כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

פרויקט המגורים החדש של גוש דן

1,100 יחידות דיור חדשות וכ-2,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה

פרויקט המגורים החדש של גוש דן-1,100 יחידות דיור חדשות וכ-2,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה

תכנית מתחם יצחק שדה באזור אושרה להפקדה בוועדה לתכניות מועדפות לדיור (ותמ"ל). התכנית במימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ובשיתוף המועצה המקומית אזור. תקציב התכנון עומד על כ 2.8 מיליון ש"ח.

מתחם יצחק שדה ממוקם בסמוך למרכזו של היישוב אזור, בין הרחובות יצחק שדה וחנה סנש. תחום התכנית משתרע על פני כ-45 דונם וכולל כיום כ-460 יחידות דיור. התכנית מציעה את הריסתן של יחידות הדיור הקיימות לטובת בנייתן של כ-1,100 יחידות דיור חדשות. 

הבנייה במתחם תהיה בגבהים שונים, הנעים בין 9 ל-25 קומות. כמו כן, התכנית מקצה שטחים לצורכי ציבור, לרבות הרחבתו של בי"ס יוספטל הקיים, שטחים ירוקים ושטחי מסחר ותעסוקה. כמו כן, התכנית כוללת דיור בהישג יד בהיקף של 70 יחידות דיור.

הבדיקה הכלכלית שצורפה לתכנית מצביעה על רווח יזמי נמוך יחסית, אולם סיכויי המימוש גבוהים משום שעל פי החלטת רשות מקרקעי ישראל מחודש מאי, ככל שתידרש בשלב המימוש קרקע משלימה לטובת כדאיות כלכלית, תוקצה קרקע כזו בשכונת הפארק במערב העיר המתוכננת בוותמ"ל במקביל לתכנית ההתחדשות. 


גורי נדלר, מנהל אגף תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "המועצה המקומית אזור, בהתאם לתכנית המתאר שלה, מתוכננת לגדול משמעותית. ראש המועצה ומהנדסת היישוב השכילו לרתום את הגופים הממשלתיים: הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ורשות מקרקעי ישראל ליצירת שיתוף פעולה מוצלח בקידום מהיר של מספר תוכניות גדולות ומשמעותיות. התכנית למתחם יצחק שדה בלב היישוב שאושרה היום להפקדה יוצרת תכנון עירוני איכותי ומגוון תוך התמודדות מיטבית עם מגבלות רבות הנובעות מקרבת המתחם לכבישים ארציים ולנתיבי טיסה. אחרי שנים רבות בהן תושבי המתחם סובלים מתנאי דיור קשים התכנית שאושרה להפקדה מייצרת תכנון אמיתי ואיכותי בעל פוטנציאל למימוש מהיר בשנים הקרובות".

קרדיט תמונה:ארי כהן – מיכאל וינד אדריכלות ובינוי ערים

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן