין, התובע שימש כראש צוות פיתוח בחברת הייטק. לפני כשלוש שנים, במהלך ישיבת צוות, נדבק התובע בנגיף מעובד אחר שלקה במחלה. 


על פי הנטען, התובע, תושב ראשון לציון (44), לקה בנגיף באורח קשה. הוא שהה באשפוז ביתי לאורך שלושה שבועות, אולם גם לאחר שהחלים, לא תמו ייסוריו, שכן הנגיף הותיר בו מגבלות קשות.

לדברי עו"ד אלון, המחלה פגעה בריאותיו של העובד, פגיעה הבאה לידי ביטוי בשיעול בלתי פוסק ובקשיי נשימה, בעיקר במאמץ, ובשעות הלילה. נוסף על כך, סובל התובע מפגיעה נוירולוגית, המתבטאת בהפרעות קשב וריכוז ובעיות זיכרון. 

כך למשל הוא שוכח שמות של אנשים, אינו מסוגל לקרוא ספרים או לצפות לאורך זמן בטלוויזיה, לא מסוגל לבצע כל פעילות ספורטיבית ומתקשה לעלות במדרגות או לצאת לטיולים עם ילדיו הקטנים כפי שנהג לעשות לפני שנדבק בנגיף הקורונה. 

לדברי עו"ד אלון העובד אמנם שב לעבודתו, אך עקב מצבו הוא עובד פחות שעות, ולעיתים תכופות נאלץ לפרוש לימי חופשה או מחלה.


המל"ל קיבל את תביעתה של עו"ד אלון, והכיר בעובד כנפגע עבודה. וועדה רפואית, שבדקה אותו, קבעה לו אחוזי נכות משמעותיים בשל תסמיני ה'לונג קוביד' שמהם הוא סובל, ועקב כך יזכה העובד לגמלה קבועה בסך של כ-18 אלף שקלים בחודש.


לדברי עו"ד אלון, רבים אינם יודעים זאת, אך גם אם נפגע עבודה שב לעבודתו, הוא ממשיך להיות זכאי לגמלה חודשית. סכום הגמלה נקבע, לדבריה, על פי גובה שכר הנטו החודשי של העובד ברבעון שקדם לפגיעה.


בנוסף, מציינת עו"ד אלון, כי תסמיני ה'לונג קוביד' עלולים להתגלות כרבים ומגוונים ולכלול, בין היתר, מחלת ריאות, פיברומיאלגיה, מחלת גרייבס, מחלת לופוס (זאבת), מחלת השימוטו (מחלת בלוטת התריס), מיגרנות, פגיעה זיכרון, הפרעות קשב וריכוז, עייפות, קשיי שינה קוצר נשימה, כאבי מפרקים, דיכאון וחרדה ועוד.


לדבריה, מחלימי קורונה רבים, שנדבקו בנגיף במהלך עבודתם או עקב עבודתם, וסובלים מתסמיני 'לונג קוביד' קשים, אינם מודעים כלל לזכויות הרבות שמגיעות להם מהמל"ל.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן