כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

צפו בראש עיריית ראשון לציון – רז קינסטליך בוועדת הכספים: "חייבים לשנות את מנגנון הפיצוי. אין יום שאין בעיר אזעקות. העסקים כאן לפני פשיטת רגל"

כל הפרטים בחדשות goitem

ראש עיריית ראשון לציון – רז קינסטליך, אמר היום בוועדת הכספים: "חייבים לשנות את מנגנון הפיצוי. אין יום שאין בעיר אזעקות. העסקים כאן לפני פשיטת רגל"

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הגיע הבוקר (ב') לדיון מיוחד בוועדת הכספים שהתכנסה לדון בהרחבת מתווה הפיצויים לטווח של עד 40 ק"מ מהעוטף וליישובי רמת הגולן.

בפתח דבריו, פנה קינסטליך אל יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, וסיפר כי "ראשון לציון לא מתפקדת. העיר ראשון לציון היא מהמטווחות ביותר במדינת ישראל. אין יום שאין לנו אזעקות בעיר".

קינסטליך הציג בפני הוועדה את נתוני השימוש בכרטיסי האשראי לחודש החולף לפיהם ראשון לציון מדורגת במקום העשירי בארץ (יחד עם העיר אשדוד) עם ירידה של למעלה מ-23% בשימוש בכרטיסי אשראי. "העסקים בראשון לציון נמצאים רגע לפני פשיטת רגל. אתה מסתובב ברחובות העיר – ואף אחד לא יוצא. כל הזמן יש אזעקות. ההורים שומרים על הילדים בבתי הספר".

לכן, "חייבים לשנות את מנגנון הפיצוי. המנגנון חייב להיות דיפרנציאלי – מי באמת נפגע ולא לפי טווח קילומטראז'. חייבים לחשוב שונה. זה לא הוגן שהעיר הכי מטווחת לא נמצאת בכלל במתווה של האוצר".


מאז החלה המלחמה נרשמו בראשון לציון 114 התרעות על שיגורים. העיר ספגה 7 פגיעות ישירות בבתים עם עשרות פצועים ומאות רסיסים שגרמו נזק רב לרכוש ולתשתיות. עם זאת, באופן תמוה ראשון לציון נשארה מחוץ למתווה האוצר – על אף שהיא נחשבת כאמור לאחת מהערים המטווחות ביותר בישראל.

בעקבות כך, פנה קינסטליך לשר האוצר, בצלאל סמוטריץ', במכתב חריף שבו דרש ממנו להכליל את העיר ראשון לציון במתווה הפיצוי לבעלי העסקים שנפגעו משמעותית – בדומה לאשדוד ובאר שבע. קינסטליך אף הבטיח כי לא ייתן "שבעלי העסקים בראשון לציון ייפלו בין הכיסאות ולא יכללו במתווה, ואם צריך נגיע עד לבית המשפט כדי לקבל תשובות. לא ניתן שהחלטות בעת הזו יילקחו באופן שרירותי״.

קרדיט:עיריית ראשון לציון

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

רוצים להיות מעודכנים בעוד נושאים שמעניינים אותכם? תצטרפו לקבוצות הווטסאפ שלנו בלחיצה אחת

1.להצטרפות וקבלת כל העדכונים מתחום הבריאות והריקולים לנייד שלך –לחצו כאן

2.להצטרפות וקבלת עדכונים ביטחוניים ופלילים לנייד שלך לחצו כאן

3.להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

4.פורום הנדל"ן הוקם למענכם:ניתן לפרסם דירות למכירה והשכרה בחולון,בת ים וראשון לציון ובנוסף נפרסם כתבות הקשורות לנדל"ן-להצטרפות –לחצו כאן

5.קבוצת טיולים ופנאי – לקבלת המלצות ועידכונים באירועים מיוחדים ופנאי: להצטרפות– לחצו כאן

6קבוצת עדכוני חדשות של חולון-להצטרפות לחצו כאן

7.קבוצת עדכוני חדשות של בת ים-להצטרפות לחצו כאן

8.קבוצת עדכוני החדשות של ראשון לציון-להצטרפות לחצו כאן

9.להצטרפות לקבוצת הפייסבוק פורום תושבי חולון,בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן