כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

‏כתב אישום נגד מי שביצעו את הפיגוע הרצחני ברעננה

כל הפרטים בחדשות goitem

הודעה מטעם הפרקליטות:

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד אחמד זידאת (25) ומחמוד זידאת (45) מבני נעים (נפת חברון), לאחר שתכננו והוציאו לפועל פיגוע בעיר רעננה בו נרצחה עדנה בלושטיין וביצעו עוד עשרות ניסיונות רצח.

מכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז, המונה שלושה אישומים, עולה כי  מחמוד הוא דוד של אחמד והשניים גרים ביהודה ושומרון, כשמעולם לא היה להם היתר כניסה, עבודה, לינה או שהייה בישראל או רישיון נהיגה בישראל. למרות זאת, במשך שנים, השניים נהגו לשהות ולהתפרס בישראל במקומות עבודה שונים ובתקופה הרלוונטית, אחמד גם החזיק בתעודת זהות מזויפת של אזרח ישראלי. על רקע הזדהותם של השניים עם החמאס ואהדתם למתקפת הטרור שהתרחשה ב7.10 החליטו לקחת חלק במלחמה נגד ישראל ולגרום למותם של ישראלים יהודים.

באוקטובר האחרון, לשניים הייתה תכנית ראשונית לגרום למותם של כמה שיותר חיילם, שוטרים, או אזרחים ישראלים יהודים באזור יהודה ושומרון באמצעות פיגוע ירי, דריסה או דקירה המוני. לשם כך פעלו להשיג נשק מול פעילי חמאס, ובהמשך גם ניסו להשיג רכב, אבל ניסיונותיהם כשלו. לכן הם שהו עם סכין ו/או גרזן בסמוך לביתם והמתינו לכוחות ביטחון כדי לדקור חייל, לחטוף לו את הנשק ולירות בכמה שיותר חיילים וישראלים יהודים נוספים. גם תוכנית זו, כשלה.

בדצמבר האחרון, תכננו תוכנית שנייה לפיה יגרמו למותו של דובר צה"ל בשפה הערבית, סא"ל אביחי אדרעי. לפי תוכנית זו, השניים יסתננו לישראל, כשאחמד יעקוב אחרי דובר צה"ל, ואם לא יצליח לפגוע בו באופן ספונטני, מחמוד יצטרף אליו לביצוע פיגוע יחד. בגלל שאחמד ראה את דובר צה"ל באוגוסט 2022 במסעדה ברעננה, החליט שהוא גר באזור המסעדה, והוסכם בין השניים כי אחמד יחפש אותו באזור זה של העיר.


בהתאם לתוכנית השנייה, ב6.12.23 אחמד הסתנן לישראל דרך פרצה בגדר הבטחון באזור ג'נין, שכר דירה ברעננה באמצעות תעודת הזהות המזויפת, והחל לעבוד בעסק שטיפת מכוניות ברעננה. כשבוע אחרי, מחמוד הסתנן גם הוא דרך אחד המעברים באזור ירושלים, התגורר ועבד באזור כפר סבא. החל מהרגע שהסתנן לישראל ועד לביצוע הפיגוע, בכל ערב נהג אחמד לחפש את דובר צה"ל באזור המסעדה, אך דובר צה"ל לא הופיע שם.

בחודש ינואר 2024, החליטו השניים על תכנית שלישית בה יבצעו פיגוע דריסה ודקירה המוני, וימיתו כמה שיותר אזרחים ישראלים בעיר רעננה. לפי תכנית זו, מחמוד יתחיל לעבוד עם אחמד בעסק וכך תהיה להם גישה לכלי רכב ריקים כשהם מצוידים בסכין או חפץ חד דומה. בנוסף,  החליטו להתפצל כדי לגבות כמה שיותר קורבנות בשתי זירות נפרדות במקביל. בהתאם לתוכנית, מחמוד הצטרף לעבוד עם אחמד כשבעל העסק הסכים לערוך לו ניסיון של כמה ימים.

ב15.1.24 בשעות הצהריים, נטל כל אחד מהם רכב שהיה בשטיפה בעסק כשהוא מצויד בחפץ חד והחלו בנסיעה ברעננה. אחמד הבחין בהולך רגל וכשהיה בטוח שהוא ישראלי יהודי האיץ לכיוונו ודרס אותו עם חזית הרכב במהירות ועוצמה כך שהרכב עבר את האי תנועה והתנגש ברכב אחר. בגלל שהרכב נתקע על אי התנועה, אחמד ירד ממנו כשהוא אוחז בסכין הסתער לכיוון רכב בו נהגה ג.ג, הבריח אותה ממנו, עבר את אי התנועה והחל בנסיעה נגד כיוון התנועה. כמה מטרים משם הבחין בזוג הולכי רגל צועדים על המדרכה, וכשהיה בטוח שמדובר בישראלים יהודים האיץ לעברם ודרס אותם עם חזית הרכב. כתוצאה מהפגיעה בהם הרכב בו נסע נתקע על המדרכה. אחמד ירד מהרכב וכשהבחין שאחד מהולכי הרגל בו פגע עם הרכב עדיין חי, רכן לעברו ודקר אותו בעוצמה בחזה עד שהסכין נשברה.

במקביל, מחמוד המשיך בנסיעה וחיפש התקהלות, עד שהבחין בכ25 ישראלים יהודים בתחנת אוטובוס ובסמוך לה שכללה אוכלוסייה בגילאי 9 עד 79. אחמד עלה על המדרכה, האיץ לכיוון ההתקהלות ודרס 18 מתוך 25 אנשים, תוך שהוא מתנגש בתחנת האוטובוס ומנפץ את זכוכית התחנה. כתוצאה מכך רכבו נתקע והוא נמלט מהמקום. בהמשך הגיעו כוחות הצלה והבהילו את הפצועים לבית החולים כשעדנה בלושטיין ז"ל פצועה באורח אנוש, שניים נוספים באורח קשה. בבית החולים נקבע מותה של עדנה. ישנם פצועים נוספים שהועברו כשהם מורדמים ומונשמים לבית החולים ועד למועד זה, מצבם נותר קשה.

בסמוך לפיגוע השניים נתפסו על ידי המשטרה

בבקשת המעצר ציין עו"ד רייס כי: "הזדהותם העמוקה של המשיבים עם מעשי טרור המוניים כל כך מזוויעים, אכזריים ורצחניים שבוצעו ביום 7.10.23, מבצעיהם, וארגון הטרור שהובילם, ויציאתם לבצע בעצמם פיגוע טרור אכזרי ורצחני (לאחר שלא עלה בידם להוציא לפועל פיגועים קודמים להם קשרו ואותם ניסו לקדם) – הכל בעיצומה ובהקשרה מלחמה המתנהלת – מלמדת על אידיאולוגיה לאומנית קיצונית, להוטה, וחסרת רסן, של איבה כלפי יהודים, שמשמעותה מסוכנות מובהקת מצד המשיבים."

כתב האישום מייחס להם עבירות של רצח בנסיבות מחמירות (תכנון או הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית ומעשה טרור) בצוותא, מעשה טרור של ניסיון לרצח בצוותא, מעשה טרור של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות בצוותא, פציעה בנסיבות מחמירות בצוותא מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, קשירת קשר לפשע של מעשה טרור, הכנה לביצוע מעשה טרור בצוותא, החזקת סכין שלא כדין בצוותא מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, כניסה וישיבה בישראל שלא כחוק, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, התחזות כאדם אחר, נהיגה ללא רישיון, שימוש ברכב בלא רשות בצוותא מתוך מניע גזעני או עוינות כלפי ציבור, חבלה במזיד ברכב בצוותא מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור.

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

קבלת עדכוני חדשות מחולון , בת ים וראשון לציון

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של חולון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של בת ים-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של ראשון לציון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של אזור-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של באר יעקב לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של נס ציונה לנייד שלך לחצו כאן

קבלת עדכונים בנושאים שונים

להצטרפות וקבלת כל העדכונים מתחום הבריאות והריקולים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים ביטחוניים ופלילים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בכל מה שמעניין בתחום הנדל"ן-לחצו כאן

לקבלת המלצות ועידכונים בתחום הפנאי והטיולים – לחצו כאן

לקבלת עדכונים ממלחמת חרבות ברזל-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצה בה תוכלו לקבל המלצות, להכיר עסקים מקומיים ולפרסם את שלכם-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן