כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הראשונה בארץ: התרבוטק המונגש – העיר בת ים התחדשה במכשיר חדשני ואיכותי המשמש כעזר לעיוורים ולקויי ראייה ולמידה

שירותי הספרייה העירונית בבת-ים הונגשו לתושבים עיוורים, לקווי ראייה ולמידה, וגם למי שמתקשה בקריאת הספר בשל שפה חדשה או מגבלה אחרת, וזו העיר הראשונה בארץ

שירותי "התרבוטק"- הספרייה העירונית בבת-ים הונגשו לתושבים עיוורים, לקווי ראייה ולמידה, וגם למי שמתקשה בקריאת הספר בשל שפה חדשה או מגבלה אחרת, וזו העיר הראשונה בארץ.

בהובלת עיריית בת-ים בשיתוף מפעל הפיס וחברת OrCam הוצב המכשיר החדשני, אשר מאפשר סריקה והקראה של הספרים בכ- 100 שפות עם אפשרות לשליטה בקצב ההקראה והורדת קצבי הספרים למכשירים ניידים מיוחדים, הודות לטכנולוגית ה- AI שלו.

הספרייה העירונית בעיר נבחרה להיות הראשונה שקיבלה את המכשיר מתוך 110 ספריות ברשויות מקומיות ברחבי הארץ. טקס קבלת המכשיר נערך בהשתתפות ראש העיר צביקה ברוט, מ"מ ראש העיר מר אלי יריב,נציגי חברת אורקם ומפעל הפיס.

מכשיר OrCam Read 3 נגיש, קטן וקל לתפעול וניתן להשתמש בו במצב נייד, נייח, הגדלה והתאמה לקשיי ראייה שונים. הוא יימצא בתרבוטק- הספרייה המרכזית של בת-ים, באולם המבוגרים וישמש כשירות חינמי נוסף לבאי המקום אשר יזדקקו לו.

המכשיר יינתן בהשארת פרטים ותעודה מזהה וקבלת הרצאה קצרה. (המכשיר אינו מיועד להשאלה)


עיריית בת-ים דוגלת בשירות שוויוני, מכובד, נגיש ומקצועי ויחד עם השותפים נותנים פתרון מונגש למגוון תושבים נוספים. שירות זה הינו בהמשך לכלל השירותים הנגישים הנעשים בספרייה ובעיר כולה.

צביקה ברוט, ראש העיר בת-ים: "המכשיר הקטן הזה ישנה את חייהם של אלפי בת-ימים ובת-ימיות! מעכשיו בזכות המכשיר הזה, יוכלו עיוורים ובעלי לקות ראייה לבקר בספרייה העירונית שלנו ו״לקרוא״ כל ספר וכל טקסט שירצו.

השלב הבא: להכניס את המכשירים הללו לא רק לספריות אלא גם למערכת החינוך. תודה לצוות הנפלא של הספרייה העירונית, לחברת ״אורקם״ ולמפעל הפיס.

בזכות ההמצאה הישראלית הנהדרת הזו, אנחנו קרובים יותר מאי פעם לחינוך שוויוני אמיתי, בלי לתת לאף מוגבלות לשמש כמחסום בדרך לחיים מוצלחים, איכותיים ושמחים".

אלעד צרפתי מנכ"ל חברת אורקם: "טכנולוגיות הבינה מלאכותית שלנו משפרות במידה רבה את איכות החיים ומעניקות עצמאות לחיי רבים בעולם כולו.

אני נרגש ומוקיר תודה למפעל הפיס על שהפכו 110 ספריות ציבוריות לנגישות ברחבי ישראל באמצעות מכשיר OrCam Read 3. אין לי ספק שספרייה היא בית לרבים, וכעת עם הנגישות מאפשרת גישה לעוד מאות אלפים מהתושבים בישראל".

קרדיט צילום: עיריית בת-ים

 

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

קבלת עדכוני חדשות מחולון , בת ים וראשון לציון

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של חולון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של בת ים-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של ראשון לציון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של אזור-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של באר יעקב לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של נס ציונה לנייד שלך לחצו כאן

קבלת עדכונים בנושאים שונים

להצטרפות וקבלת כל העדכונים מתחום הבריאות והריקולים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים ביטחוניים ופלילים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בכל מה שמעניין בתחום הנדל"ן-לחצו כאן

לקבלת המלצות ועידכונים בתחום הפנאי והטיולים – לחצו כאן

לקבלת עדכונים ממלחמת חרבות ברזל-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצה בה תוכלו לקבל המלצות, להכיר עסקים מקומיים ולפרסם את שלכם-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem